این نظرسنجی بهترین پاسخ نیوزیلند در مورد Covid-19 ، بدترین برزیل ، ایالات متحده را در جایگاه پنجم قرار داده است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

بر اساس تحقیقاتی که روز پنجشنبه توسط یک اندیشکده برجسته استرالیایی منتشر شد ، درمان برزیل از بیماری همه گیر ویروس کرونا در رتبه بندی بدترین در جهان قرار دارد ، در حالی که نیوزیلند در راس این لیست قرار دارد.

سیدنی موسسه لوو نزدیک به 100 کشور را بر اساس شش معیار ارزیابی کرد ، از جمله موارد تایید شده ، مرگ Covid-19 و شاخص های آزمایش.

این نهاد مستقل در گزارشی گفت: “در مجموع ، این شاخص ها نشان می دهد كه كشورها چقدر به خوبی همه گیر را مدیریت كرده اند.”

علاوه بر نیوزیلند – که ویروس را تا حد زیادی با بستن مرزها و قفل کردن و آزمایش رژیم “زود به زود ، سخت برو” در زندان نگه می دارد – ویتنام ، تایوان ، تایلند ، قبرس ، رواندا ، ایسلند ، استرالیا ، لتونی و سریلانکا 10 رئیس هستند برای پاسخ آنها

در انتها برزیل و مکزیک ، کلمبیا ، ایران و ایالات متحده قرار داشتند.

برزیل بیش از 218000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرده است – وظیفه ای که بعد از ایالات متحده دوم است.

در بیشتر سالهای گذشته ، دو کشور پرجمعیت آمریکا توسط رهبران ملی گرای هدایت می شوند که به طور جدی تهدید Covid-19 را نادیده می گیرند ، استفاده از ماسک را مسخره می کنند ، با انسداد مخالفت می کنند و خود را با ویروس آلوده می کنند.

انگلیس با بیشترین میزان مرگ و میر در اروپا در رتبه 66 قرار دارد. ایتالیا که اولین پرش Covid-19 در اروپا را پشت سر گذاشت ، 59 ام بود. آلمان در رده 55 قرار دارد. بلژیک در رتبه 72 ، فرانسه در 73 و اسپانیا در 78 قرار دارد.

هند با بیش از 11 میلیون مورد در رتبه 86 قرار دارد.

در مجموع 98 کشور در 36 هفته پس از صدمین مورد تایید شده Covid-19 ، با استفاده از داده های موجود از 9 ژانویه 2021 مورد ارزیابی قرار گرفتند.

موسسه لووی گفت ، چهارده روز میانگین متحرک از ارقام روزانه جدید برای موارد تایید شده ، موارد تایید شده در هر میلیون نفر ، مرگ تایید شده ، مرگ تایید شده در هر میلیون نفر ، موارد تایید شده به عنوان نسبت آزمایشات و آزمایشات در هر هزار نفر محاسبه شده است.

چین مستثنی است

چین – جایی که اولین موارد در دسامبر 2019 شناسایی شد – به دلیل آنچه اتاق فکر به عنوان فقدان داده های آزمایش عمومی در دسترس تشخیص داد ، در این رتبه بندی قرار نگرفت.

پکن در تلاش است تا با تهاجم ادراکات عمومی در مورد این بیماری را مدیریت کند ، زیرا سعی دارد نشان دهد که یک سیستم استبدادی به دموکراسی ها ارجح است ، که بسیاری از آنها در بحران به شدت متزلزل شده اند.

این مituteسسه در تجزیه و تحلیل خود گفت: “سطح توسعه اقتصادی یا اختلاف در سیستم های سیاسی بین كشورها تأثیر كمتری در نتایج داشته است كه غالباً فرض یا افشا می شود.”

بر اساس این گزارش ، هیچ برنده مشخصی در مورد اینکه کدام سیستم سیاسی به بهترین شکل همه گیر را کنترل می کند وجود ندارد.

درعوض ، تقریباً در همه جا ، پاسخ مبهم بود.

در این گزارش آمده است: “برخی از کشورها بهتر از دیگران با بیماری همه گیر کنار آمده اند ، اما اکثر کشورها فقط با درجه ناکارآمدی از یکدیگر پیشی گرفته اند.”

به نظر می رسد کشورهای کوچکتر – با جمعیت کمتر از 10 میلیون نفر – دارای مزایایی هستند.

در این گزارش آمده است: “به طور كلی ، كشورهایی كه جمعیت كمتری دارند ، جوامع منسجم و نهادهای توانمند دارای یك مزیت نسبی در مقابله با یك بحران جهانی مانند همه گیری هستند.”

در کل ، موارد از 100 میلیون نفر در سراسر جهان فراتر رفته و حدود 2.2 میلیون نفر از زمان شیوع در دسامبر 2019 بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند.

(فرانسه 24 با AFP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.