آیا این فیلم از ضعف یک پرستار اثبات خطرناک بودن واکسن Covid-19 است؟

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

اطلاعات نادرست در مورد واکسن Covid-19 به صورت آنلاین گسترده است ، حتی در حالی که بسیاری از کشورها واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز کرده اند. ویدئویی که به طور گسترده پخش شد نشان می دهد که یک پرستار آمریکایی پس از دریافت واکسن Covid-19 بیهوش شده است. برخی از کاربران شبکه های اجتماعی این ویدیو را اثبات خطرناک بودن واکسن می دانند. اما مواظب اظهارات غلط باشید.

از 17 دسامبر ، کاربران شبکه های اجتماعی ویدئویی را به اشتراک گذاشته اند که نشان می دهد یک پرستار جوان آمریکایی واکسن را دریافت می کند ، پس از آن وی هنگام صحبت با خبرنگاران در مورد تجربه خود فرو ریخت.

در زیرنویس فرانسوی آمده است: “سلام به همه. هشدار ، هشدار – تأثیر واکسن تاج را ببینید.” ویدئو که صحنه را از چند زاویه مختلف نشان می دهد.

در این پست که به زبان فرانسه نوشته شده است آمده است:
در این پست که به زبان فرانسه نوشته شده است آمده است: “سلام بر همه. هشدار ، هشدار – اثر واکسن کرونر را ببینید. “این صفحه مخلوط یک پست از 19 دسامبر است. © دکتر

نسخه دیگری از این ویدئو ، که در توییتر منتشر شده است ، بیش از 370،000 بازدید به دست آورده است ، بسیاری از این ایده ها نشان دهنده خطرناک بودن واکسن است.

یک فرانسوی نوشت: “در اینجا یک زن جوان واکسنی را که تازه دریافت کرده است تبلیغ می کند. ببینید چه اتفاقی برای او می افتد … من نمی دانم چه چیزی را در آن قرار داده اند ، اماolivierveran به ما خواهد گفت (sic)” ، یک فرانسوی نوشت: کاربر شبکه های اجتماعی به نشانه وزیر بهداشت فرانسه ، اولیویه وران.

Screengrap با انتشار یک توییت از 18 دسامبر.
Screengrap با انتشار یک توییت از 18 دسامبر. © دکتر

چند نفر دیگر انتشارات ادعا می کند که پرستار واقعاً فوت کرده است.

پس داستان واقعی این ویدیو چیست؟ در این تصاویر می توانید نام بیمارستان CHI Memorial را مشاهده کنید که در Chattanooga ، تنسی ، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. با استفاده از این اطلاعات ، به راحتی می توانید تصاویر موجود در ویدئویی را که توسط کانال تلویزیونی محلی NewsChannel 9 در 17 دسامبر به صورت زنده در فیس بوک پخش می شود ، پیدا کنید.

مطابق با آسوشیتدپرس، پرستار تیفانی دوور یکی از پنج نفری بود که واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 را در بیمارستان دریافت کرد. او اولین بار در ساعت 8:42 دقیقه در یک ویدیوی فیس بوکی ظاهر شد. او روی صندلی می نشیند و سپس در ساعت 9:31 واکسن خود را دریافت می کند. برخی از همکاران وی سپس با خبرنگاران جمع شده در مورد تجربه خود با واکسن صحبت کردند. دوور حدود 25 دقیقه در مورد تجربه خود صحبت می کند. همین که او شروع به صحبت می کند ، غش می کند و فیلم متوقف می شود.

اگرچه ویدئو واقعی است ، اما این عکس ها خطرناک بودن واکسن را ثابت نمی کنند. در زیرنویس ویدیوی NewsChannel 9 آمده است:

در طی جریان ما ، یکی از پرستارانی که درباره واکسن زدن به ما گفت ، دچار سرگیجه و بیهوشی شد. خوشبختانه یک دکتر برای گرفتن او آنجا بود.

طبق CDC ، این غیر معمول نیست. CDC می گوید که تشنج می تواند پس از انواع واکسیناسیون رخ دهد و اغلب به دلیل درد یا اضطراب ایجاد می شود.

پرستار همچنین به ما گفت که او به یک بیماری مبتلا است که اغلب هنگام درد غش می کند ، بنابراین برای او تعجب آور نبود که این اتفاق بیفتد.

با این حال ، کاربران شبکه های اجتماعی که این ویدئو را به اشتراک گذاشته اند ، این زمینه را به اشتراک نمی گذارند. پرستار به سرعت از هوش رفت و به خبرنگاران توضیح داد که وی دارای واکنش واگ بیش فعال است ، این وضعیت باعث می شود هنگام احساس درد بیهوش شود. این بدان معنی است که حتی یک درد کوچک مانند “انگشت پا” می تواند او را غش کند.

وی با بیان اینکه از دریافت واکسن پشیمان نیست ، گفت: “این برای من طبیعی است.”

در مصاحبه ای که بیمارستان توسط توییتر منتشر کرد ، جسی تاکر ، مدیر پزشکی مراقبت های ویژه در بیمارستان Chattanooga ، همچنین گفت که او هیچ جای نگرانی ندارد:

وی گفت: “این واكنشی است كه می تواند اغلب با هر واكسن یا تزریق اتفاق بیفتد.” “هیچ دلیلی وجود ندارد که گمان کنیم این به دلیل واکسن است.”

غش بعد از واکسن نشانه خطرناک بودن واکسن نیست. واکنش واگی که باعث تشنج می شود می تواند با گرفتن واکسن – هر واکسنی ، نه فقط واکسن Covid-19 – بر اساس اینفوواک، یک وب سایت فرانسوی با اطلاعات مربوط به واکسن ها. طبق گفته ، ترس و استرس از گرفتن واکسن نیز می تواند منجر به واکنش واگ شود وب سایت مرکز واکسن بین المللی ایرفرانس.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در حال تجزیه و تحلیل نتایج آزمایشات بالینی واکسن Covid-19 است که توسط تولید کننده Pfizer-BioNTech انجام شده است. طبق FDA ، عوارض اصلی در بیماران خستگی ، سردرد ، لرزش ، درد و تب است سند مورخ 10 دسامبر.

>> درباره ناظران بخوانید:

1. خیر ، این فیلم نشان نمی دهد که یک مرد پس از استفاده از واکسن Covid-19 غش می کند

2. خیر ، این زن “دو بار واکسینه نشده” است در برابر Covid-19

3. آیا واقعاً چهار نفر پس از دریافت واکسن از فلج صورت رنج می بردند؟

4- آیا افراد مشهور و سیاستمداران فقط وانمود کردند که با Covid-19 واکسینه شده اند؟

آیا در مورد چیزی که در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده اید شک دارید؟ دریغ نکنید که با تیم ناظران FRANCE 24 از طریق ایمیل (observateurs @ france24) تماس بگیرید فیس بوک یا به بعد توییتر.[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.