درگیری ها بر سر محاصره ها ، نابرابری پس از مرگ معترض در طرابلس ، لبنان افزایش می یابد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روز پنجشنبه در درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضان که از قفل محکم عصبانیت از غذا خوردن در یک اقتصاد در حال سقوط عصبانی شده بود ، یک نفر در شهر طرابلس لبنان کشته شد.

به گفته یکی از بیمارستان های محلی که وی را معالجه کرد ، عمر تایبا 30 ساله یک شب مورد اصابت گلوله قرار گرفت. در طول روز ده ها نفر به مراسم خاکسپاری وی راهپیمایی کردند.

شاهدان و رسانه های محلی گزارش دادند که پلیس در حالی که معترضین قصد داشتند به ساختمان دولت در شهر شمالی حمله کنند ، گلوله های واقعی شلیک می کند. ده ها نفر زخمی شدند.

نیروهای امنیتی گفتند که آنها برای متفرق کردن شورشیانی که اتاق حراست ساختمان را به آتش کشیدند و دروازه را بیرون آوردند ، شلیک های مستقیم کردند. در این بیانیه بدون نام بردن از تایبا ، این خشونت “منجر به سقوط یک قربانی شد”.

اواخر روز پنجشنبه مردم به میدان اصلی طرابلس سرازیر شدند.

پلیس با پرتاب گاز اشک آور به معترضین که کوکتل مولوتف می انداختند. شعله های آتش شهرداری را فرا گرفت که کمی قبل از نیمه شب آتش گرفت و جریان دود خاکستری از پنجره ها بیرون آمد.

این چهارمین شب پی در پی ناآرامی در یکی از فقیرترین شهرهای لبنان بود که دولت برای جلوگیری از موج COVID-19 که منجر به کشته شدن بیش از 2500 نفر شد ، 24 ساعت منع رفت و آمد منعقد کرد.

بیمارستانهای متراکم

مسئولان کمک های بشردوستانه هشدار می دهند که این محاصره مشکلات کمتری را برای فقرا ایجاد می کند ، اکنون بیش از نیمی از جمعیت ، با کمک های دولتی اندک.

“مردم خسته شده اند. فقر ، بدبختی ، قفل شدن و کار نیست. … سمیر آقا شب گذشته در اعتراض گفت: “مشکل ما سیاستمداران است.”

سقوط ارز باعث ترس از گرسنگی روزافزون شده است. با این حال ، رهبران لبنان هنوز نتوانسته اند برنامه نجات را تنظیم کنند یا اصلاحاتی را برای باز کردن قفل کمک ها انجام دهند ، که انتقاداتی را از جمله از طرف اهدا کنندگان خارجی به دنبال داشته است.

دیده بان حقوق بشر خواستار تحقیق درباره مرگ پنجشنبه شد. محقق آیه مجذوب گفت: “دولت به نیازهای مردم طرابلس توجه نکرد و از زورگویی استفاده کرد … وقتی آنها خواستار زندگی بهتر بودند.”

نیروهای امنیتی داخلی لبنان گفتند که شورشیان با پرتاب نارنجک دستی ، از جمله به سمت یک گشت ، حداقل 9 افسر را زخمی کردند. آنها متعهد شدند که با “دقت و قاطعیت کامل” پاسخ دهند.

حسن دیاب ، سرپرست نخست وزیر ، گفت که انسداد ویروس کرونا ضروری است.

بیمارستان هایی که با بالاترین سطح آلودگی در منطقه دست و پنجه نرم می کنند ، قبلاً به دلیل بحران نقدینگی با کمبود عرضه روبرو شده اند.

سقوط مالی لبنان ، در مقیاسی که قبلاً هرگز ندیده بود ، در سال 2019 در اعتراضات علیه رهبرانی که شاهد چندین دهه پیوند دولت بوده اند ، فوران کرد.

(روترها)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *