شهدا ، اما بدون کار در گهواره انقلاب در تونس

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

این هفته ده سال از فرار زین العابدین بن علی برکنار شده از تونس می گذرد ، اولین کسی که از بهار عربی 2011 آفریقای شمالی و خاورمیانه را فرا گرفت. اگرچه پیشرفت دموکراتیک حاصل شده است ، اما بسیاری از تونسی ها معتقدند که وعده انقلاب برای زندگی بهتر هرگز محقق نشده است. این امر به ویژه در فقیرترترین کشور این کشور اتفاق می افتد ، جایی که بیشتر خشم در ابتدا جوشید. FRANCE 24 ، سومین قسمت از مجموعه چهار گزارش این هفته از تونس ، یک دهه پس از طلوع بهار عربی را برای شما به ارمغان می آورد.

طی دهه گذشته در محله عزوره کاسرین چیز کمی تغییر کرده است. با این حال این شهر ، در نزدیکی مرز الجزایر ، یکی از کانون های انقلاب تونس بود ، خانه ای برای خانواده های داغدار که تلخی برای آنها باقی مانده است.

“این فرزندان ما بودند که آزادی را به این کشور آوردند. پدر یکی از چندین معترض که یک دهه پیش درگذشت ، گفت: “مردم به آنها افتخار می کنند.” “اما والدین آنها فقط کنار زده شده اند. ما این را مدیون پسر خود هستیم ، پس او را عدالت دهید. “

کاسرین از یک دوربرگردان کاملاً جدید افتخار می کند ، اما بسیاری از مشکلات ساختاری شیوع بهار عربی همچنان وجود دارد. این موارد شامل فقر ، بیکاری ، فساد و کمبود خدمات عمومی است.

باسم صالحی ، یک فعال محلی محلی ، گفت: “امروز موارد مثبتی مانند آزادی بیان ، آزادی تشکیل گروه ها و انجمن های انتخاباتی وجود دارد.” “اما کاسرین همچنان یکی از فقیرترین و حاشیه نشین ترین شهرهاست و این مسئولیت دولت های آینده است.”

پس از انقلاب ، کوههای اطراف کاسرینا شاهد درگیری شدید بین نیروهای امنیتی و گروههای جهادی بود. در یک دهکده کوچک در حدود 50 کیلومتری کاسرینا ، ما مستپها دهبی را ملاقات می کنیم که برادرزاده اش ماه گذشته توسط جهادی هایی که به او خبر داشتن خبر داشتند کشته شد.

وی گفت: “این خانه ما بود و سپس تروریست ها آمدند و قدرت را به دست گرفتند.” “این خانه برادر من است – نگاه کن ، او حتی برق هم ندارد. ببینید مادر من چگونه زندگی می کند. دخترم جایی برای خوابیدن ندارد. کاسرینا شهدای زیادی از انقلاب دارد و استان او گرسنه است. “

کریم یحیوی از فرانس 24 ، محمد فرهت و کریس مور این گزارش را از کاسرین ارائه می دهند. برای تماشا ، روی پخش کننده ویدیو در بالا کلیک کنید.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *