دادگاهی در پاریس دولت فرانسه را به دلیل عدم اقدام به اقلیم ، در یک دادخواست مقصر شناخته است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

دادگاهی در پاریس روز چهارشنبه دولت فرانسه را به دلیل عدم پایبندی به تعهدات خود برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای در تصمیمی برجسته که توسط فعالان به عنوان “یک پیروزی تاریخی برای آب و هوا” خوانده شد ، مقصر دانست.

گروهی از سازمان های غیردولتی با حمایت دو میلیون شهروند ، شکایتی را مطرح کردند و دولت فرانسه را متهم کردند که در اقدامی برای متوقف کردن تغییر آب و هوا ، در آنچه “پرونده قرن” نامیده می شود ، اقدامی نکرده است.

روز چهارشنبه ، دادگاه اداری پاریس در حکم خود صدمات زیست محیطی مرتبط با تغییرات آب و هوایی را تأیید کرد و دولت فرانسه را مسئول عدم دستیابی کامل به اهداف کاهش گازهای گلخانه ای اعلام کرد.

دادگاه به ایالت دستور داد مبلغ نمادین 1 یورو را به عنوان غرامت “تعصب اخلاقی” پرداخت کند ، این یک عمل معمول در فرانسه است.

پرونده فرانسه بخشی از فشارهای فزاینده جنگنده های آب و هوایی در سراسر جهان برای استفاده از دادگاه ها علیه دولت ها است.

>> دولت فرانسه به دلیل کم کاری اقلیم با یک دادخواست قابل توجه روبرو است

یک معاهده بین المللی که پنج سال پیش در پاریس امضا شد ، هدف آن است که گرمایش کره زمین را به کمتر از 2 درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی و ترجیحاً به 1.5 درجه کاهش دهد.

با این حال ، کارشناسان می گویند دولتها از انجام تعهدات خود دور هستند و عصبانیت در میان نسل جوان نسبت به بی عملی نشان داده شده توسط مبارزات گرتا تونبرگ نوجوان سوئدی در حال افزایش است.

فرانسه اهداف خود را از دست می دهد

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون در حمایت از اقدام درمورد تغییر اقلیم بسیار جدی عمل کرده است.

وی در ماه دسامبر خواستار تقویت اهداف 2030 اتحادیه اروپا برای کاهش گازهای گلخانه ای حداقل 55 درصد نسبت به سطح 1990 بود ، در حالی که هدف قبلی 40 درصد بود.

اما Oxfam France ، Greenpeace France و دو سازمان دیگر معتقدند كه لابی ماكرون برای اقدامات جهانی در زمینه آب و هوا با اقدامات كافی داخلی برای محدود كردن میزان انتشار گازهای گلخانه ای كه در گرم شدن زمین مقصر شناخته می شوند ، پشتیبانی نمی شود.

آنها خاطرنشان می کنند که فرانسه اهداف ملی خود را که در توافقنامه پاریس 2015 تعیین شده بود ، از دست می دهد و این کشور بیشتر تلاش های خود را به بعد از سال 2020 موکول می کند.

چهار سازمان غیردولتی که شکایت کردند ، دادگاه روز چهارشنبه “اولین پیروزی تاریخی برای آب و هوا” و همچنین “پیروزی برای حقیقت” نامیدند و گفتند كه فرانسه تاكنون “ناكافی بودن سیاست های آب و هوایی خود” را انكار كرده است.

دادگاه پاریس دو ماه به طول انجامید تا در مورد اقداماتی برای رفع مشکل و جلوگیری از وخیم تر شدن آن تصمیم بگیرد.

وی تصمیم گرفت که اعطای پول در این مورد مناسب نیست ، افزود که غرامت ها باید در رفع عدم انطباق با اهداف کاهش گازهای گلخانه ای باشد.

(فرانسه 24 با AFP ، AP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *