غول های سازمانی ایالات متحده کمک های جمهوری خواهان را برای محاصره پایتخت متوقف می کنند

[ad_1]

والمارت ، بزرگترین خرده فروش جهان ، روز سه شنبه در تعلیق نامحدود کمک های مالی قانونگذاران ایالات متحده که مخالف رئیس جمهور منتخب جو بایدن رای دادند ، هنگامی که شرکت های آمریکایی شروع به فاصله گرفتن از رئیس جمهور دونالد ترامپ و متحدان جمهوری خواه وی پس از محاصره مرگبار هفته گذشته طرفداران ترامپ در پایتخت آمریکا.

غول خرده فروشی مستقر در آرکانزاس گفت که پس از حمله به پایتخت ایالات متحده ، “کمیته اقدامات سیاسی این کشور کمک های اعضای کنگره را که به تصویب قانونی هیئت های انتخاباتی ایالتی رأی مخالف دادند ، به مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآورد.”

توییتر رئیس جمهور را از بستری که برای تبلیغات به آن متکی بود بیرون کرد ، Shopify سایت های تجارت الکترونیکی را که کالاهای خود را می فروشند تعطیل کرد و پلتفرم پرداخت Stripe گفت که دیگر معاملات مبارزات انتخاباتی ترامپ را پردازش نمی کند.

چند روز پس از توئیتر ، فیس بوک ، الفبای شرکت ، متعلق به گوگل ، اپل و آمازون ، قویترین اقدامات را برای محدود کردن دسترسی ترامپ انجام داد ، رئیس جمهور ایالات متحده با فن آوری بالا شرکتهای آمریکایی را مورد ضرب و شتم قرار داد و آنها را مسئول تقسیمات کشوری دانست. .

ترامپ در ابتدای سفر به تگزاس به خبرنگاران گفت: “من فکر می کنم بیگ تک برای کشور ما و برای کشور ما کار وحشتناکی انجام می دهد و من معتقدم که این یک اشتباه فاجعه بار برای آنها خواهد بود. آنها در حال جدایی و جدایی هستند.”

به دنبال حمله مرگبار به پایتخت ایالات متحده در 6 ژانویه ، تعدادی از شرکت ها در این هفته گفتند که مشارکت در کمپین کسانی را که هفته گذشته برای به چالش کشیدن جو بایدن رئیس جمهور منتخب رأی دادند ، کاهش می دهند.

در روز سه شنبه ، شرکت ویزا گفت کمیسیون اقدامات سیاسی وی هفته گذشته هنگام بررسی دستورالعمل های برنامه خود ، کلیه کمک های مالی را به حالت تعلیق درآورد.

“ویزا استفاده از شبکه و محصولات ما را برای فعالیتهای غیرقانونی تحمل نمی کند. ویزا در نامه الکترونیکی گفت: “ما در تلاش برای جلوگیری از فعالیت غیرقانونی در شبکه خود هوشیار هستیم و از بانک های وابسته خود می خواهیم تائید کنند که بازرگانان از استانداردهای ما پیروی می کنند.”

نیویورک تایمز گزارش داد ، این اعلامیه ساعاتی پس از آن اعلام شد که دویچه بانک اعلام کرد در آینده با ترامپ یا شرکت هایش تجارت نخواهد کرد.

بر اساس افشاگری های ترامپ در دفتر اخلاق دولت ایالات متحده ، دویچه بانک با حدود 340 میلیون دلار وام به ترامپ ، گروه چتر رئیس جمهور ، كه هم اكنون تحت نظارت دو پسرش قرار دارد ، بزرگترین طلبكار ترامپ است. 31 ژوئیه سال گذشته ، به علاوه منابع بانکی.

شرکتهای دیگر توجه خود را به سیاست تجاوزکارانه حزب دو طرفه معطوف کرده اند ، مایکروسافت ، فیس بوک و گوگل مکث کردند تا به کاندیداهای جمهوری خواه و دموکرات کمک کنند

Hallmark Cards Inc. – مستقر در کانزاس سیتی ، میسوری ، و یک کارفرمای بزرگ – در بیانیه ای گفت که کمیته اقدامات سیاسی این کمیسیون از سناتور میسوری جوش هاولی و سناتور کانزاس راجر مارشال ، هر دو مخالف صدور گواهینامه بایدن ، خواسته اند که همه کمک های خود را به کمپین

این گزارش می گوید اقدامات این دو سناتور “منعکس کننده ارزش شرکت ما نیست”. وی همچنین طوفان در پایتخت را از سوی معترضین به دنبال نقض گواهینامه محکوم کرد. “انتقال مسالمت آمیز قدرت بخشی از پایه و اساس سیستم دموکراتیک ما است و ما از انواع خشونت ها متنفر هستیم.”

اعلامیه های Dow Inc ، American Express و Marriott International ، از جمله ، تهدید به محدود کردن منابع جمع آوری کمک برای جمهوری خواهان است که به زودی در کاخ سفید و هر دو مجلس کنگره بدون قدرت باقی خواهند ماند.

