ترامپ و بایدن قبل از دور دوم تعیین کننده سنای آمریکا در جورجیا درگیر می شوند

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ، در آستانه دور دوم حساس مجلس سنا در گرجستان که تعادل قدرت در واشنگتن را تعیین می کند ، در گرجستان جنگیدند.

این مسابقه در جورجیا به ترتیب با یک جفت جمهوری خواه فعلی ، سناتور کلی لوفلر و دیوید پوردو ، در برابر رافائل وارنوک و جان اوسوف ، رقیب دموکرات روبرو است.

بایدن خواهان پیروزی هر دو دموکرات است ، بنابراین حزب وی هنگام روی کار آمدن از 20 ژانویه ، هر دو مجلس کنگره را کنترل خواهد کرد. تیم ترامپ خواهان پیروزی جمهوری خواهان است تا با کنترل سنا ، حزب وی بتواند برنامه قانونگذاری بایدن را مسدود یا محدود کند.

گزارشی از آتلانتا ، Kethevane Gorjestani از FRANCE 24 ، گفت که هر دو نژاد کم بود و نظرسنجی ها نشان می داد نامزدهای جمهوری خواه و دموکرات اشتباه می کنند ، و گفتن اینکه کدام حزب برتری دارد دشوار است.

“این واقعیت که هم جو بایدن و هم دونالد ترامپ با نامزدهای مربوطه خود در جورجیا بودند نشان می دهد که این دو نژاد چقدر مهم هستند. وی گفت: “آنچه می تواند حیاتی باشد ، مشارکت در انتخابات است.”

بیش از 3 میلیون گرجی در حال حاضر رأی داده اند ، که در ایالات متحده تقریبا 40٪ از رای دهندگان ثبت نام شده که زود رأی داده اند ، ثبت شده است.

“برای ترامپ بجنگید!”

ترامپ ، جمهوری خواهی که در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به همتای دموکرات خود باخت ، تسلیم بایدن نشد و بخشی از تجمع های خود را در دالتون ، شهری در شمال غربی جمهوری غربی گرجستان گذراند ، با این فرض که سعی در حفظ قدرت دارد.

ترامپ در مورد تشویق مردم که شعار “برای ترامپ بجنگ!” گفت: “آنها این کاخ سفید را نمی گیرند. ما با جهنم زیادی مبارزه خواهیم کرد.”

“دونالد ترامپ هیچ نشانه ای از تسلیم شدن نشان نمی دهد. در بیشتر سخنرانی های خود در هنگام تجمع ، او بار دیگر به مقامات انتخاباتی گرجستان حمله کرد. او این تجمع را با این جملات آغاز کرد: “هیچ راهی برای از دست دادن گرجستان وجود ندارد.” او در حال حمله به یکپارچگی روند انتخابات در گرجستان است ، اما در عین حال می خواهد پایگاهش بیرون بیاید و رأی بدهد ، اگرچه معتقد است همه چیز علیه او و علیه نامزدهایی که از آنها حمایت می کند جعل شده است. “

بایدن از دولت بازنشسته به دلیل مقابله با همه گیری انتقاد کرد و قول آغاز تازه ای را برای کشور با کنترل دموکراتیک داد. بیش از 350،000 نفر بر اثر ویروس کرونا در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و در اکثر ایالات به سرعت در حال گسترش است.

بایدن گفت: “این یک سال جدید است و فردا می تواند روز جدیدی برای آتلانتا ، جورجیا و آمریکا باشد.”

وی گفت که دولت ترامپ با انتشار آهسته واکسن های Covid-19 “کار بدی را آغاز کرد”. وی گفت: “رئیس جمهور وقت خود را بیشتر از چیزی شکایت و شکایت می کند.”

بایدن گفت ، نامزدهای دموکرات ، در صورت انتخاب ، اطمینان حاصل کنند که 2000 دلار چک محرک به آمریکایی ها تحمیل می شود ، در حالی که اقتصاد در طی شیوع ویروس کرونا دچار مشکل است.

رئیس جمهور مستعفی همچنین مایک پنس معاون رئیس جمهور را تحت فشار قرار می دهد ، وی روز چهارشنبه نتایج را از کالج انتخاباتی کنگره دریافت می کند تا به نفع خود اقدام کند. بایدن با 306-232 رأی انتخاباتی ترامپ را شکست داد و با بیش از 7 میلیون رأی آرا را به دست آورد.

ترامپ با اشاره به معاون رئیس جمهور به عنوان یک مرد بزرگ گفت: “امیدوارم که مایک پنس به جای ما بیاید.” ترامپ گفت: “اگر به نتیجه نرسد ، من اینقدر دوست ندارم”.

تحول تاریخی در جورجیا

جورجیا که یک کشور دیرینه جمهوری است ، در ماه نوامبر با انتخاب بایدن ، اولین باری که وی از کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات پس از نزدیک به سه دهه حمایت کرده است ، ملت را متعجب کرد.

این امیدهای لیبرال ها به وارنوک و اوسوف را افزایش می دهد ، حتی اگر آنها در یک کشور کاملاً محافظه کارانه نبرد سختی داشته باشند. حدود 3 میلیون نفر رای داده اند.

پیروزی این دو دموکرات توسط سنا به حزب بایدن واگذار می شود ، زیرا کمال هریس ، معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، رای تساوی را در سالن 50-50 برگزار می کند. این امر باعث می شود که بایدن ویروس کرونا را کاهش دهد و با تغییرات آب و هوایی مقابله کند ، زیرا دموکرات ها مجلس نمایندگان را نیز کنترل می کنند.

هیچ یک از نامزدهای مجلس سنا در انتخابات 3 نوامبر اکثریت را به دست نیاوردند ، که باعث دور دوم انتخابات شد.

ترامپ همچنان ادعا می کند که فقدان وی در ماه نوامبر نتیجه تقلب گسترده رای دهندگان بوده است – ادعایی که بررسی های مقامات انتخابات ایالتی و فدرال ، دادگاه های متعدد و وزارت دادگستری ایالات متحده رد کرده است.

در تماس روز شنبه با وزیر امور خارجه گرجستان ، برد رافنسپرگر ، که ضبط شد ، ترامپ مقام جمهوریخواه را تحت فشار قرار داد تا “رای” کافی برای خنثی کردن شکست خود را پیدا کند ، و پیشنهاد کرد که رافنسپرگر در تغییر نتایج ماه نوامبر می تواند به جمهوریخواه صدمه بزند. فعالیت های انتخاباتی در دور دوم سنا.

دموکرات ها و کارشناسان انتخابات می گویند تلاش های ترامپ تقریبا به طور قطع قانون را نقض کرده است.

بایدن ، که با تقریبا 12000 رأی جورجیا برنده شد ، در سخنان روز دوشنبه خود مستقیماً به این تماس اشاره نکرد.

لفلر ، یک سناتور نامزد انتخابات در جورجیا ، دوشنبه شب گفت که با صدور پیوستن به دوازده سناتور دیگر جمهوری خواه و بیش از 100 عضو اتاق جمهوری ، مخالفت خود را با تایید نتایج انتخابات روز چهارشنبه کنگره اعلام می کند. این حرکت در واقع هیچ شانسی برای لغو پیروزی بایدن ندارد.

مشخص نیست که آیا اقدامات ترامپ و ادعاهای مکرر درباره تقلب در انتخابات بر نتیجه رقابت سنا تأثیری خواهد داشت یا خیر. استراتژیست های هر دو حزب می گویند نتیجه با توجه به مشارکت قوی دموکراتیک به تعداد رای دهندگان جمهوریخواه در روز سه شنبه بستگی دارد.

کمپین های سنا گزارش های مخارج را تخریب کرده و مشارکت بی سابقه ای را تحریک می کند زیرا گروه های سیاسی کشور را با سونامی تبلیغاتی پر می کنند.

(فرانسه 24 با رویترز)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *