اعتراضات جدید در فرانسه علیه لایحه امنیتی

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روز شنبه اعتراضات جدیدی علیه یک لایحه امنیتی فرانسه برگزار شد که به گفته منتقدان ، فیلمبرداری و انتشار تصاویر در شبکه های اجتماعی پلیس را محدود می کند ، به ویژه برای ثبت موارد خشونت پلیس.

تعداد زیادی از معترضان خود را در ده ها شهر فرانسه دیدند ، از جمله فعالان ضد دولت در “جلیقه های زرد” و برخی دیگر خواستار حمایت از بخش فرهنگی بودند.

کیم ، یک کارآموز 24 ساله خدمات کشوری ، گفت: “من امروز دو دلیل دارم – قانون امنیت جامع و همچنین حمایت از فرهنگ.”

وی گفت: “بسیاری از مغازه ها باز است ، مترو شلوغ است ، اما اماکن فرهنگی بسته است ، اگرچه می توانیم اقدامات محافظتی در برابر ویروس کرونا انجام دهیم.”

معترضین همچنین شامل جوانان خواستار حق برگزاری مهمانی های مهمانی مانند مهمانی در بریتانی بود که در اوایل سال جاری 2400 نفر را به خود جلب کرد.

معترضین به لایحه ای مبنی بر ممنوعیت فیلمبرداری از فعالیتهای پلیس ، که حزب حاکم LREM امانوئل مکرون رئیس جمهور گفته است ، آن را بازنویسی می کنند ، اعتراض دارند.

اما مردم همچنین به استفاده از ابزار نظارتی مانند هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین عابر پیاده معترض هستند.

تصاویر ضرب و شتم پلیس سفید پوست در 21 نوامبر در استودیوی وی در پاریس ، تولید کننده ای غیر مسلح از استودیوهای موسیقی سیاه در خشم قانون را محکوم کرده است که توسط بسیاری محکوم می شود و نشان می دهد که ماکرون به نوبه خود چرخش درستی دارد.

طبق گفته وزارت کشور ، 32،077 نفر در فرانسه معترض شدند ، به مراتب کمتر از 133،000 نفری که به گفته آنها در بزرگترین اعتراض به این اقدامات در ماه نوامبر شرکت کردند – هرچند که سازمان دهندگان مشارکت واقعی را در آن زمان تعیین کردند. بیش از نیم میلیون نفر.

سازمان دهندگان کاهش تعداد محدودیت ها برای ویروس کرونا ، آب و هوای نامناسب و این واقعیت را نشان می دهند که این فقط آخرین مورد از این اعتراضات طولانی است.

فرانسه از زمان شیوع تاکنون 75000 مورد مرگ ویروس کرونا ثبت کرده و این کشور در حال آماده سازی برای محاصره احتمالی دیگر است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد ، در پاریس ، Grand Place de la République نیمه پر بود ، در حالی که حدود 3000 نفر در مون پلیه ، جنوب فرانسه جمع شدند.

حدود ساعت 17:00 ، یک ساعت قبل از شروع شب ، ساعت 6 و 6 بعد از ظهر ، به عنوان اقدامی علیه ویروس کرونا ، درگیری بین گروهی حدود 50 جوان و پلیس درگیر شد.

پس از اصابت گلوله ، پلیس با استفاده از توپ های آبی میدان را پاکسازی کرد. دادستانی پاریس گفت 26 نفر بازداشت شده اند.

صدها نفر برای تجمع های مشابه در شهرهای دیگر شرکت کردند.

دولت می گوید این قانون پیشنهادی ضروری است زیرا افسران پلیس مورد حمله قرار گرفته اند و خواستار خشونت علیه آنها در شبکه های اجتماعی است.

با این حال ، رسانه های فرانسوی ادعا می کنند که “طرح جدید اجرای قانون ملی” برای محدود کردن پوشش رسانه ای تظاهرات در حال استفاده است.

قانون امنیتی پیشنهادی ، که قبلاً توسط شورای ملی تصویب شده است ، قرار است در ماه مارس توسط مجلس سنا ، مجلس عالی فرانسه بررسی شود.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *