دادگاه روسیه درخواست تجدیدنظر توسط ناالنی ، منتقد کرملین را رد کرد زیرا پلیس متحدان خود را بازداشت می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

دادگاه روسیه روز پنجشنبه فرجام خواهی رهبر مخالف الکسی ناوالنی علیه دستگیری وی را رد کرد زیرا مقامات چندین متحد وی را بازداشت و به شرکتهای رسانه های اجتماعی اخطار دادند پس از آنکه ده ها هزار نفر در خیابان های بیش از 100 شهر روسیه در آخر هفته گذشته خواستار آزادی وی شدند.

ناوالنی در گفتگو با دادگاه از طریق پیوند ویدیویی از زندان ، دادرسی کیفری علیه خود را به عنوان بخشی از تلاش های دولت برای ترساندن مخالفان محکوم کرد.

وی گفت: “شما قادر نخواهید بود دهها میلیون نفر را که توسط این دولت سرقت شده اند بترسانید.”

ناوالنی ، 44 ساله ، معروف ترین منتقد دولت ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که وی 5 ماه را در بهبودی مسمومیت توسط عوامل عصبی مورد سرزنش کرملین گذراند. مقامات روسی این ادعا را رد کردند.

ناوالنی بنا به درخواست سازمان تعزیرات روسيه ، 30 روز در زندان بود كه وي را به نقض شرايط آزمايشي از حكم تعليق در مورد حكم پولشوي 2014 متهم كرد ، كه وي آن را به دليل گرايش سياسي رد كرد. وی همچنین در دو تحقیقات جنایی جداگانه با اتهاماتی روبرو است.

روز پنجشنبه دادگاه منطقه ای مسکو فرجام خواهی وی را از این دستگیری رد کرد.

در جلسه دادرسی ، دفاعیات ناوالنی ادعا کرد که وی در آلمان در توانبخشی بوده است و در این مدت قادر به ثبت نام در مقامات نبوده است. وکلای وی نیز با اتهام نقض روند دادرسی مکرر ، دستگیری وی را به چالش کشیدند.

در سخنرانی های خود ، ناوالنی در جلسه دادگاه که به سرعت به عنوان تمسخر از عدالت تشکیل شد ، زندان را محکوم کرد.

وی گفت: “بی قانونی تظاهراتی برای ترساندن من و دیگران بود.”

در تلاش آشکار برای خنثی کردن موج بعدی تجمعات برنامه ریزی شده برای روز یکشنبه ، پلیس روز چهارشنبه در آپارتمان ناوالنی ، یک اتاق اجاره ای که همسر ناوالنی در آن جولیا زندگی می کند و اقامتگاه چندین نفر از طرفداران و طرفداران وی جستجو کرد.

برادر ناوالنی اولگ ، بهترین متحد وی لیوبوف سوبول ، دکتر آناستازیا واسیلوا از اتحاد پزشکان مورد حمایت ناوالنی و ماریا آلخینا از گروه پانک Pussy Riot به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در مورد ادعای نقض ویروس کرونا در طی اعتراضات به مدت 48 ساعت بازداشت شدند. آخر هفته.

سخنگوی پوتین ، دیمیتری پسکوف گفت ، این بازرسی ها و بازداشت ها بخشی قانونی از تلاش های پلیس برای بررسی تخلفات ادعایی در تجمعات روز شنبه بود.

پسکوف در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: “مجری قانون وظیفه خود را انجام می دهد.” “موارد زیادی از قانون روسیه و اجرای قانون نقض شده است.”

روز پنجشنبه ، دادستان های روسیه همچنین به فیس بوک ، گوگل ، توییتر ، تیک توک و شبکه های اجتماعی روسیه هشدار دادند که خواستار اعتراضات بیشتر را مسدود کنند.

پسکوف گفت: “دولت نمی خواهد شبکه های اجتماعی به بستری برای تبلیغ چنین اقدامات غیرقانونی تبدیل شود.”

پسکوف در پاسخ به این س whetherال که آیا امتناع آنها از حذف چنین محتوایی می تواند باعث مسدود شدن مقامات روسی در آنها شود ، پسکوف گفت که آژانس های دولتی مربوطه باید پاسخی را در نظر بگیرند.

وی گفت: “تمام موافقان و مخالفان سنجیده می شوند و در صورت لزوم اقدامات پیش بینی شده در قانون انجام می شود.”

در اوایل هفته جاری ، آژانس ارتباطات دولتی روسیه Roskomnadzor اعلام کرد که فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، TikTok ، YouTube و دو شبکه اجتماعی روسیه را به دلیل عدم جلوگیری از تماس خردسالان برای پیوستن به اعتراضات روز شنبه جریمه می کند.

همچنین روز پنجشنبه ، کمیته تحقیق روسیه اعلام کرد که تحقیقات جنایی علیه استراتژیست ارشد ناوالنی ، لئونید ولکوف ، را متهم کرده و او را به تشویق خردسالان به شرکت در تجمعات غیرمجاز متهم کرده است. ولکوف ، که هم اکنون در خارج از کشور به سر می برد ، این ادعا را رد کرد.

روز پنجشنبه ، پلیس مسکو با انتشار بیانیه ای به مردم مبنی بر عدم پیوستن به اعتراضات روز یکشنبه ، هشدار داد که برای پراکنده کردن تجمعات غیرقانونی و محاکمه شرکت کنندگان قاطعانه عمل خواهند کرد.

به عنوان یک چالش برای پوتین دو روز پس از دستگیری ناوالنی ، سازمان وی گزارش تصویری گسترده ای از کاخ در مجموعه دریایی ، که گفته می شود برای رئیس جمهور ساخته شده است ، منتشر کرد. بیش از 98 میلیون بار مشاهده شده است که بیشتر باعث نارضایتی می شود.

تظاهرات خواستار آزادی ناوالنی در بیش از 100 شهر در سراسر کشور در روز شنبه گذشته برگزار شد ، که با افزایش شدید خشم از کرملین روبرو شد. گفته می شود که نزدیک به 4000 نفر در این اعتراضات بازداشت شدند و برخی نیز جریمه شدند و به زندان افتادند.

در جلسه دادگاه روز پنجشنبه ، ناوالنی از هواداران خود تشکر کرد و گفت “آنها آخرین سدی هستند که مانع از سقوط کشور ما به سمت تخریب می شوند.”

ناوالنی هنگام حضور در هواپیمای داخلی از سیبری به مسکو در 20 آگوست به کما رفت. وی پس از دو روز از بیمارستانی در سیبری به بیمارستانی در برلین منتقل شد. آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد و آزمایش های سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی نشان داده است که این ماده در معرض ماده عصبی Novichok دوره اتحاد جماهیر شوروی قرار دارد.

مقامات روسی با استناد به فقدان شواهد مسمومیت ناوالنی ، از آغاز تحقیقات جنایی تمام عیار خودداری کردند.

بازداشت ناوالنی و اقدام وحشیانه پلیس در جریان اعتراضات انتقادات گسترده غرب را به دنبال داشت و خواستار آزادی وی شد.

(AP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *