تیم WHO وقتی ووهان اعلام می کند که اولین مرگ توسط Covid-19 در ماه مه اعلام شد ، وارد ووهان می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

تیمی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه وارد ووهان شدند تا یک تحقیق کاملاً سیاسی را در مورد ریشه ویروس کرونا انجام دهند ، زیرا چین اولین مرگ خود را از Covid-19 طی هشت ماه اعلام کرد.

این ده دانشمندی که قبل از شروع کار باید دو هفته قرنطینه در ووهان بگذرانند ، با ماموریت بسیار تأخیرآمیز خود به تحقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر رسیده اند.

این ویروس اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان در مرکز چین کشف شد و از آن زمان تاکنون نزدیک به دو میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند و ده ها میلیون نفر را آلوده کرده و اقتصاد جهانی را نابود کرده اند.

اپراتور تلویزیون دولتی CGTN نشان داد که هواپیمای حامل این تیم از سنگاپور وارد می شود تا مورد استقبال مقامات چینی با لباس کامل قرار گیرد.

سفر آنها در حالی صورت می گیرد که بیش از 20 میلیون نفر در شمال چین حبس شده اند و یک استان وضعیت اضطراری اعلام کرده است ، با اینکه تعداد Covid-19 چند ماه بعد افزایش یافت ، زیرا آنها نسبتاً ثابت بودند.

چین با محاصره های شدید و آزمایش های گسترده ، همه گیر را تحت کنترل خود درآورده و بازگشت اقتصادی خود را به عنوان شاخصی از رهبری قدرتمندانه مقامات کمونیست ، ستوده است.

اما 138 مورد دیگر در روز پنجشنبه توسط کمیسیون بهداشت ملی گزارش شد که بالاترین تخمین یک روزه از مارس سال گذشته است.

چین بیشترین جهش روزانه در موارد Covid-19 را طی بیش از پنج ماه گزارش کرده است


خوشه ها در مقایسه با بسیاری از کشورهایی که با عفونت هاری دست و پنجه نرم می کنند و میزان مرگ و میر آنها هنوز کم است ، بسیار کوچک هستند و اولین مرگ ویروس در ماه های گذشته – گزارش شده در شمال استان هبی – باعث نگرانی در چین است.

پکن به دنبال حذف خوشه های محلی در آستانه جشنواره سال نو ماه قمری است که صدها میلیون نفر در سراسر کشور در حال حرکت هستند.

مقامات بهداشت جزئیات آخرین مرگ را ارائه ندادند ، مگر اینکه این حادثه در استان هبی رخ داده باشد ، جایی که دولت چندین شهر را مسدود کرده است.

با گسترش عفونت ها ، در شمال شرقی هیلونگ جیانگ روز چهارشنبه “وضعیت اضطراری” اعلام کرد و به 37.5 میلیون نفر از ساکنان این شهر گفت که مگر اینکه کاملا ضروری باشد استان را ترک نکنند.

همزمان با انتشار خبر آخرین مرگ ، هشتگ “مرگ ویروسی جدید در هبی” به سرعت 100 میلیون بازدید در بستر رسانه های اجتماعی چین Weibo به دست آورد.

من مدت زیادی است که کلمات “مرگ ویروس” را ندیده ام ، کمی تکان دهنده است! امیدوارم به زودی اپیدمی از بین برود. “

از ماه مه سال گذشته تاکنون گزارشی از مرگ و میر در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است ، در حال حاضر آمار رسمی کشته شدگان 4635 نفر است.

چه کسی وارد می شود

آخرین مرگ در حالی صورت می گیرد که چین برای بازرسی آماده می شود و این کار تیمی متخصص از WHO را به همراه دارد.

پیتر بن امبارک ، رئیس تیم این مأموریت گفت که این گروه قرنطینه اجباری هتل را به دلیل شرایط مهاجرتی چین آغاز می کند.

وی گفت: “و سپس در عرض دو هفته می توانیم حرکت کنیم و شخصاً با همکاران چینی خود ملاقات کنیم و از سایتهای مختلفی که می خواهیم بازدید کنیم بازدید کنیم.”

وی هشدار داد که “قبل از اینکه بفهمیم چه اتفاقی افتاده است ، می تواند یک سفر بسیار طولانی باشد.”

پکن می گوید اگرچه اولین مجموعه موارد در ووهان پیدا شده است ، لزوماً محل پیدایش ویروس نیست.

هنجار جدیدی برای بازارهای ووهان در حالی که مقامات چینی نظریه جدیدی از منشا Covid-19 ارائه می دهند


امبارک افزود: “من فکر نمی کنم پس از این ماموریت اولیه پاسخ های روشنی داشته باشیم ، اما در راه خواهیم بود.”

وی گفت: “این ایده پیشبرد تعدادی از مطالعات است كه قبلاً چند ماه پیش طراحی و انجام شده است تا بتوانیم درک بهتری از آنچه اتفاق افتاده است ، انجام دهیم.”

سفر سازمان جهانی بهداشت با تأخیر طولانی بیش از یک سال پس از آغاز همه گیر شدن بیماری و ایجاد تنش های سیاسی در مورد ادعاهایی مبنی بر تلاش پکن برای خنثی کردن پروژه انجام شد.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *