شاهکار بوتیچلی در حراج Sotheby’s به رکورد 92 میلیون دلار رسید

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

تصویری از ساندرو بوتیچلی ، هنرمند رنسانس ایتالیایی ، روز پنجشنبه در حراجی در ساتبی در نیویورک به قیمت 92 میلیون دلار فروخته شد و رکورد قیمت این هنرمند را شکست.

“مرد جوانی که دور آن را نگه می دارد” که گمان می رود در دهه های 1470 یا 1480 نقاشی شده باشد ، یکی از بهترین پرتره های بوتیچلی محسوب می شود و مهمترین لحظه در فروش هفته استادان سوتبی است.

کریستوفر آپوستول ، معاون ارشد Sotheby’s ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “این Botticelli از هر لحاظ بسیار دیدنی تر از هر چیزی است که در بازار دیده ایم.”

تصویر 23 اینچ تا 15.5 اینچ (58 سانتی متر تا 39 سانتی متر) مردی را در اواخر نوجوانی خود نشان می دهد که موهای طلایی بلندی دارد ، نشسته و دیسکی را با یک قدیس ریش دار در دست دارد.

این دایره ، که قدیس را با دست راست خود به تصویر می کشد ، یک اثر اصلی از هنر قرن 14 است که به هنرمند سیmeنی ، بارتولومئو بولگارینی منسوب است.

مورخان هنر گمان می برند که بوتیچلی بزرگواری را به تصویر می کشد که با افتخار آثار هنری قبلی را به نمایش می گذارد.

آپوستول با توصیف آن به عنوان “یک شاهکار” گفت: “این تصویر نماد و نشانگر رنسانس در فلورانس است. ما در زندگی خود چنین چیزی ندیده ایم.”

Sotheby’s اعلام کرد قیمت نهایی ، شامل کارمزد و کارمزد ، 92.2 میلیون دلار است که پس از فروش با چکش به قیمت 80 میلیون دلار.

قیمت این اثر را به عنوان یکی از مهمترین پرتره هایی که تاکنون در حراج فروخته شده تعریف می کند.

این فروش در کنار “پرتره آدل بلوخ-بائر دوم” ساخته گوستاو کلیمت قرار دارد که در سال 2006 به قیمت 87.9 میلیون دلار فروخته شد و “پرتره دکتر گاچت” ساخته وینسنت ون گوگ که در سال 1990 82 ، 5 میلیون دلار به دست آورد.

رکورد قبلی بوتیچلی در سال 2013 ثبت شده بود ، زمانی که “مدونا و کودک با جوان مقدس باپتیست” به قیمت 10.4 میلیون دلار فروخته شد.

“خلاقانه”

“جوانی که دور خود را گرفته است” حدود 200 سال از چندین نسل به خانواده ای اشرافی در ولز منتقل شده است.

محققان هنر تا زمان ظهور این نقاشی برای اولین بار در اوایل قرن 20 در بازار ، از وجود آن اطلاع نداشتند.

از زمان خریداری مالک فعلی خود در سال 1982 با فقط 810،000 پوند (1.1 میلیون دلار در سال 2021) بیشتر 40 سال گذشته را در معرض نمایش عموم قرار داده است.

در موزه هنر متروپولیتن نیویورک ، گالری ملی در لندن و جاهای دیگر ظاهر می شود.

خانه حراج گفت: “مرد جوانی که دورش را نگه می دارد” به اندازه “پرتره مردی با مدال بزرگ کوزیمو” و “پرتره جولیانو دی مدیچی” بوتیچلی از اهمیت برخوردار است.

بوتیچلی ، که از دهه 1440 تا 1510 زندگی می کرد ، یکی از مشهورترین هنرمندان اوایل رنسانس بود ، اما امروزه تنها حدود دوازده نمونه از کارهای وی باقی مانده است.

مشهورترین آثار وی تولد زهره و پریماورا است.

آپوستول گفت: “من فکر می کنم که چقدر نوآور بود دست کم می گیریم.”

قرار بود فروش ساتبی که مجازی بود نیز “ابراهیم و فرشتگان” رامبراند را تا سقف 30 میلیون دلار بفروشد اما اندکی قبل از حراج پس گرفته شد.

این مجموعه 150 سال در مجموعه های خصوصی بوده و آخرین بار در سال 1848 فقط با 64 دلار در حراج به فروش رسیده است.

(خبرگزاری فرانسه)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *