اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای محدود کردن صادرات واکسن Covid-19 به ایرلند شمالی است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روز جمعه ، اتحادیه اروپا به طور ناگهانی طرحی را برای استفاده از اقدامات اضطراری Brexit برای جلوگیری از صادرات واکسن Covid-19 از عبور از مرز ایرلند به انگلستان پس از ارسال امواج شوک از طریق ایرلند شمالی ، لندن و دوبلین ، لغو کرد.

در تشدید جنگ اتحادیه اروپا برای تأمین منابع واکسن ، بروکسل گفته است که این بندها باعث ایجاد بندهایی در پروتکل ایرلند شمالی می شود تا از عبور واکسن ها از مرز باز بین ایرلند ، یک کشور عضو اتحادیه اروپا و استان تحت مدیریت انگلیس جلوگیری کند.

به دنبال اعتراضات در لندن ، بلفاست و دوبلین ، اتحادیه اروپا کمی قبل از نیمه شب بیانیه ای صادر کرد و گفت که این اطمینان می دهد پروتکل ایرلند شمالی که برای باز نگه داشتن مرز طراحی شده است ، تحت تأثیر قرار نگیرد.

با این حال ، او هشدار داد که اگر واکسن ها و مواد فعال به کشورهای ثالث منتقل شوند و از این بلوک خارج شوند ، “از تمام ابزارهای موجود” استفاده خواهد کرد.


ایرلند گفت که تغییر نظر اتحادیه اروپا مورد استقبال است ، اما لازم است که درسهایی آموخته شود.

وزیر امور خارجه ایرلند ، سیمون کاونی در توییتر خود گفت: “این پروتکل چیزی نیست که به راحتی جعل شود ، این یک سازش اساسی است که به سختی به دست آمده و از صلح و تجارت برای بسیاری محافظت می کند.”

طرح اصلی اتحادیه اروپا برای جلوگیری از مرز باز بین ایرلند و ایرلند شمالی عضو اتحادیه اروپا به عنوان درب عقب برای تأمین واکسن به انگلستان طراحی شده بود.

این آشفتگی عمومی به دنبال مجموعه ای از تماس های پر از عصبانیت در حالی رخ داد که نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، رئیس جمهور کمیسیون اتحادیه اروپا ، اورسولا فون در لاین را از “نگرانی های جدی” خود ابراز کرد ، در حالی که میشل مارتین ، نخست وزیر ایرلند ، با جانسون و رئیس اتحادیه اروپا برای یافتن پاسخ صحبت کرد.

اتحادیه های صنفی ایرلند شمالی طرح اصلی اتحادیه اروپا را به عنوان اقدامی خصمانه پذیرفته اند.

فون در لاین در اواخر جمعه در یک توییت گفت که او با جانسون صحبت کرده است: “ما بر این اصل توافق کردیم که هیچ محدودیتی در صادرات واکسن از شرکتهایی که آنها تعهدات قراردادی انجام می دهند وجود نداشته باشد.”

ولتاژ استوک

سریعترین حرکت جمعی در تاریخ باعث ایجاد تنش در سراسر جهان شده است زیرا قدرتهای بزرگ دوزهای زیادی را خریداری می کنند و کشورهای فقیرتر سعی می کنند به یک میدان مین مالی و دیپلماتیک برای جمع آوری آنچه باقی مانده است ، منتقل شوند.

اتحادیه اروپا که کشورهای عضو آن از نظر واکسن از اسرائیل ، انگلیس و ایالات متحده عقب هستند ، در تلاش برای تأمین است ، درست همانطور که بزرگترین تولیدکنندگان دارو در غرب به دلیل مشکلات تولید ، تحویل این واحد را به تأخیر می اندازند.

تولید کننده داروی انگلیس-سوئد AstraZeneca هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل مشکلات تولید در بلژیک واکسن های وعده داده شده را تا ماه مارس به اتحادیه اروپا تحویل نمی دهد.

این باعث عصبانیت بروکسل شد ، که می خواست بداند چرا این شرکت نمی تواند منابع خود را از سایت های انگلیسی ، که میلیون ها عکس برای شهروندان انگلیس تولید می کند ، منحرف کند.

انگلیس زنجیره تأمین داخلی AstraZeneca خود را دارد ، از جمله راه اندازی آن در ایرلند شمالی ، اما واکسن Pfizer را از کارخانه ای در بلژیک وارد می کند.

کمیسیون اروپا با طرح گسترده تری برای کنترل صادرات واکسن از اتحادیه اروپا ، از جمله به انگلیس ، موافقت کرده است و معتقد است که برای تأمین منابع خود به این کار نیاز دارد.

اما تلاش ناموفق اتحادیه اروپا برای استفاده از پروتکل ایرلند شمالی این استان را عصبانی کرده است.

اولین وزیر ایرلند شمالی ، آرلین فاستر ، آن را “عملی خصمانه باورنکردنی” توصیف کرد.

حفظ صلح ظریف ایرلند شمالی ، بدون اجازه دادن به درب پشت سر انگلستان به بازارهای اتحادیه اروپا در آن سوی مرز زمینی 310 کیلومتری انگلیس و ایرلند ، یکی از دشوارترین موارد مذاکرات طلاق Brexit بود.

(روترها)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *