ایالات متحده تحقیق پیرامون محاصره پایتخت را “بی سابقه” انجام می دهد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مقامات ارشد وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفتند ، وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات جنایی بیش از 170 نفر را به اتهام دست داشتن در شورش های هفته گذشته کاپیتول توسط حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا آغاز کرده است ، و مقامات ارشد وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفتند که محققان در حال تلاش برای متهم کردن افراد به حمله و فتنه هستند. عدالت

مایکل شروین ، وکیل مدافع ایالات متحده ، روز سه شنبه در یک جلسه مطبوعاتی گفت: “من فکر می کنم دامنه و مقیاس این تحقیقات و این موارد واقعاً بی سابقه است ، نه فقط در تاریخ FBI ، بلکه احتمالاً در تاریخ DOJ.”

شروین گفت: “قلمرو کاپیتول از داخل و خارج یک صحنه جنایت است.”

استفان د آنتونو ، سرپرست دفتر FBI در واشنگتن ، گفت که این دفتر “بیش از 160 پرونده” تاکنون باز کرده است.

آنتوانو در یک کنفرانس خبری گفت: “و این فقط نوک کوه یخ است.”

شروین گفت: “ما در حال حاضر بیش از 70 پرونده را متهم کرده ایم.” “من حدس می زنم که این تعداد به صدها نفر برسد.”

این خبر چند روز پس از حمله گروهی از طرفداران ترامپ به کاپیتول آمریکا در حمله ای که منجر به کشته شدن 5 نفر شد ، اعلام شد.

در حالی که بسیاری از آنها شامل هواداران ترامپ هستند که عکس های آنها در شبکه های اجتماعی ویروسی شده است ، مانند مردی که پشت میز نانسی پلوسی رئیس مجلس نشسته است ، شروین گفت که اتهامات جدی تری در این باره در جریان است و هیئت منصفه عالی پرونده در حال بررسی است. .

وی با اشاره به اینکه دفتر وی یک نیروی اعتصابی را راه اندازی کرده است که دستورات وی ساخت پرونده های کیفری به دلیل چنین اتهاماتی است ، گفت: “ما با جنایات قابل توجهی در ارتباط با شورش ها و توطئه ها دست و پنجه نرم می کنیم.”

شروین افزود که نیروهای اعتصاب دیگری برای تمرکز بر حملات به نیروهای انتظامی و اعضای رسانه ایجاد شده اند.

اخطار FBI روز قبل از حمله به پایتخت

این کنفرانس مطبوعاتی ساعاتی پس از آن منتشر شد که روزنامه واشنگتن پست گزارش 5 ژانویه را از دفتر میدانی FBI در نورفولک ، ویرجینیا گزارش داد و جزئیات احتمال “جنگ” در واشنگتن در روز بعد را شرح می داد. به نظر می رسد وجود چنین هشدار جدی با ادعاهای قبلی FBI مبنی بر اینکه اطلاعات خاصی در مورد وقوع خشونت در اختیار ندارد ، مغایرت دارد.

D’Antuono از پردازش اطلاعات دفاع کرد و گفت که این اطلاعات به مدت 40 دقیقه با سایر نهادهای اجرای قانون در میان گذاشته شده است.

حتی بدون اطلاعات از سوی مجریان قانون ، هشدارهای کافی برای تظاهرات طرفدار ترامپ در واشنگتن وجود داشت. به گفته چندین نفر که از واکنش اجرای قانون مطلع شده اند ، پلیس کاپیتول ایالات متحده از کارمندان پشتیبانی نکرده و آماده اعتراضات برنامه ریزی شده برای تبدیل شدن به ناآرامی های گسترده و خشن نیست. مقامات سه روز قبل از قیام از كمكهای پیشنهادی پنتاگون خودداری كردند.

وقتی سرانجام بایگانی درخواست شد ، بیش از دو ساعت طول کشید تا نیروها در نزدیکی پایتخت بسیج شوند. تا آن زمان ، جمعیت بیش از چهار ساعت در داخل بیداد می کرد.

(فرانسه 24 با AFP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *