درگیری ها بین پلیس تونس و شورشیان پس از سالگرد انقلاب ادامه دارد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

صدها جوان در اواخر روز دوشنبه در شهرهای تونس با پلیس درگیر شدند و با پرتاب سنگ و بمب بنزین به سمت پایتخت ، در حالی که نیروهای امنیتی برای جلوگیری از ناآرامی ها از گاز اشک آور و توپ آب استفاده کردند.

خبرنگاران رویترز گفتند ، درحالی که ساکنان کاسرین ، گافسا ، سوسه و موناستیر خشونت های خیابانی در این شهرها را توصیف می کنند ، 300 مرد جوان با پلیس در منطقه اتادامون پایتخت درگیر شدند.

شورش و اعتراضات دهه 10 را به دنبال داشتشما با عصبانیت فزاینده از بیکاری مزمن و خدمات ضعیف دولتی ، سالگرد انقلابی که دموکراسی را به همراه آورد اما سود مادی اندکی برای بیشتر تونسی ها به ارمغان آورد.

با این وجود ، بدون برنامه مشخص ، رهبری سیاسی یا حمایت احزاب بزرگ ، مشخص نیست که آیا تظاهرات شتاب خواهد گرفت یا فروکش خواهد کرد ، همانطور که بسیاری از دورهای قبلی اعتراضات از سال 2011 برگزار شده است.

جمعیت در اتادامون روز دوشنبه در درگیری خود با پلیس ، که جلیقه ضد گلوله و باتوم پوشیده بودند ، شعار نمی دادند. نیروهای امنیتی با وسایل نقلیه ای به سبک نظامی در منطقه گشت زدند.

لندن عفو بین الملل خواستار خویشتنداری شده است. وی به نقل از تصاویری که نشان می داد پلیس افرادی را که بازداشت کرده بودند مورد ضرب و شتم قرار می دهد و گفت مقامات باید فوراً حمزه نصری جریدی ، فعال حقوق را دستگیر کنند که روز دوشنبه دستگیر شد.

یک دهه پس از شکستن قلمرو حاکمیت خودکامه ، تونس پیش از آغاز همه گیری جهانی ویروس کرونا ، در حال نابودی صنعت گردشگری و مسدود کردن سایر مشاغل ، به سمت یک بحران اقتصادی پیش می رود.

>> تمرکز: مرور دموکراسی در تونس ، 10 سال پس از انقلاب

سخنگوی وزارت کشور روز دوشنبه گفت که پلیس درست یکشنبه پس از آنچه شورش در سراسر کشور خوانده می شود ، شامل غارت و حمله به اموال ، 632 نفر را بازداشت کرد. این گزارش می گوید ، بیشتر افراد بازداشت شده 15-20 ساله هستند.

معترضین روز دوشنبه گفتند که در خیابان مرکزی تونس بورگیبا ، بلوار درخت پوشیده شده توسط ادارات دولتی و ساختمانهای دوران استعمار که بزرگترین اعتراضات در سال 2011 در آن برگزار شده بود ، احاطه شده است. .

سونیا ، فارغ التحصیل بیکاری که گفت: “آنها هر کسی که به سیستم اعتراض می کند دزد می گویند … ما روزها با چهره های باز می آمدیم ، نه شب ، بگوییم کار می خواهیم … ما عزت می خواهیم.” نمی خواست نام خانوادگی خود را بدهد.

تظاهرکنندگان شعار “بدون ترس ، بدون ترس!” خیابان مخصوص مردم است! “

رئیس جمهور کیس سعید در منطقه زادگاهش منیهلا در تونس ، با سخنرانی در جمع دهها نفر از مردم ، مجدداً بر حق خود برای “کار ، آزادی و عزت” تأکید کردند. وی هشدار داد که برخی از نیروهای سیاسی در تلاشند تا معترضان را دستکاری کنند تا “ویرانی” ایجاد کنند.

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *