بایدن در حال برداشتن اقدامات برای خنثی سازی شناسایی تروریستی شورشیان حوثی یمن است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ایالات متحده اقداماتی را برای حذف شورشیان یمنی از یمن به عنوان یک سازمان تروریستی انجام داده است ، و بلوکی را که گروه های بشردوستانه می گویند کمک های اساسی را تهدید کرده است ، در حالی که کشورهای درگیر با احتیاط از فشار رئیس جمهور جو بایدن برای صلح استقبال می کنند ،

جنگ ویرانگر شش ساله در یمن باعث کشته شدن ده ها هزار نفر و آواره شدن میلیون ها نفر شده است ، و باعث آنچه سازمان ملل متحد بدترین فاجعه انسانی در جهان می نامد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه گفت که وی “آنتونی بلینکن” وزیر امور خارجه را برای لغو ادعاهای تروریستی “به طور رسمی به کنگره اعلام کرده است”.

این اقدام که به زودی اجرایی خواهد شد ، یک روز پس از اعلام بایدن از قطع حمایت آمریکا از عملیات تهاجمی به رهبری سعودی در یمن صورت می گیرد.

سخنگوی گفت: “این تصمیم هیچ ارتباطی با نگاه ما به هوتوها و رفتارهای مذموم آنها ، از جمله حمله به غیرنظامیان و آدم ربایی شهروندان آمریکایی ندارد.

آنها گفتند: “اقدام ما كاملاً به خاطر عواقب انسان دوستانه این حكم آخرین لحظه دولت گذشته است” ، افزودند كه ایالات متحده همچنان به كمك به عربستان سعودی در دفاع از سرزمین خود در برابر حملات شورشیان متعهد است

مایک پمپئو ، سلف بلینکن ، چند روز قبل از ترک مقام خود ماه گذشته انتصاب خود را با اشاره به روابط هوتوس با ایران ، دشمن درجه اول ترامپ و حمله مهلک به فرودگاه شهر دوم یمن ، عدن ، در ماه دسامبر اعلام کرد.

گروه های امدادی می گویند که آنها چاره ای ندارند جز برخورد با هوتوها ، که دولت واقعی در بیشتر یمن هستند و یک تروریست بودن آنها را در معرض آزار و شکنجه در ایالات متحده قرار می دهد.

طبق اعلام سازمان ملل ، بیش از سه میلیون نفر آواره شده اند و تقریباً 80 درصد از 29 میلیون نفر یمن به نوعی کمک به بقا نیاز دارند.

خوش بینی دقیق

روز پنجشنبه ، بایدن در اولین سخنرانی مهم خود در سیاست خارجی از زمان جایگزینی دونالد ترامپ ، از پشتیبانی ایالات متحده از رهبری عربستان سعودی خبر داد.

دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی یمن با حمایت ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی از سخنان وی استقبال کرده و “بر اهمیت حمایت از تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران” تأکید کرد.

وی با استقبال از انتصاب تیموتی لندرکینگ به عنوان نماینده آمریکا ، آن را “گام مهم دیگری” که آمریکا برای “پایان دادن به جنگ ناشی از حوتهای مورد حمایت ایران” برداشته است توصیف کرد.

شورشیان حوثی همچنین از رویكرد دولت جدید آمریكا استقبال كردند.

حامد عاصم سخنگوی حوثی روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما با احتیاط خوش بین هستیم.”

اما وی همچنین هشدار داد که “موشکهای ما متوقف نخواهند شد تا زمانی که آتش بس برقرار شود … آنها کسانی هستند که جنگ را آغاز کردند و آنها هستند که باید آن را متوقف کنند.”

عربستان سعودی – که از سال 2015 مداخله نظامی علیه حسینیان را بر عهده داشته است – با تأکید مجدد بر تعهد خود به راه حل سیاسی در یمن واکنش نشان داده است.

این خبرگزاری رسمی سعودی گفت: “این پادشاهی از” تعهد بایدن برای همکاری با پادشاهی برای محافظت از حاکمیت آن و مقابله با تهدیدها علیه آن استقبال می کند “.

اما برای یمنی ها صحبت درباره راه حل بسیار دور از واقعیت است.

هدی ابراهیم ، یک خانم خانه دار 38 ساله از بندر حدیده گفت: “جنگ پایان نخواهد یافت ؛ هیچ کس نمی خواهد آن پایان یابد. این فقط تبلیغات است.”

“من خوش بین نیستم و برای پایان دادن به جنگ هیچ اعتقادی ندارم. وقتی درگیری ها حتی برای یک شب متوقف نشوند ، چگونه پایان خواهد یافت.”

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *