حزب کمونیست حاکم ویتنام رئیس تروند را برای دوره سوم نادر مجدداً انتخاب می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

نگوین فو ترونگ ، رهبر حزب کمونیست حاکم ویتنام روز یکشنبه مجدداً انتخاب شد ، پیروزی که وی را به قدرتمندترین رهبر در دهه های گذشته تبدیل کرده است ، اما شیوع ویروس کرونا در کشور تحت الشعاع پیروزی او قرار گرفت.

ترونگ ، یک محافظه کار 76 ساله طرفدار چین که گفته می شود از نظر سلامتی ضعیف است ، پس از یک هفته گفتگوهای درب بسته در کنگره حزب کمونیست ، دو بار در دهه ، سر تکان داد. این سومین دوره وی خواهد بود – اقدامی که در دوران مدرن ویتنام بی سابقه بوده است.

خبرگزاری ویتنام گزارش داد: “صبح روز یکشنبه ، رفیق نگوین پو ترونگ به عنوان دبیر کل سیزدهمین کمیته مرکزی حزب کمونیست انتخاب شد.”

ماندن دیگر در پست ارشد ترونگ به عنوان تقویت کننده کارزار عالی مبارزه با فساد وی شناخته می شود که رسماً “کوره شعله ور” نامیده می شود و حزب ، پلیس و نیروهای مسلح را درگیر خود کرده است.

کارل تایر ، استاد افتخاری دانشگاه نیو ساوت ولز و کارشناس ویتنام گفت: “ما می توانیم انتظار داشته باشیم كه ترونگ به اصرار خود ادامه دهد” در مبارزات انتخاباتی خود ، كه توسط مقامات ارشد حزب ، از جمله سه عضو دفتر سیاسی ادعا شده است.

با پیوند گسترده در تمام بخشهای عمومی ، اقدامات ضد فساد Trong تا حد زیادی در بین مردم ویتنام و بسیاری از اعضای حزب محبوب بوده است.

نگوین تران ترانگ ، یکی از اعضای قدیمی حزب کمونیست ، گفت: “ما عزم و تلاش او را برای پاکسازی و تصفیه حزب تحسین کردیم.”

“کارمند 78 ساله 78 ساله به خبرگزاری فرانسه گفت:” اگرچه حال وی خوب نیست ، اما موقعیت رهبری او هنوز کارکنان بد دستگاه را می ترساند. وی نقش مهمی در حفظ حزب کمونیست دارد. “

اما طبق گفته گروه های حقوق بشر و تحلیل گرانی که هشدار داده اند احتمال دارد ترونگ در طول سومین دوره ریاست جمهوری خود با سرکوب پیش برود ، برای مخالفان رژیم ، پنج سال گذشته با افزایش سرکوب همراه بوده است.

تایر به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما می توانیم انتظار سرکوب مداوم علیه صداهای مخالف را در رسانه های اجتماعی آنلاین داشته باشیم.”

به گفته عفو بین الملل ، زندانیان عقیدتی نسبت به کنگره قبلی در سال 2016 از 84 به 170 افزایش یافته اند که گفته می شود تعداد زیادی از آنها بر اساس بیان آنلاین خود در زندان به سر می برند.

رئیس جمهور از سال 2018

ترونگ ، اولین دبیرکل حزب برای سومین دوره از آغاز دوره اصلاحات اقتصادی “doi moi” در 1986 ، همچنین از سال 2018 به عنوان رئیس جمهور به عنوان رئیس جمهور فعالیت می کند.

او فعلاً همینطور است ، اما بعداً امسال که شورای ملی یک معاون را تعیین می کند استعفا می دهد.

پیش بینی می شود این نگوین ژوان فوک ، نخست وزیر فعلی باشد که با هدف تأمین تعدادی از معاملات تجاری بین المللی ، رشد اقتصادی و ادغام کشور را مورد توجه قرار داده است.

این پیرمرد 76 ساله همچنین پاسخ شدید کشور به بیماری همه گیر ویروس کرونا را هدایت کرد ، که در تعداد کمی از موارد کمک کرد ، فقط 35 مورد مرگ گزارش شد.

کنگره در هانوی می خواست این دستاورد را نشان دهد ، اما هفته گذشته یک خوشه جدید در نزدیکی پایتخت جشن ها را خراب کرد – مجبور شد جلسه یک روز زودتر از زمان برنامه ریزی به پایان برسد.

مقامات هشدار دادند که شیوع جدی ترین بیماری تاکنون بوده است.

از روز یکشنبه ، ویتنام نزدیک به 1800 مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است که تقریباً 200 مورد آن در چهار روز گذشته گزارش شده است.

مقامات همچنین اولین مورد از نسخه آفریقای جنوبی در ویتنام را برای كارشناسی كه اواخر ماه دسامبر از این كشور وارد شد ، تأیید كردند.

روز شنبه ، وزارت بهداشت واکسن ساخته شده توسط AstraZeneca را تأیید کرد و آزمایش هزاران نفر و مسدود کردن جوامع پر خطر را ادامه داد.

اعضای نهایی رهبری چهار ستون کشور انتظار می رود که فام مین شین – که در ردیف نخست وزیری قرار دارد – و وونگ دین هوو ، رئیس شورای ملی مهرهای لاستیکی باشند.

چین ، 62 ساله ، رئیس سازمان مرکزی مهم حزب است و ارتباطات شدیدی با پلیس دارد.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.