بال متعصب GOP

جفری سوننفلد ، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه ییل که با مدیران عامل مشورت می کند ، به آسوشیتدپرس گفت: “این مانند آتش در حال گسترش است.”

“جامعه تجارت آمریكا منافعى كاملاً مطابق با مردم آمریكا دارد ، نه جناح متعصب مستبد TOP TR.”

دست کم پنج نفر در چهارشنبه گذشته کشته شدند که طرفداران ترامپ در تلاش برای جلوگیری از تصویب قانونگذاران از پیروزی بایدن ، به پایتخت آمریكا حمله كردند و اعضای كنگره را مجبور كردند تا برای مدت چند ساعت از میان مردم مخفی شوند.

هنگامی که آنها بار دیگر دیدار کردند ، 139 جمهوریخواه در مجلس نمایندگان رأی دادند که پیروزی بایدن را در پنسیلوانیا یا آریزونا به چالش بکشند ، اگرچه هر دو ایالت قبلاً نتایج را به طور رسمی تأیید کرده اند و مقامات انتخاباتی می گویند که مشکلی برای رای گیری وجود ندارد.

هفت جمهوریخواه در سنا نیز به چالش با نتایج آریزونا رأی دادند.

کسانی که رأی موافق دادند شامل دو جمهوریخواه اول مجلس ، کوین مک کارتی و استیو اسکالیس ، و سناتور ریک اسکات بودند که به عنوان رئیس جدید کمیته سناتور جمهوری خواه ملی ، تلاش های پیروزی در سنا را در انتخابات 2022 رهبری می کند.

تمام مشاغل آنها نیاز به جمع آوری سرمایه گسترده دارد.

دوره لول برای جمع آوری کمکهای مالی امکان بازنگری را فراهم می کند

اما به گفته استراتژیست های تجاری ، مقیاس گسترده مخالفت جمهوری خواهان برای قطع مشاغل سخت خواهد بود کسانی که به تصویب پیروزی بایدن رأی مخالف دادند.

چندین شرکت به صراحت گفته اند که آنها فقط در دنیای مالی سیاسی وقت می گذرانند.

گوگل گفت مشارکت های آن “درحالی که سیاست های آن را به دنبال وقایع کاملاً نگران کننده هفته گذشته بررسی و ارزیابی می کنیم” مسدود شده است و مایکروسافت خاطرنشان کرد که “در سه ماهه اول کنگره جدید به طور منظم کمک های مالی را متوقف می کند.”

گروه های تجاری در هفته های آینده از نزدیک مشاهده خواهند کرد تا ببینند آیا این جمهوری خواهان برای بازگرداندن حس عادی مانند حضور در مراسم تحلیف بایدن حرکاتی انجام می دهند یا خیر.

جمع آوری سرمایه در حال حاضر پس از انتخابات واشنگتن متوقف شده است ، و به کسب و کارها و گروه های تجاری فرصت می دهد تا رویکرد آنها را درک کنند.

به طور خاص ، گروه های تجاری احتمالاً برای اندازه گیری درجه حرارت اعضای خود به زمان نیاز دارند.

انجمن ملی فروشندگان آبجو گفت که اقدام هفته گذشته “همه را مکث می کند و این حمایت را در نظر می گیرند”.

بر اساس داده های مرکز سیاست پاسخگو ، یک گروه مشاهده ، گروه بازرگانی در آخرین چرخه انتخابات در مجموع 768.500 دلار به جمهوری خواهانی که رأی دادند تا پیروزی بایدن را به چالش بکشند ، داد.

سخنگویان گفت ، سایر اهدا کنندگان برتر ، از جمله انجمن ملی سازندگان خانه و انجمن کارگزاران ملی ، هنوز تصمیمی اتخاذ نکرده اند.

“حافظه کوتاه است”

یک تحلیلگر گفت که ممکن است تحریم دائمی نباشد ، زیرا شرکت ها می خواهند اطمینان حاصل کنند که تماس های تلفنی آنها توسط قانونگذاران از هر دو طرف برگردانده شده است.

کوین بوک ، مدیر عامل ClearView Energy Partners گفت: “حافظه کوتاه است و دارایی های شرکت طولانی مدت است.”

“من مطمئن نیستم که بتوانیم براساس گفته ها و مدل های این هفته نتیجه قطعی بگیریم.”

این امر اجتناب ناپذیر به نظر می رسد که شرکت های بزرگ دوباره وارد لابی کنگره می شوند ، به ویژه با بایدن ، وعده اصلاحاتی مانند افزایش مالیات شرکت ها و حداقل دستمزد فدرال 15 دلار را می دهند که می تواند به رده های پایین آسیب برساند.

انتخابات قانونگذاری در سال 2022 نیز در شرف وقوع است ، که می تواند مجلس و سنا را به جمهوری خواهان بازگرداند ، که سیاست های آنها اغلب مناسب تر برای تجارت است.

(فرانسه 24 با AFP ، AP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *