فرانسه رایزنی عمومی درباره قانونی سازی حشیش را آغاز کرد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

فرانسه بزرگترین مصرف کننده شاهدانه در اروپا است ، اگرچه از سختگیرانه ترین قوانین ضد مواد مخدر در این قاره برخوردار است. در پاسخ به این عدم اجرای قانون به عنوان عامل بازدارنده ، گروهی از نمایندگان مجلس از طیف های سیاسی شروع به تغییر در شرایط بحث درباره این موضوع کردند.

اولین قدم در تلاش این نمایندگان برای تشویق طبقه سیاسی فرانسه به رویکرد بازتر نسبت به ایده قانونی کردن حشیش ، یک مشاوره مدنی بود که در 13 ژانویه آغاز شد. بیش از 175000 نفر پاسخ دادند گردهمایی ملیوب سایت – در مقایسه با میانگین 30،000 پاسخ به چنین مشاوره هایی.

این مشاوره که تا 28 فوریه برگزار می شود ، دارای دو هدف است: درک بهتر دیدگاه های مردم فرانسه در مورد شاهدانه و درک اینکه سیاست های دولت در مورد معتادان به مواد مخدر می خواهند.

وی ده سوال پرسید ، از جمله: “آیا فکر می کنید سیاست های کنونی شاهدانه در مبارزه با قاچاق مواد مخدر م effectiveثر است؟” و “آیا فکر می کنید خطرات مرتبط با حشیش جدی تر از جدی تر یا جدی تر است؟” از کسانی که مربوط به مصرف الکل هستند؟ “

>> فرانسه در کانون توجه: جنگ بی پایان فرانسه علیه مواد مخدر

کارولین ژانویه ، نماینده مرکز مرکز نماینده امانوئل مکرون ، گفت: “ما از این پرسشنامه استفاده می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه مردم فکر می کنند بیش از آنچه ما از نظرسنجی ها به دست می آوریم ، داشته باشیم.” جمهوری در ماه مارس حزب (LREM) و عضو کمیته شاهدانه مجلس.

وی گفت: “شاید این باور ما را تأیید كند كه طبقه سیاسی فرانسه نسبت به مردم نسبت به مصرف حشیش برای تفریح ​​كمتر علاقه مند است.”

دولت های پی در پی فرانسه با جرم زدایی به شدت مخالفت کرده اند. هنگامی که گروه مشاوران اقتصادی دفتر نخست وزیر گزارش “ممنوعیت شکست” را در سال 2019 با پیشنهاد قانونی کردن حشیش منتشر کردند ، دولت واکنش شدیدی نشان داد. اگنس بوزین ، وزیر بهداشت وقت ، گفت: “من با قانونی شدن حشیش مخالفم.” “من در حال مبارزه شدید علیه سیگار کشیدن هستم ، بنابراین ماری جوانا را که همان اثرات سیگار را دارد ، جرم زدایی نمی کنم.”

جرالد دارمانین ، وزیر کشور ، در سپتامبر 2020 وقتی از او سedال شد در این باره گفت: “مواد مخدر مزخرف است”. “ما این شرورها را قانونی نمی کنیم.”

“تغییر شرایط بحث”

فرانسه بیشترین میزان مصرف شاهدانه را در اروپا دارد. در سال 2016 ، 41٪ از مردم فرانسه بین 15 تا 64 سال حداقل یک بار آن را مصرف کرده اند – در مقایسه با میانگین اروپا 18.9٪.

“استفاده از شاهدانه در جامعه بسیار گسترده است. ما باید در سطح سیاسی به این پاسخ دهیم “، رابین ردا ، نماینده جناح راست گفت جمهوری خواهان و رئیس کمیته شاهدانه مجلس. “هیچ کس نباید از سیاست فعلی ما راضی باشد ، زمانی که این موقعیت سرکوبگر به وضوح کار نمی کند.”

ژانویه گفت: “هدف اصلی ما تغییر شرایط بحث است.” “بسیاری از سیاستمداران این مسئله را مشکلی نمی دانند ، اما فرانسه سالانه 568 میلیون یورو برای مبارزه با قاچاق حشیش هزینه می کند.”

صدای طرفدار حشیش اغلب می گوید که این دارو در مراقبت های بهداشتی مفید است. بیش از 30 کشور مجاز به استفاده درمانی از آن شده اند. وزیر بهداشت ، اولیویه وران ، در حالی که هنوز نماینده مجلس بود ، اصلاحیه ای را پیشنهاد داد که به فرانسه اجازه می دهد ماری جوانا پزشکی را تجربه کند.

اما دولت روند اجرا را تا آنجا که ممکن است کند کرده است. او تا اکتبر 2020 چراغ سبز به این سیاست نداد.

ردا گفت: “بین آنچه نمایندگان مجلس مایل به انجام آن بودند و آنچه دولت مایل بود انجام شود تفاوت زیادی وجود دارد.” “اصلاحیه آزمایش درمانی باید به مرحله اجرا برسد ، اما من اطمینان دارم که دولت همه تلاش خود را برای کشیدن پا انجام می دهد و اطمینان حاصل می کند که تعداد کمتری از افراد می توانند ماری جوانا را بر این اساس استفاده کنند.

بیماران پزشکی مبتلا تنها کسانی نیستند که ناامید می شوند: تولیدکنندگان شاهدانه فرانسه نیز متعهد شده اند که می توانند از آنچه قانون اجازه می دهد بهره مند شوند. این گیاه اجازه کشت گیاه شاهدانه را می دهد ، به شرطی که حاوی بیش از 0.2٪ THC ، ماده روانگردان ماری جوانا نباشد. از سوی دیگر ، گنجاندن گل شاهدانه حاوی CBD ممنوع است که دارای اثر آرامش بخشی اما غیرمخدر است.

ردا گفت: “ما در گزارش خود در مورد شاهدانه درمانی راه اندازی خط تولید فرانسه را توصیه می كنیم.” “این به فرانسه این امکان را می دهد که از هرگونه وابستگی به تولیدکنندگان خارجی جلوگیری کند ، کیفیت محصولات را بهتر تأیید کند و منبع درآمد اضافی را به کشاورزان ارائه دهد.”

مشاوره عمومی در مورد حشیش خطرات بهداشتی ، عواقب قاچاق غیرقانونی و مسائل امنیتی را برطرف خواهد کرد. “ما می خواهیم گزینه های مختلف را روی میز بگذاریم. ردا گفت: “شاید همه ما با پاسخهایی که به دست می آید موافق نباشیم ، اما در هر صورت ، بسیاری از ما تصور می کنیم که وضع موجود غیرقابل قبول است.”

یافته های مشاوره در گزارشی در ماه آوریل منتشر خواهد شد.

ماکرون قانونی بودن حشیش را در زمان کار خود رد کرد. ژانویر گفت: “اما کارهایی که نمایندگان مجلس نمایندگان انجام می دهند” تأثیرگذاری “در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 2022 است ، گفت:” امیدوارم این نوع سیاست های حشیش را تغییر دهد که سیاستمداران فکر می کنند می توانند پشتیبانی “.

این مقاله از اصل به زبان فرانسه اقتباس شده است.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *