جهان در سایه یک بیماری همه گیر با جشن های متوسط ​​سال نو از سال 2021 استقبال می کند

[ad_1]

در حالی که دنیا سال نو را با جشن های خاموش آغاز می کرد و از همه گیر سال 2020 خداحافظی می کرد ، از پل بندر سیدنی تا آکروپولیس ، آتش بازی در آسمان بر روی نشانه های شوم متروکه منفجر شد.

پس از یک سال سنگین که حداقل 1.7 میلیون نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست دادند ، امواج جدید عفونت باعث انسداد جدیدی شد و دلالان آتیه را مجبور به گسترش سنت خود در سال 2020 برای تماشای رویدادها از روی کاناپه کردند.

ثانیه های اول مشتاقانه منتظر سال 2021 تا ساعت 1000 به وقت گرینویچ در اقیانوس آرام کیریباتی و ساموآ افتاد. جزایر خالی از سکنه هاولند و بیکر آخرین کسانی هستند که سال نو را زیر و رو می کنند.

نیوزیلند که به دلیل دست زدن به ویروس کرونا مورد تشویق قرار گرفت ، کیریباتی و ساموآ را دنبال کرد و بسیاری از مردم در اوکلند برای تماشای آتش بازی جمع شدند.

در بزرگترین شهر استرالیا ، سیدنی ، آتش بازی بندری درخشان را با نمایش خیره کننده روشن کرد ، اما تعداد کمی از تماشاگران شخصاً تماشا می کردند.

آتش بازی سال نو از اول ژانویه بر فراز پل نمادین بندر سیدنی و خانه اپرای سیدنی فوران می کند.
آتش بازی سال نو از اول ژانویه بر فراز پل نمادین بندر سیدنی و خانه اپرا فوران می کند. © میک تسیکاس ، خبرگزاری فرانسه

کارن رابرتز ، از جمله افراد خوشبختی که مجاز به عبور از ایست های بازرسی در منطقه مقابل AFP در میله ای واقع در زیر خانه اپرای سیدنی بودند ، گفت: “من فکر می کنم همه 2021 را یک آغاز و آغاز جدید می دانند.”

مقررات منع رفت و آمد اعمال می شود

برخی از هنگ کنگرها علی رغم محدودیت ها ، جرأت کردند آغاز سال را با جمع شدن در سواحل بندر ویکتوریا برای گرفتن عکس های سلفی رقم بزنند.

مردم از اول ژانویه تلفن های خود را در ساحل بندر ویکتوریا در هنگ کنگ برمی دارند.
مردم از اول ژانویه تلفن های خود را در ساحل بندر ویکتوریا در هنگ کنگ برمی دارند. © آیزاک لارنس ، خبرگزاری فرانسه

در توکیو ، جایی که ساکنان پس از رسیدن به ارتفاعات جدید با احتمال وضعیت اضطراری روبرو می شوند ، مردم برای اقامه نماز سال نو با ماسک صورت صف آرایی می کنند.

ووهان در چین ، جایی که ویروس برای اولین بار در اواخر سال گذشته ظاهر شد ، هزاران نفر را برای جشن گرفتن جمع کرد – و تایپه نیز در حال لذت بردن از یک جشن خوشحال کننده سنتی است که جمعیت برای تماشای آتش بازی جمع شده اند. .

در جای دیگر ، حال و هوا بسیار دوستانه تر بود.

در روسیه ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور در خطاب به سال جدید اذعان کرد که موج دوم Covid-19 ملت را کتک می زند.

وی گفت: “مبارزه علیه او یک دقیقه متوقف نمی شود.”

ایتالیا – جایی که تصاویر تکان دهنده ای از سردخانه های موقت و پزشکان خسته دنیا را تا مرز بحران بیدار کرد – تا 7 ژانویه عصر در یک قفل ملی است.

از فرانسه تا لتونی و برزیل ، پلیس و – در برخی موارد – پرسنل نظامی برای اطمینان از استفاده از منع رفت و آمد ممنوع یا ممنوعیت تجمعات بزرگ مستقر شده اند.

اجتماعات از راه دور اجتماعی در پاریس و آتن برگزار شد ، با یک کنسرت مجازی و نمایش نورانی بیش از نوتردام در پایتخت فرانسه و آتش بازی بر فراز آکروپولیس در یونان.

در لندن ، پاتی اسمیت ، خواننده و ترانه سرای 74 ساله آمریکایی قرار بود در سال جدید به احترام کارگران خدمات بهداشت ملی که در اثر Covid-19 درگذشت ، تماس بگیرد ، در سیرک Piccadilly نمایش داده شود و از یوتیوب پخش شود.

اما به دلیل هشدار در مورد افزایش سطح عفونت ها ، غربالگری در صفحه بزرگ لغو شد و مالیات فقط به صورت آنلاین قابل مشاهده بود.

ده ها نفر از روحانیون برای تماشای صدای زنگ بینگ بن در ساعت 11 شب – نیمه شب در بروکسل – به میدان آمدند که لحظه ای است که سرانجام Brexit به واقعیت تبدیل شد ، و انگلیس همکاری پرفراز و نشیب خود را در نیم قرن با اروپا قطع کرد.

با این حال ، پلیس به آنها دستور داد که قبل از نیمه شب خیلی خوب برگردند.

اجتماع اجتماعی

آتش بازی و نمایش لیزری در دبی در برج خلیفه ، بلندترین برج جهان ، که موارد جدید زیادی در آن وجود دارد ، برگزار شد. بینندگان باید از ماسک استفاده کرده و با شناسایی بارکدهای QR ثبت نام کنند.

در بیروت ، هنوز در اثر انفجاری که بندر شهر را ویران کرد ، لرزید ، مقامات نیز آزاد کردند.

ساعت ممنوعیت رفت و آمد به ساعت 3 بامداد منتقل شد و بارها ، رستوران ها و کلوپ های شبانه این فرصت را داشتند تا برای برگزاری مهمانی های بزرگ دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

در ساحل دریاچه بایکال در سیبری ، جایی که دما به -35 درجه سانتیگراد (-31 درجه فارنهایت) کاهش یافت ، حدود دوازده روس پس از غوطه ور شدن یخ در شب سال نو ، مورد تشویق قرار گرفتند.

شناگران که در روسیه به آنها “والور” گفته می شود ، قبل از غواصی در بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان ، چندین مایل از طریق یک جنگل پوشیده از برف با لباس شنا و لباس تعطیلات دویدند.

“مقوی است. کمی نیش!” آندری بوگای به خبرگزاری فرانسه گفت.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان با استفاده از تبریک سال نو خود هشدار داد كه بحران ویروس كرونا تا سال 2021 ادامه خواهد یافت ، حتی اگر واكسن ها امیدی داشته باشند ، زیرا پلیس در یک مهمانی در نزدیكی دروازه براندنبورگ در برلین درگیر شد.

با گذشت آخرین ساعات سال 2020 در آمریکا ، مقامات نیویورک دسترسی عمومی به میدان تایمز را که معمولاً هزاران نفر برای تماشای سقوط یک توپ بلور در نیمه شب جمع می شوند ، مسدود کردند.

هنوز یک مهمانی ستاره ای با اجرای جنیفر لوپز و گلوریا گاینر در میدان پخش می شود – اما مهمانی های او روی یک پیاده رو تا حد زیادی خالی می افتد.

با نزدیک شدن به نیمه شب ، ایالات متحده ، که بیشترین آسیب دیدگی در جهان را به خود دیده ، به 20 میلیون عفونت گزارش شده و بیش از 345000 مرگ نیز نزدیک شده است.

در برزیل – که در حال حاضر بیش از 193،000 مرگ و میر ناشی از Covid-19 را ثبت کرده است ، دومین مورد در جهان پس از ایالات متحده – ریو دو ژانیرو برای جلوگیری از تجمع مهمانی های سنتی مردم ، دسترسی به ساحل را مسدود کرده است.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *