طرح ویزای انگلیس برای Hong Kongers لازم الاجرا می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

یک طرح جدید ویزا ، که به میلیون ها نفر از هنگ کنگرها راهی برای تابعیت انگلیس ارائه می دهد ، روز یکشنبه زمانی آغاز شد که ارشد استعمار پیشین این شهر درهای خود را به روی کسانی که می خواهند از سرکوب مخالفان چین فرار کنند ، آغاز کرد.

هرکسی با گذرنامه ملی (خارجی) بریتانیا و افراد تحت تکفل وی می تواند از طریق اینترنت درخواست ویزایی کند که به وی امکان زندگی و کار در انگلیس را می دهد. پس از پنج سال ، آنها می توانند درخواست تابعیت دهند.

طرح مهاجرت در پاسخ به تصمیم سال گذشته پکن برای وضع قانون گسترده امنیت ملی به هنگ کنگ برای سرکوب اعتراضات عظیم و غالباً خشن علیه دموکراسی است.

انگلیس قبل از تحویل هنگ کنگ در سال 1997 که مرکز مالی آزادی های اصلی و خودمختاری را برای 50 سال حفظ خواهد کرد ، چین را به شکستن وعده خود متهم کرده و می گوید که وظیفه اخلاقی دارد که از افراد سابق خود محافظت کند.

نخست وزیر بوریس جانسون این هفته به طرح گفت: “ما به روابط عمیق خود در تاریخ و دوستی با مردم هنگ کنگ احترام گذاشتیم و از آزادی و خودمختاری دفاع كردیم.”

وب سایت درخواست ویزا در ساعت 17:00 در هنگ کنگ (09:00 به وقت گرینویچ) آنلاین بود.

چین واکنش خشن نسبت به پیشنهاد ویزا نشان داده و اعلام کرده است که دیگر گذرنامه ها را به عنوان مدارک قانونی سفر یا هویت به رسمیت نمی شناسد.

این حرکت عمدتا نمادین بود ، زیرا هونگ کنگرها معمولاً از گذرنامه یا کارت شناسایی خود برای خروج از شهر استفاده می کنند.

اما پکن گفته است که آماده انجام “اقدامات بیشتر” است و این نگرانی را ایجاد می کند که مقامات ممکن است تلاش کنند مانع خروج هنگ کنگر به انگلیس شوند.

روز یکشنبه ، دفتر شورای دولتی چین در هنگ کنگ و ماکائو اعلام کرد که انگلیس را به دلیل نقض وعده خود در عدم اعطای حق اقامت به دارندگان گذرنامه های BN (O) به شدت محکوم می کند.

در این بیانیه آمده است: “این یک نقض فاحش حاکمیت چین است و ما به شدت با آن مخالف هستیم”.

این آژانس ادعا می کند که انگلستان در حال تزئین تاریخ استعمار خود است و آن را “منطق بی شرمانه راهزنان ، آسیب رساندن به احساسات چینی ها” خواند.

روز یکشنبه ، خبرگزاری دولتی شینهوا چین در اظهار نظری انگلیس را به “ذهنیت استعماری” متهم کرد.

برنامه ها پرش می شوند

مشخص نیست که چه تعداد از هنگ کنگرها این پیشنهاد را قبول می کنند – خصوصاً از آنجا که ویروس کرونا ویرایش پروازهای بین المللی را محدود کرده و بسیاری از دنیا ، از جمله انگلیس را در یک رکود اقتصادی دردناک فرو برده است.

اما پیشنهاد ویزا برای تعداد زیادی از مردم در دسترس است – حدود 70 درصد از جمعیت 7.5 میلیون نفری هنگ کنگ.

برنامه های گذرنامه BN (O) از زمان ارائه قانون امنیت ملی در ژوئیه گذشته ، بیش از 300 درصد جهش داشته است ، از اواسط ژانویه 733000 دارنده ثبت شده است.

بریتانیا تخمین می زند که حداکثر 154،000 هنگ کنگر سال آینده و حداکثر 322،000 ظرف 5 سال برسد که منجر به “سود خالص” تا 2.9 میلیارد پوند انگلیس (4 میلیارد دلار) خواهد شد.

گذرنامه BN (O) میراث بازگشت هنگ کنگ به چین مستبد است.

در آن زمان ، بسیاری از هنگ کنگرها می خواستند که انگلیس تابعیت کامل به آنها اعطا کند ، اما چین با این اقدام مخالف بود.

BN (O) مصالحه ای بود که به هنگ کنگرز متولد قبل از سال 1997 اجازه می داد همزمان شش ماه در انگلیس بماند ، اما بدون حق کار یا اسکان.

این درحالی است که مقامات دستگیرهای گسترده فعالان طرفدار دموکراسی و اقدام به پاکسازی شهر از مخالفت ها ، این یکی از معدود راه های خروج هنگ کنگر برای تبدیل زندگی جدید در خارج از کشور است.

“قایق نجات”

استلا ، بازاریاب سابق ، قصد دارد به همراه همسر و پسر سه ساله خود به انگلستان برود.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت و گفت: “قانون امنیت ملی در سال 2020 آخرین ضربه را به ما وارد کرد زیرا اصولاً آزادی بیان جرم محسوب می شود”.

طبق طرح ویزا ، افرادی که امیدوار به نقل مکان هستند باید حداقل شش ماه توانایی تأمین هزینه های زندگی و زندگی خود را داشته باشند.

هنگ کنگرهایی که هم اکنون در انگلستان به سر می برند و در زمینه کمک به دیگران برای جابجایی افراد مشارکت دارند ، می گویند بسیاری از متقاضیان اولیه تمایل به تحصیل در افراد طبقه متوسط ​​را دارند ، غالباً در خانواده های جوانی که نقدینگی کافی برای تأمین هزینه های نقل و انتقال خود دارند.

نیک ، یکی از فعالان گروهی به نام Lion Rock Hill انگلستان ، به خبرگزاری فرانسه خواست كه نامش فاش نشود: “بیشتر افرادی كه با آنها صحبت كردیم خانواده هایی با كودكان در سنین اولیه یا كودكی بودند.”

برخی از هنگ کنگرها قبل از اجرای طرح جدید شروع به ترک شهر کردند.

در اوایل این هفته ، انگلیس گفت که حدود 7000 نفر طی شش ماه گذشته با استفاده از سیستم جداگانه خارج از قوانین (LOTR) نقل مکان کرده اند. آنها همچنین می توانند برای ویزای تابعیت اقدام کنند.

مایک ، دانشمند پزشکی که به تازگی با خانواده اش به منچستر نقل مکان کرده است ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “BNO قطعاً یک قایق نجات برای هنگ کنگرز است.”

وی گفت: بسیاری از هنگ کنگرها از اینكه چین بتواند ساكنان را ترك كند ، نگران بودند.

وی افزود: “به همین دلیل بهتر است هرچه زودتر آنجا را ترک کنیم.”

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.