تیم WHO در قلب شیوع از بازار ووهان بازدید می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

یک تیم از متخصصان به رهبری سازمان بهداشت جهانی در حال بررسی ریشه های Covid-19 روز یکشنبه از بازار Huanan بازدید کردند ، اینک یک مرکز فروش عمده غذاهای دریایی در شهر ووهان چین است ، جایی که ویروس کرونا جدید در آنجا کشف شد.

تیم تحت مراقبت شدید ، با موانع اضافی در مقابل حصار آبی رنگی که اطراف بازار را در برگرفته بود ، به خوانان رسید و حدود یک ساعت بعد با کاروان راهی شد. کارشناسان از خبرنگاران س questionsال نکردند.

تیم از زمان آزاد شدن از قرنطینه دو هفته ای ، تیم ها از بیمارستان ها و بازارها و همچنین نمایشگاهی به مناسبت نبرد ووهان با ویروس بازدید کردند که شامل محاصره 76 روزه این شهر 11 میلیون نفری بود.

WHO ، که به دنبال مدیریت انتظارات برای این مأموریت است ، روز جمعه گفت که اعضای تیم فقط به بازدیدهای میزبان چینی خود محدود می شوند و به دلیل محدودیت های بهداشتی هیچ ارتباطی با اعضای جامعه نخواهند داشت.

مسیر کامل دو هفته کار میدانی تیم اعلام نشده است و روزنامه نگاران بازدیدهای کاملاً کنترل شده را با اعضای تیم فاصله می دهند.

دسترسی عمومی به بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانان از زمان بسته شدن در اوایل سال گذشته محدود شده است.

قبل از بسته شدن ، بازار با صدها غرفه که به بخشهای گوشت ، غذاهای دریایی و سبزیجات تقسیم شده بودند ، زنده شد. اکنون این یک مکان مهم در شهری است که به عنوان کانون اولیه آنچه به یک بیماری همه گیر تبدیل شده ، آسیب دیده است.

پیگیری منشا ویروس

در تاریخ 31 دسامبر 2019 ، پس از اتصال چهار مورد ذات الریه مرموز به بازار ، یک شب بسته شد. در پایان ژانویه ، ووهان وارد محاصره 76 روزه شد.

کارشناسان می گویند بازار هوانان هنوز هم در ردیابی ریشه ویروس نقش دارد ، زیرا اولین خوشه موارد در آنجا شناسایی شده است.

تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در ووهان با تاخیر ، نگرانی دسترسی و اختلافات بین چین و ایالات متحده روبرو شد ، که چین را به پنهان کردن میزان شیوع اولیه و انتقاد از شرایط بازدید متهم کرد ، که طی آن کارشناسان چینی مرحله اول را انجام دادند از مطالعه

منشأ ویروس بسیار سیاسی شده است و برخی از دیپلمات های چینی و رسانه های دولتی از نظریه هایی مبنی بر اینکه ویروس به طور بالقوه در کشور دیگری منشا گرفته پشتیبانی می کنند.

این تیم قرار بود اوایل ژانویه وارد ووهان شود و تأخیر در دیدار از چین باعث انتقاد نادر عمومی از سوی رئیس WHO شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا او را متهم به “چین گرایی” کرد.

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.