مقامات اسپانیایی به دلیل کنار گذاشتن صف واکسن Covid-19 مورد انتقاد قرار گرفتند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

قطره مداوم مقامات دولتی که اعتراف کرده اند که قبل از گروه های دارای اولویت واکسینه شده اند ، موجی از رسانه های اجتماعی را در اسپانیا برانگیخته است زیرا محدودیت های چندین منطقه در تلاش برای جلوگیری از افزایش عفونت ها ، در اسپانیا است.

چندین شهردار محلی قبل از اینکه نوبت به آنها واکسینه شود ، اعتراف کردند ، در حالی که رئیس بهداشت منطقه ای Ceclaus Ceuta به دلیل واکسیناسیون زودرس و نیز تحت فشار کارکنان خود به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

خاویر گوئرو از حزب مخالف حزب محافظه کار گفت: “من نمی خواستم. من حتی واکسن آنفولانزا نمی گیرم. من واکسیناسیون را دوست ندارم.”

یکی از کاربران توییتر امیدوار است که این حداقل باعث ترغیب شهروندان به این تلاش شود:

برخی خواستار استعفای کسانی شدند که نمی توانستند نوبت خود را صبر کنند.

سخنگوی چپگرا Unidas Podemos ، پابلو اچنیکه ، در توئیتر گفت: “حرامزاده هایی که با پرش از صف واکسینه شده اند ، با استفاده از موقعیت ممتاز خود به عنوان کارمندان دولت (هر روز بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند) ، البته همه باید استعفا دهند.” .

عفونت های در حال رشد

وزیر دفاع مارگاریتا روبلز پس از گزارش روزنامه ال موندو و اروپا پرس مبنی بر اینکه وی و دیگر مقامات ارشد ارتش قبلاً واکسینه شده اند ، از ژنرال میگوئل آنجل ویارارویا ، رئیس ستاد دفاع ، توضیحاتی را خواست.

ویارارویا به طور علنی تأیید نکرده است که آیا واکسینه شده است. روز جمعه نمی توان برای وی اظهار نظر کرد.

از اواخر دسامبر ، تعداد مبتلایان در کشور 42،885 مورد جدید افزایش یافته است که به محاسبات روز جمعه افزوده شده است. بروز 14 روزه ویروس به 829 مورد در هر 100000 نفر رکورد زد ، در حالی که 400 مرگ گزارش شده است.

اما وزارت بهداشت به مقامات منطقه ای اجازه داده است تا قوانین خاص خود را در چارچوب رهنمودهای ملی تنظیم کنند و ترکیبی گیج کننده از اقدامات مختلف برای جلوگیری از شیوع ویروس ایجاد کنند.

مادرید منع رفت و آمد شبانه خود را به ساعت 10 شب و جلسات گروهی محدود را به چهار جلسه موکول کرد ، در حالی که جزیره ایبیزا مرزهای خود را به دلیل ترافیک جزئی بست. در Extremadura کم جمعیت ، که بالاترین میزان بروز در اسپانیا را دارد ، از نزدیک به 1450 مورد در هر 100000 نفر ، نیروها شروع به تبدیل مرکز کنفرانس به یک بیمارستان صحرایی موقت کرده اند.

در مادرید ، حدود 50 پرسنل پزشکی در مقابل بیمارستان La Paz نسبت به برکناری از شغل عادی خود در بیمارستانی که برای بیماران Covid-19 ساخته شده بود ، اعتراض کردند. اتحادیه های کارگری می گویند این هزینه گران بهای منابع دیگر خدمات بهداشتی است.

مارکو پورتیلو ، پرستار و سازمان دهنده اتحادیه های اعتراض گفت: “این کاملاً غیرضروری است … ما بیمارستان های قدیمی داریم که می توان آنها را ترمیم کرد.”

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *