در برابر بی عدالتی نژادی ، جنبش Black Lives Matter در برزیل شتاب بیشتری می گیرد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

در تاریخ 25 مه ، مرگ جورج فلوید در ایالات متحده موج های بین المللی را به راه انداخت. در همان هفته در ریودوژانیرو ، جوائو پدرو 14 ساله توسط پلیس به ضرب گلوله کشته شد – و عواقب اندکی در پی داشت. در برزیل ، که 56 درصد جمعیت سیاه پوست هستند ، در مقایسه با 13 درصد در ایالات متحده ، نژادپرستی به شدت در جامعه ریشه دوانده است. پلیس برزیل که گفته می شود یکی از بی رحمانه ترین افراد در جهان است ، 17 برابر بیشتر از افسران آمریکایی سیاه پوستان را می کشد. مایل از مینیاپولیس ، جنبش برزیلی Black Lives Matter جنبش می یابد. گزارشگران ما گزارش می دهند.

اگرچه موضوع نژاد به دولتهای متوالی برزیل در اوایل قرن بیست و یکم رأی آورد ، اما سیاه پوستان در برزیل اکنون شاهد شکست هستند. این کشور که دومین جامعه سیاه پوست بزرگ جهان را در اختیار دارد ، اکنون توسط یک رئیس جمهور آشکار نژادپرست اداره می شود. جائر بولسونارو در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2018 ، ضمن استفاده از شعار “رنگ من برزیل است” ، فرزندان بردگان را “برای هیچ چیز ، حتی اگر آنها ازدیاد نکنند” اعلام کرد.

مبارزه سیاهها در حال ورود به محافل آموزشی ، سیاست و مطبوعات است. برای اولین بار در تاریخ این کشور ، نامزدهای سیاه پوستان بیش از سفیدپوستان در انتخابات شهرداری نوامبر حضور داشتند. با این وجود پیشرفت با برتری ثابت نژادپرستی سفیدپوست و بی رحمانه روبرو است: پایان سال 2020 با ضرب و شتم یک مأمور امنیتی سیاه پوست در یک سوپرمارکت کارفور در جنوب شهر پورتو آلگره ، منجر به یک سری اعتراضات در سرتاسر کشور شد.

آیا از 2020 به عنوان سال مترادف با پیشرفت در مبارزه با نژادپرستی یاد می شود؟ از ریودوژانیرو ، جایی که میلیون ها برده برای اولین بار از آفریقا وارد شدند ، تا سائوپائولو ، کلانشهر اقتصادی کشور ، درگیر مبارزه نژادی برزیل هستیم. “Vidas Negras Importam” به معنی زندگی سیاه پوستان پرتغالی است. فریاد مردمی با گذشته استعمار عمیق.

گزارش توسط لورا داماس.

>> اعتراضات مربوط به زندگی سیاه و سفید در برزیل آغاز شد

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.