در حالی که فیلم های پرفروش دیده نمی شود ، موزه های فرانسه خواستار بازگشایی “در یک ساعت ، یک روز ، یک هفته” هستند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

موزه های فرانسه تحت تأثیر کوید از دولت خواسته اند که اجازه دهد تا آنها – حتی اگر به طور مختصر – مجدداً بازگشایی شوند ، زیرا این نشان می دهد که آنها معمولاً جمعیت زیادی را جذب می کنند و کسی آنها را نمی بیند.

قرار بود برجسته ترین تقویم هنری باشد: 230 اثر از استاد امپرسیونیست هنری ماتیس ، كه به مناسبت 150 سالگی تولد وی در موزه برجسته هنر مدرن فرانسه جمع آوری شد.

اما به دلیل همه گیر بودن ، نمایش در مرکز پمپیدو در پاریس تنها 10 روز پس از آغاز آن در ماه اکتبر باز ماند و بعید است قبل از بسته بندی مجدد نقاشی ها در اواخر فوریه از سر گرفته شود.

فقط 17000 نفر بلیط را به موقع تضمین کرده اند – رقم بسیار ناچیزی برای موزه ای که هر ساله در زمان های عادی بیش از سه میلیون بازدید کننده را به خود جلب می کند.

اورلی وردی ، متصدی پمپیدو به خبرگزاری فرانسه گفت: “برای هنرمندی که مطلقاً مالیخولیایی نبود ، این چیزی بسیار مالیخولیایی است.”

https://www.youtube.com/watch؟v=Wi5sPaLL3VA

این هفته ، موزه های ناامید با دو دادخواست به دولت ، امضا شده توسط صدها صنعت و جامعه هنری گسترده ، فرصتی برای بازگشایی – البته فقط تا حدی – خواستار شدند.

یکی از دادخواست ها می گوید: “در یک ساعت ، یک روز ، یک هفته یا یک ماه ، بیایید درهای خود را دوباره باز کنیم ، حتی اگر مجبور شویم در صورت قفل جدید دوباره آنها را ببندیم.”

حفظ روحیه

موزه ها امیدوار بودند که در ماه دسامبر ، هنگامی که آخرین قفل تکمیل شد ، دوباره بازگشایی شوند ، اما همانطور که در رستوران ها ، تئاترها و سینماها به سر می برد ، به دلیل سرسخت بودن میزان عفونت ، دستور بسته شدن آنها صادر شد.

برخی نمایشگاه ها – مانند نمایشگاه عکس در Grand Palais با حضور من ری ، دایان آربوس و رابرت فرانک – بدون اینکه کسی آنها را ببیند ناپدید شده اند و از بین رفته اند.

بسیاری از اجراها نمی توانند تاریخ خود را تمدید یا به تعویق بیندازند زیرا این نقاشی ها در جای دیگری از جهان رزرو شده اند یا مجبور هستند جایی برای نمایشگاه بعدی ایجاد کنند ، این برنامه همیشه از سالها قبل برنامه ریزی شده است.

کریستف لریبو از Petit Palais ، جایی که یک نمایشگاه بلند پروازانه از هنر دانمارک به تأخیر افتاد و در نهایت فقط چهار هفته بازدید عمومی را مدیریت کرد ، گفت: “این یک کابوس است. تاریخ ها (برای باز و بسته شدن) بی وقفه تغییر می کنند.”

وی گفت: “من موفق به مذاكره درباره برخی موارد اضافی شدم. اما پس از یك سال مجبور شدیم نقاشی ها را برگردانیم تا جای نمایش بعدی هنرمند بزرگ ایتالیایی جیووانی بولدونی فراهم شود ، در حالی كه نگران بودیم كه آثار وی در نمایشگاه های دیگر ایتالیا مسدود شود.” لریبو

دادخواست دهندگان می گویند که آنها مایل به اتخاذ پروتکل های بهداشتی سختگیرانه و حتی تعداد محدودتری نسبت به تعطیلات کوتاه تابستان هستند – با الگوبرداری از کشورهای دیگر مانند ایتالیا ، که به طور جزئی بسیاری از اماکن فرهنگی را افتتاح کرده است.

آنها می گویند هنر راهی قدرتمند برای حفظ روحیه افراد ، به ویژه جوانان است که تقریباً یک سال است از بسیاری از زندگی اجتماعی خود محروم شده اند.

در دادخواست دیگری که این هفته در روزنامه فرانسوی لوموند منتشر شد و بسیاری از چهره های عمومی از جمله کارلا ، بانوی اول خواننده و بانوی سابق آن را امضا کردند ، گفت: “موزه ها بدون شک مکان هایی هستند که تعامل انسان و خطر آلودگی در آنها کمتر اثبات می شود.

یک شکایت اضافی وجود دارد که گالری های خصوصی کوچک مجاز به بازگشایی هستند و غالباً مملو از افرادی است که ناامیدانه در جستجوی انحراف هستند.

(فرانسه 24 با AFP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *