استرالیا برای شناسایی بومی ها سرود ملی را تغییر می دهد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

یک خط در سرود ملی استرالیا روز جمعه به طور رسمی تغییر کرد در اقدامی که به گفته رهبر این کشور شناخت بهتر مردم بومی این کشور است.

نخست وزیر اسکات موریسون اعلام کرد که خط دوم سرود ملی ، نمایشگاه Advance Australia ، از “به دلیل اینکه ما جوان هستیم و آزاد هستیم” به “از آنجا که ما یک هستیم و آزاد هستیم” تغییر خواهد کرد.

موریسون در شب سال نو در روزنامه Epoch نوشت: “استرالیا به عنوان یک کشور مدرن ممکن است نسبتاً جوان باشد ، اما تاریخ کشور ما باستان است ، همچنین داستان بسیاری از ملت های اولین ملت که ما به درستی حکومت آنها را می شناسیم و از آنها احترام می گذاریم.” .

“تغییر از” جوان و آزاد “به” یک و رایگان “چیزی نمی برد ، اما معتقدم که چیزهای زیادی اضافه می کند.”

پیش از این ، این اقدام برای شناخت بهتر تاریخ بومی استرالیا ، که دهها هزار سال طول می کشد ، انجام شد ، اما رهبر محافظه کار قبل از اعلام آن در اواخر پنجشنبه شب ، متوجه تغییر نشده بود.

استرالیا کشوری است که هنوز به گذشته استعماری و نابرابری های مردم ملل اول خود احترام می گذارد ، بر اساس آمار رسمی ، کودکان بومی قبل از پنجمین سال تولد مرگ خود را دو برابر می کنند.

در اوایل سال جاری ، اعتراضات عمده ای در چندین شهر سراسر کشور برگزار شد و خواستار پایان دستگیری های بومی شد – تعداد آنها بیش از 400 نفر در سه دهه گذشته بود.

با وجود دهها تحقیق ، تحقیق و در مواردی ، شواهد ویدئویی سو .استفاده ، هیچ پیگرد قانونی ایجاد نشده است.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.