روسیه برای حمایت از رهبر مخالف ، ناوالنی آماده تظاهرات جدید شده است

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روز یکشنبه پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات معترضین حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد.پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات روز یکشنبه حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد.

این تجمعات که قرار است بعداً روز یکشنبه در مسکو و سایر شهرها برگزار شود ، به دنبال اعتراضات بزرگ در آخر هفته گذشته انجام شد و بخشی از کارزار فشار به کرملین برای آزادی برجسته ترین مخالف رئیس جمهور ولادیمیر پوتین است.

این سیاستمدار مخالف در 17 ژانویه پس از بازگشت از آلمان به مسکو بازداشت شد ، جایی که در تابستان گذشته در حال بهبودی از مسمومیت عصبی در روسیه بود. وی پوتین را به دستور ترور وی متهم می کند ، کرملین آن را انکار می کند.

پلیس گفت که اعتراضات مانند آخر هفته گذشته مجاز نبوده و شکسته خواهد شد. براساس OVD-Info ، یک گروه نظارت بر اعتراضات ، بیش از 4000 نفر در این تجمعات بازداشت شدند.

در شهر شرقی ولادی وستوک ، جایی که اعتراض از ساعت 2 بامداد به وقت گرینویچ آغاز شد ، پلیس از دسترسی معترضین به مرکز جلوگیری کرد و آنها را مجبور به حرکت به ساحل و آبهای یخ زده خلیج آمور کرد.

این تصاویر نشان می دهد معترضین در حالیکه دستهایشان را بسته و در یخها با دمای حدود 13- درجه سانتیگراد (8.6 درجه فارنهایت) دست به دست بسته بودند و شعار می دادند “پوتین یک دزد است”.

در تومسک ، شهر ناوالنی سیبری قبل از سقوط در پرواز داخلی در ماه اوت گذشته ، معترضین در مقابل سالن کنسرت جمع شدند و شعارهای “او را رها کنید” و پرچم های روسیه را بلند کردند.

OVD-Info گزارش داد که پلیس تاکنون 465 نفر از جمله 108 نفر را در ولادی وستوک بازداشت کرده است.

ده ها نفر در شهر یاكوتسك در شرق سیبری در دمای 42- درجه سانتی گراد (-44 درجه فارنهایت) قرار گرفتند.

ایوان ، معترض که از دادن نام خانوادگی خودداری کرد ، گفت: “این اولین بار است که اعتراض می کنم. من فقط از بی قانونی کامل مقامات خسته شده ام.”

این اعتراض پس از سرکوب بسیاری از متحدان برجسته وی در این هفته ، آزمایش حمایت از ناوالنی است. چند نفر ، از جمله برادرش اولگ ، در حصر خانگی هستند.

یولیا ناوالنایا ، همسر منتقد کرملین ، در اینستاگرام نوشت: “اگر ساکت بمانیم ، آنها فردا می توانند برای هر یک از ما بیایند.”

ایستگاه های مترو در مسکو

سکوت شومی در مرکز مسکو در زیر بارش برف برقرار شد پس از آنکه پلیس اقدامات بسیار غیرمعمولی را برای بستن محل برنامه ریزی شده برای اعتراض عابر پیاده و بستن برخی ایستگاه های مترو انجام داد. افسران در حال دفع مردم بودند.

پلیس قبل از تجمع ، که قرار است ساعت 9:00 به وقت گرینویچ آغاز شود ، به اجرا در آمد. این اقدامات باعث شد که متحد ناوالنی ، لئونید ولکوف ، که در خارج از روسیه است ، محل اعتراض را به محل جاده کمربندی باغ که مرکز شهر را محاصره می کند ، منتقل کند.

معترضین قصد داشتند در نزدیکی دولت كرملین و مقر FSB ، جانشین KGB ، جمع شوند ، جایی كه در هنگام فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، معترضین مجسمه بنیانگذار پلیس مخفی را بیرون آوردند.

ناوالنی ، 44 ساله ، متهم به نقض آزادی زودرس است که به گفته وی ساختگی بود. دادگاه قرار است هفته آینده برای رسیدگی به محکومیت تا سه سال و نیم حبس تشکیل شود.

غرب به مسکو گفته است که ناوالنی را آزاد کند و متحدان وی از رئیس جمهور آمریكا جو بایدن خواسته اند كه علیه 35 نفری كه به گفته آنها یاران نزدیک پوتین هستند ، تحریم كند.

ناوالنی در تلاش برای تأمین هواداران خود در خانه ، ویدئویی آنلاین را منتشر کرد که بیش از 100 میلیون بار مشاهده شده است و پوتین را به عنوان مالک نهایی کاخ مجلل دریای سیاه متهم کرده است. رهبر کرملین این موضوع را انکار کرد.

در آستانه اعتراضات ، آرکادی روتنبرگ ، تاجر و شریک سابق مسابقات جودو پوتین ، گفت که مالک این املاک است.

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *