اتحادیه اروپا تحریم های شدیدتری را درباره مجازات ناوالنی به عنوان سرپرست نماینده به روسیه در نظر می گیرد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، روز پنجشنبه تحت فشار برای عزیمت در برابر کرملین به دلیل زندانی شدن الکسی ناوالنی و سرکوب معترضان به مسکو می رود.

این سفر – اولین بازدید نماینده اتحادیه اروپا از سال 2017 در روسیه – با انتقاد برخی از پایتخت های اروپا روبرو شده است ، و نگران آن است که مسکو آن را به عنوان مدرکی که بروکسل می خواهد به طور عادی به کار خود برگرداند ، تغییر دهد.

اما بورل اصرار دارد که “علی رغم اعلام درخواست غرب برای آزادی برجسته ترین مخالف داخلی ولادیمیر پوتین ، ناوالنی ، که روز سه شنبه به نزدیک به سه سال زندان محکوم شد ،” پیامهای روشنی “به کرملین خواهد رساند.

وزیر امور خارجه سابق اسپانیا روز دوشنبه گفت: “وقتی همه چیز خوب پیش نمی رود ، شما باید درگیر شوید.”

روابط اتحادیه اروپا با روسیه از زمان تسخیر کریمه در مسکو و آغاز آتش سوزی جنگ در اوکراین در سال 2014 متوقف شده است – و نگرانی هایی در مورد دخالت این کشور در بلاروس ، سوریه ، لیبی ، آفریقای مرکزی و قفقاز وجود دارد.

بورل مشتاق است که به سرگئی لاوروف ، همتای کهنه کار خود ، در مورد فرصت های همکاری در زمینه های مختلف ، از جمله جلب کمک از روسیه برای احیای توافق هسته ای با ایران و مقابله با تغییرات آب و هوا ، بگوید.

اما این امر بستن ناوالنی و بازداشت هزاران معترض در سراسر روسیه توسط نیروهای امنیتی است که بر سفر وی تسلط دارند.

کرملین می گوید بی معنی است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هیچ توهمی در مورد فشار آوردن به مسکو برای آزادی ناوالنی ندارد – و کرملین قبلاً به او هشدار داده است.

سخنگوی پوتین ، دیمیتری پسکوف گفت: “ما امیدواریم چنین مزخرفاتی که باعث ایجاد چشم انداز روابط بین روسیه و اتحادیه اروپا با سرنشین بازداشتگاه می شود ، اتفاق نیفتد.”

مسکو “برای انجام روابط با بروکسل” آماده انجام هر کاری است “، اما کرملین” آماده شنیدن توصیه ها “در مورد مسئله ناوالنی نیست.

مقامات در حال آماده سازی ملاقات با دشمن پوتین با آب سرد هستند و بورل به گفتگو با جامعه مدنی بسنده می کند.

به اروپا باز می گردیم ، از برخی کشورهای اتحادیه اروپا خواستار اعمال مجازات برای شش مقام روسی در ماه اکتبر به دلیل مسمومیت با یک عامل عصبی است که باعث شد ناوالنی برای زندگی خود در آلمان بجنگد.

هفته گذشته ، وزرای خارجه اتحادیه اروپا موافقت کردند که در صورت آزاد نشدن موضوع در آن تجدید نظر کنند.

“به دنبال این تصمیم ، اکنون مذاکراتی بین شرکای اتحادیه اروپا وجود دارد. تحریم های بعدی را نمی توان منتفی دانست “، سخنگوی نخست وزیر آلمان آنگلا مرکل ، استفن سایبرت ، گفت.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است كه وزرای خارجه در جلسه 22 آوریل در مورد “اقدامات بعدی” گفتگو خواهند كرد.

خود ناوالنی سال گذشته – دو ماه قبل از بازگشت سرنوشت ساز خود به مسكو – از پارلمان اروپا خواستار اعمال مجازات برای ضربه زدن به الیگارشی ها و پولی شد كه وی را متهم به حمایت از ثروت پوتین می كند.

اما دیپلمات های اروپایی می گویند اگر اقدامی انجام دهند ، احتمالاً فقط مقامات مستقیمی در این محدودیت را هدف قرار خواهند داد.

همچنین خواستار توقف پروژه خط لوله بحث برانگیز Nord Stream 2 برای انتقال گاز روسیه به اروپا از آلمان بود.

>> تمرکز: جنگ سرد در حال انجام است به ساسنیتس ، آلمان ، مرکز پروژه Nord Stream 2

نیروگاه اصلی سرزمین اصلی برلین سر و صدا را رد کرد و بورل اصرار داشت که بروکسل قدرتی ندارد که آلمان را مجبور به برداشتن دوشاخه کند.

بورل گفت: “من فکر نمی کنم این راه حل مشکل ناوالنی باشد.”

“روسها تغییر مسیر نخواهند داد زیرا ما به آنها می گوییم Nord Stream را متوقف خواهیم کرد.”

برای مسکو ، به نظر می رسد این سفر به عنوان فرصتی برای دور شدن از مشکلات خود و همچنین نشان دادن اینکه غرب هنوز هم می خواهد به طور مستقل با آن صحبت کند ، استفاده می شود.

“نشانه ضعف نیست”

سوزان استوارت از انستیتوی امور بین الملل و امنیت آلمان گفت: “از یک طرف ، کرملین مشتاق نشان دادن اتحادیه اروپا به عنوان بازیگری ضعیف و دارای مشکلات داخلی زیادی است.”

“از سوی دیگر ، با وجود سخنان رسمی ، کرملین هنوز می خواهد ثابت کند که بازیگران غربی علاقه مند به همکاری با روسیه هستند ، زیرا این وضعیت و مشروعیت آن را افزایش می دهد.”

اما از آنجا که رهبران اروپا مجبور بودند در اجلاس های آینده طی چند ماه آینده رویکرد کلی خود در مورد روسیه را مورد بحث و بررسی قرار دهند ، دیپلمات ها در بروکسل اصرار داشتند که زمان مناسب سفر به مسکو است.

یک نماینده اروپا گفت: “دلایلی وجود دارد که برای ارسال پیام به آنجا بروید.”

“این مأموریت نشانه ضعف نیست.”

(فرانسه 24 با AFP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *