دهها کشته در حملات ادعایی شبه نظامیان در نیجر

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

منابع امنیتی گفتند که حداقل 70 غیرنظامی در نیجر روز شنبه در حملات اخیر برای متزلزل کردن منطقه آشفته غرب تیلابوری در کشور ساحل توسط شبه نظامیان کشته شدند.

یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود ، حدود 49 روستایی در روستای چومبانگو کشته و 17 نفر زخمی شدند.

یک روزنامه نگار از یک ایستگاه رادیویی محلی که خواست نامش فاش نشود گفت: “مهاجمان به محاصره روستا آمدند و تا 50 نفر را کشتند. زخمی ها به بیمارستان اولام منتقل شدند.”

منبع دوم ، یک مقام ارشد وزارت کشور نیجر ، که همچنین خواست نامش فاش نشود ، گفت که حدود 30 روستایی دیگر در روستای زارومدره کشته شده اند.

دولت نیجریه بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبود.

این حملات در حالی صورت گرفت که مقامات انتخاباتی نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری در نیجر را اعلام کردند که محمد بازوم ، نامزد حزب حاکم و وزیر دولت سابق را در مرحله اول قرار داد و مرحله دوم برای انتخابات ماه آینده تعیین شد.

منطقه وسیع و ناپایدار تیلابری در اصطلاح واقع شده است. یک منطقه سه مرزی که توسط یک منطقه جهادی درگیر می شود و در آن مرزهای متخلخل نیجر ، مالی و بورکینافاسو ادغام می شوند.

بر اساس اعلام سازمان ملل ، چهار هزار نفر در این سه کشور در سال 2019 بر اثر خشونت جهادی و خونریزی قومی ناشی از اسلام گرایان جان خود را از دست دادند.

هفت سرباز نیجریه ای در کمین کمربندی در تیلابوری در 21 دسامبر کشته شدند.

نیجر نیز توسط جهادی های نیجریه ، مهد یک دهه آشوب های بوکو حرام ، جعل شده است.

ماه گذشته ، 34 روستایی در منطقه جنوب شرقی دیفا ، در مرز نیجریه ، یک روز قبل از انتخابات شهرداری و منطقه کشته شدند که به دلیل ضعف امنیتی بارها به تعویق افتادند.

(فرانسه 24 با AFP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *