ماکرون و مرکل از تصمیم اتحادیه اروپا برای سفارش واکسن به عنوان یک بلوک دفاع می کنند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان روز جمعه از معرفی مشترک واکسن Covid-19 اتحادیه اروپا علیرغم شروع آشفته آن دفاع کردند.

ماکرون پس از گفتگو با مرکل در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت: “من کاملاً از رویکرد اروپا حمایت می کنم.” “اگر مردم مانند فرانسه و آلمان بر سر واکسن با یکدیگر رقابت کنند مردم چه می گویند؟”

وی گفت: “این یک وضعیت آشفته و ضد عادی است.”

مرکل گفت که اگرچه آهسته راه اندازی نشان داده است که این واحد به افزایش ظرفیت تولید دارو نیاز دارد ، “تصمیم اصلی این بود که سفارش اتحادیه اروپا درست باشد و هست”.

خشم در بلوک 27 کشور در هفته های اخیر به دلیل سرعت پایین تلقیح ویروس کرونا در مقایسه با مبارزات سریع تر در ایالات متحده ، اسرائیل و کشور عضو اتحادیه اروپا ، انگلیس افزایش یافته است.

“هرچه سریعتر کار کنید”

مرکل در این هفته چندین بار برای دفاع از تصمیم آلمان مبنی بر عدم انجام آن به تنهایی پخش شده است.

وی گفت: اتحادیه اروپا و تولیدکنندگان واکسن “در سریعترین زمان ممکن” تلاش می کنند تا واکسن ها را تسریع کرده و خطوط تولید را گسترش دهند.

وی گفت ، اتحادیه اروپا بیش از مقدار کافی واکسن بالقوه برای 450 میلیون شهروند خود سفارش داده است ، اما کمبود اولیه نشان داد که “ظرفیت تولید اتحادیه به اندازه تصور ما نیست.”

مرکل افزود: “اما تولید واکسن کاری نیست که از روزی به روز دیگر انجام شود.” “این فرایندهای پیچیده ای است.”

ماکرون گفت که این بلوک دوزهای زیادی را برای نامزدهای واکسن فراهم کرده است ، اما اذعان کرد که رهبران از موفقیت سریع واکسن های mRNA آزمایشگاهی شگفت زده شدند.

اعتصابات مبتنی بر فناوری جدیدی که قبلاً در واکسن تجاری استفاده نشده بود ، توسط Pfizer / BioNTech و Moderna ساخته شد و به عنوان اولین عکس تأیید شده توسط تنظیم کننده های اتحادیه اروپا در مبارزه با بیماری همه گیر شناخته شد.

ماکرون به خبرنگاران گفت: “هیچ کس نمی توانست بداند که به این سرعت واکسن های ایمنی خواهیم داشت.”

“حرکت به جلو” با هواپیمای جنگنده آینده

ماکرون همچنین گفت که فرانسه و آلمان با تأیید قرارداد ساخت نسخه آزمایشی به دنبال گام بعدی در توسعه هواپیمای جنگنده نسل بعدی اروپا هستند.

ماکرون گفت: “ما در حال حرکت به جلو هستیم ، این یک پروژه بسیار پیچیده است.”

ماکرون گفت: “در هفته های آینده ، نکات برجسته نهایی را حل خواهیم کرد ، و من کاملاً امیدوارم که تا بهار تأییدهای اداری و سیاسی لازم برای تأمین برنامه و اهداف خود را داشته باشیم.”


Future Air Combat System (FCAS) ، که توسط شرکت های آلمانی ، فرانسوی و اسپانیایی راه اندازی شده است ، بخشی اصلی از تلاش ماکرون برای دستیابی به حاکمیت نظامی قاره و هدف آن برای کاهش وابستگی به اتحاد ناتو است.

تاکنون ، دولت ها بودجه را فقط برای نمونه های اولیه و پروژه ها تأیید کرده اند ، که بخش کوچکی از بودجه چند میلیارد دلاری این پروژه 20 ساله است.

یک منبع نزدیک به این پروژه به خبرگزاری فرانسه گفت ، امضای قرارداد برای مطالعات بیشتر به معنای تعهد 1 میلیارد یورویی (1.2 میلیارد دلار) برای ساخت هواپیمای نمایشی است که انتظار می رود هزینه آن فقط شش میلیارد یورو باشد.

مرکل گفت: “هنوز بسیاری از س toالات برای روشن شدن وجود دارد.”

ماکرون و مرکل هر دو می خواهند در آستانه انتخابات آلمان در ماه سپتامبر و رقابت ریاست جمهوری فرانسه در سال آینده چراغ سبز نشان دهند ، زیرا این امر احتمال لغو پروژه توسط دولت جدید را کاهش می دهد.

اما مرکل گفت که هنوز “س questionsالات زیادی برای روشن کردن” در مورد تقسیم کار بین شرکت های فرانسوی و آلمانی وجود دارد.

ایرباس و هواپیمایی داسو فرانسه همراه با صفران و تالس فرانسه ، سازنده موتور آلمانی MTU و سرمایه گذاری مشترک موشکی اروپایی MBDA ، در توسعه هواپیما پیشرو هستند.

وی گفت: “ما می فهمیم که این پروژه توسط فرانسوی ها هدایت می شود ، اما باید پروژه ای باشد كه در آن هر دو طرف نقش برابر داشته باشند.”

بال های مخفی جدید دلتا که جایگزین نسل فعلی هواپیماهای رافال و یوروفایتر می شوند ، باید در سال 2040 به بهره برداری برسد.

(فرانسه 24 با AFP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *