بایدن می گوید “اختلاف نظر” ترامپ نباید به جلسات توجیهی امنیتی دسترسی داشته باشد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

جو بایدن ، رئیس جمهور روز جمعه گفت که “رفتار ناشایست” دونالد ترامپ باید مانع دریافت توجیهات طبقه بندی شده وی شود ، این احترامی است که در گذشته به روسای جمهور خارج شده داده شده است.

بایدن در مصاحبه با CBS News در مورد اینکه اگر ترامپ به دریافت جلسات توجیهی ادامه می دهد ، از چه می ترسد ، بایدن گفت که او نمی خواهد “با صدای بلند حدس و گمان” ، اما روشن کرد که نمی خواهد ترامپ به دریافت آنها ادامه دهد.

بایدن گفت: “من فقط فکر نمی کنم که او نیاز به برگزاری جلسات اطلاعاتی داشته باشد.” “خلاصه اطلاعاتی چه ارزشی برای او قائل است؟” به غیر از اینکه او می تواند چیزی بلغزد و چیزی بگوید ، اصلاً چه تأثیری دارد؟ “

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی در اوایل این هفته گفت که موضوع ارائه توجیهی به جلسات جاسوسی اطلاعاتی انگلیس “موضوعی است که در حال تجدید نظر است”.

برخی از قانون گذاران دموکرات و حتی برخی از مقامات سابق دولت ترامپ ، حکمت اجازه دادن به اطلاع رسانی ترامپ را زیر سوال برده اند.

سوزان گوردون ، که در زمان دولت ترامپ از سال 2017 تا 2019 معاون اطلاعات ملی بود ، در واشنگتن پست ، ماه گذشته ، از بایدن خواست تا ترامپ را قطع کند.

گوردون چند روز پس از محاصره هیئت حمایت از ترامپ در پایتخت آمریكا نوشت: نمایه امنیتی وی پس از كاخ سفید ، آنگونه كه حرفه ای ها دوست دارند آن را دلسرد كنند ، نوشت: “هر رئیس جمهور سابق طبق تعریف یک هدف است و خطرات خاصی را به همراه دارد. اما رئیس جمهور سابق ترامپ ، حتی قبل از وقایع هفته گذشته ، ممکن است به طور غیرمعمولی در برابر بازیگران بد با نیت بد آسیب پذیر باشد. “

“رفتار آشفته و بی ارتباط با قیام”

این فقط مختص کارمند فعلی است که آیا جلسات توجیهی گذشته را ارائه دهد. بایدن مخالفت خود را با اعطای دسترسی به جلسات توجیهی ترامپ اعلام کرده است ، زیرا روند استیضاح بعدی رئیس جمهور پیشین هفته آینده آغاز می شود.

با این حال ، بایدن روز جمعه گفت که عدم تمایل وی برای دسترسی ترامپ به جلسه توجیهی به دلیل “رفتارهای ناشایست رئیس جمهور پیشین و بدون ارتباط با قیام” است.

گوردون همچنین از درگیری های تجاری ترامپ ابراز نگرانی کرد. مغول املاک و مستغلات بنیانگذار تجارت خود را در طی چهار سال اقامت در واشنگتن دید و تحت فشار بدهی قابل توجهی قرار گرفت ، که گفته می شود حدود 400 میلیون دلار است. در جریان کارزار انتخاباتی ، ترامپ بار بدهی را “بادام زمینی” خواند و گفت که به روسیه بدهکار نیست.

گوردون نوشت: “ترامپ گره های تجاری قابل توجهی دارد که نهادهای خارجی را درگیر می کند.” “بسیاری از روابط تجاری فعلی در مناطقی از جهان است که در معرض سرویس های جاسوسی سایر کشورها هستند.”

نماینده آدام شیف ، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان نیز خواستار بایدن شد تا جلسات سخنرانی خود درباره ترامپ را پایان دهد.

شیف اندکی قبل از پایان ترامپ در ماه گذشته دوره ریاست جمهوری خود گفت: “هیچ مشکلی برای این رئیس جمهور وجود ندارد که یک جلسات اطلاعاتی جدید داشته باشد.” “فکر نمی کنم اکنون و در آینده بتوان به او اعتماد کرد.”

(AP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *