شش پارکبان در پارک گوریل DR Goro گوریل کشته شدند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

افراد مسلح روز یکشنبه دست کم شش محیط بان را کشتند و چندین نفر دیگر را در کمین پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو ، مهمترین پناهگاه گوریل های کوهستانی در معرض خطر ، زخمی کردند.

اولیویه موکیسیا ، سخنگوی ویرونگا گفت ، هویت مهاجمان بلافاصله مشخص نیست. حملات قبلی به محیط بان ها را عامل اصلی شبه نظامیان مختلفی می دانند که برای کنترل زمین و منابع طبیعی در شرق DRC می جنگند.

موکیسیا به رویترز گفت: “ما این خبر غم انگیز را تأیید می کنیم. گروهی از افراد مسلح به مواضع ما در منطقه Nemitvitui در وسط پارک ملی ویرونگا حمله کردند.”

آلفونس کامباله ، یک مقام دولت محلی که توسط خبرگزاری فرانسه با او تماس گرفته است ، پلیس ماه می تا مه را مسئول این حمله دانست.

در گذشته بیش از 200 محیط بان کشته شده اند ، از جمله 12 آوریل سال گذشته در آخرین حمله خونین در آخرین خاطره.

https://www.youtube.com/watch؟v=2AQz2cQWWms

ده ها گروه مسلح در شرق کنگو فعالیت می کنند ، بسیاری از بازماندگان شبه نظامیانی که در اواخر قرن در جنگ های داخلی شرکت کردند و منجر به کشته شدن میلیون ها نفر از درگیری ، قحطی و بیماری شد.

ویرونگا که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده ، محل آتشفشان های جنگلی در آفریقای مرکزی است و بیش از نیمی از جمعیت گوریل کوهستانی را در خود جای داده است.

این قدیمی ترین پارک ملی آفریقا و بزرگترین ذخیره گاه جنگل های بارانی است که 7800 کیلومتر مربع (3000 مایل مربع) را پوشش می دهد.

(فرانسه 24 با رویترز)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *