توییتر “به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت” حساب ترامپ را برای همیشه معلق می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

توییتر Inc روز جمعه گفت که به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت پس از طوفان روز چهارشنبه به پایتخت ایالات متحده ، حساب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده را برای همیشه معلق کرده است.

تعلیق حساب ترامپ که بیش از 88 میلیون فالوور داشت ، چند روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود صدای اصلی صدا را خفه کرد و سال ها بحث در مورد چگونگی تعدیل حساب های رهبران قدرتمند جهان توسط شرکت های رسانه های اجتماعی را به دنبال داشت.

“پس از بررسی دقیق توییت های اخیر از realDonaldTrump این حساب و متن پیرامون آنها ، ما به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت ، حساب را برای همیشه معلق کردیم. “

این شرکت تأیید کرد ، برای اولین بار ، توییتر یک رئیس دولت را ممنوع کرده است.

ترامپ منع توئیتر را به عنوان حمله به آزادی بیان رد می کند


شرکت های رسانه های اجتماعی پس از ناآرامی های روز چهارشنبه در واشنگتن دی سی ، که منجر به پنج کشته شد ، سریع اقدام به سرکوب ترامپ و برخی از متحدان و حامیان برجسته راست گرای وی کردند.

ترامپ بارها و بارها با استفاده از توییتر و سایر سیستم عامل ها ادعا کرده است که شکست وی در انتخابات 3 نوامبر به دلیل تقلب گسترده رای دهندگان و به اشتراک گذاشتن سایر تئوری های توطئه است و از طرفداران خود خواست روز چهارشنبه به واشنگتن بیایند و راهپیمایی کنند. پایتخت در اعتراض به نتیجه انتخابات.

Facebook Inc اوایل این هفته گفت که حساب کاربری خود را حداقل تا پایان دوره ریاست جمهوری خود به حالت تعلیق در می آورد.

رئیس جمهور جمهوری خواه قرار است در تاریخ 20 ژانویه به جو بایدن رئیس جمهور منتخب دموکرات تحویل داده شود.

روز جمعه ، توییتر در یک پست وبلاگی گفت که دو پیام توئیتری رئیس جمهور که در آن روز ارسال شد ، سیاست وی را در برابر تجلیل از خشونت نقض می کند.

توییتر چهارشنبه پس از محاصره کاپیتول هیل ، به طور موقت حساب ترامپ را مسدود کرد و هشدار داد که نقض بیشتر حساب های رئیس جمهور منجر به تعلیق دائمی خواهد شد.

قبل از رفع انسداد حساب خود ، ترامپ مجبور بود سه قاعده توئیت را حذف کند. وی روز پنجشنبه با انتشار ویدئویی تایید کرد که بایدن رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود به توییتر بازگشت.

توییتر اعلام کرد توئیت ترامپ مبنی بر اینکه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد توسط تعدادی از طرفداران وی به عنوان تأیید قانونی بودن انتخابات نوامبر دریافت می شود.

این یک توییت دیگر را می گوید که “میهن پرستان آمریکایی” را ستایش می کند و می گوید که طرفداران آن “به هیچ وجه ، شکل و فرم مورد بی احترامی و رفتار ناعادلانه قرار نخواهند گرفت !!!” این می تواند به عنوان “یک نشانه اضافی باشد که نشان می دهد رئیس جمهور ترامپ برنامه ای برای تسهیل انتقال سازمان یافته ندارد.”

منتقدان سکوهای مهم رسانه های اجتماعی ، از جمله سیاستمداران برجسته دموکراسی خواه ، این اقدام توییتر را ستودند و گفتند که مدت هاست که هواداران ترامپ ابراز خشم می کنند.

پسر رئیس جمهور ، دونالد ترامپ جونیور ، روز جمعه در توئیتی این ممنوعیت را اعلام کرد و گفت دیکتاتورهایی که تهدید به نسل کشی می کنند همچنان حساب های توئیتری دارند. او اسامی نیاورد.

کاخ سفید هیچ نظری مستقیم ندارد.

حساب توییتر ترامپ از رئیس جمهور آمریکا به دلیل “خاموش کردن” وی انتقاد کرد.

با استفاده از حسابPOTUS ، ترامپ گفت که فکر می کنم سیستم عامل خود را بسازد.

“سرقت و تیراندازی”

استفاده پربار ترامپ از شبکه های اجتماعی باعث شد وی در سال 2016 به کاخ سفید بیاید. او از حساب شخصیrealDonaldTrump خود که گاهی اوقات بیش از 100 بار در روز ارسال می کند ، برای دستیابی به طرفداران ، گسترش اطلاعات غلط و حتی استفاده می کند اخراج کارمندان

ترامپ در مصاحبه ای با فاکس بیزینس در سال 2017 گفت: “من شک دارم اگر رسانه های اجتماعی صادقانه با شما نبودند اینجا بودم” ، طبق متن منتشر شده توسط این شبکه.

توییتر و فیس بوک مدت هاست که از امتیازات ویژه ترامپ به عنوان رهبر جهانی برخوردار هستند و می گویند توییت هایی که می توانند سیاست های این شرکت را نقض کنند حذف نمی شوند زیرا این امر به نفع عموم است. آنها گفتند كه با ترك مقام خود ، دسترسی به این امتیازات را از دست خواهد داد.

سال گذشته ، توییتر شروع به برچسب گذاری و هشدار در توییت های ترامپ کرد که قوانین وی را در برابر تجلیل از خشونت ، دستکاری در رسانه ها یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات بالقوه گمراه کننده در مورد روند رای گیری نقض می کنند.

در ماه مه ، توییتر برچسب هشدار دهنده در مورد اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی در مورد قتل پلیس جورج فلوید را در توییت ترامپ قرار داد که شامل عبارت “وقتی سرقت شروع می شود ، تیراندازی آغاز می شود” بود. فیس بوک که به دلیل عدم اقدام بیشتر در مورد پست های التهابی ترامپ مورد انتقاد مقامات و قانونگذاران قرار گرفته است ، از اقدام به همان پیام خودداری کرده است.

ترامپ هنوز به حساب های رسمیWhiteHouse وPOTUS دسترسی دارد ، اما با پایان ریاست جمهوری این وضعیت را از دست خواهد داد. سخنگوی توییتر در پاسخ به این س ifال که آیا ترامپ می تواند حساب دیگری ایجاد کند ، گفت که اگر این شرکت دلیل داشته باشد که از حساب های خود برای جلوگیری از تعطیلی روز جمعه استفاده می کند ، این حساب ها می توانند به حالت تعلیق درآیند.

(روترها)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *