مورکوفسکی اولین سناتور جمهوری خواه است که ترامپ را به استعفا فرا می خواند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی روز جمعه گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ باید استعفا دهد ، و این اولین سناتور جمهوری خواه است که می گوید باید برکنار شود زیرا واکنش به طرفداران پر سر و صدایش که به پایتخت حمله می کنند ، افزایش یابد.

“من می خواهم او استعفا دهد. من می خواهم آن را بیرون او صدمات کافی وارد کرد. “مورکوفسکی به آنکوریج دیلی نیوز گفت.

مورکوفسکی به روزنامه گفت که اگر رئیس جمهوری اسلامی روابط خود را با ترامپ قطع نکند ، می تواند حزب را ترک کند. وی گفت: “اگر حزب جمهوریخواه چیزی بیشتر از حزب ترامپ نشده باشد ، من صمیمانه شک دارم که این حزب برای من مهم است.”

این سناتور چهار ماهه یکی از معتدل ترین جمهوری خواهان در کنگره است و مدتهاست که با حزب خود روابط بی ثبات دارد. با این حال ، جدایی شدید وی از ترامپ تمایل پررونق دموکرات ها و برخی از جمهوری خواهان را برای اجبار وی به کناره گیری تأکید می کند ، حتی اگر دوره وی در 20 ژانویه با روی کار آمدن جو بایدن دموکرات منقضی شود.

جنبش دموکرات های مجلس نمایندگان برای استیضاح برای هفته دوم برای هفته دوم در حال افزایش است. نماینده آدام کینزینگر ، R-Ill. ، مایک پنس ، معاون رئیس جمهور و کابینه باید از اصلاحیه 25 برای اجبار ترامپ از کار خود استفاده کنند. سناتور بن ساس ، R-Neb. ، گفت که اگر مجلس نمایندگان را برای استیضاح تأیید کند ، رای گیری برای برکناری ترامپ را بررسی می کند

مورکوفسکی گفت: اگر ترامپ قرار نیست کار خود را انجام دهد ، باید آنجا را ترک کند. وی به نقل از وی اظهار داشت که وی از مراسم تحلیف بایدن و عدم توجه وی به بیماری همه گیر COVID-19 غافل خواهد شد ، گفت: “وی یا گلف بازی می کرد یا داخل دفتر بیضی شکل بود.

وی افزود: “او باید بیرون برود. او باید کارهای خوب انجام دهد ، اما من فکر نمی کنم او توانایی انجام کارهای خوب را داشته باشد. “

مصاحبه مورکوفسکی پس از آن صورت گرفت که جمهوری خواهان در انتخابات دور دوم سنا در جورجیا یک جفت را از دست دادند ، که به این ترتیب نمایندگان مجلس می توانند اتاق را کنترل کنند. شکست جدید 50-50 است ، اما توصیه دموکرات ها با رای رئیس جمهور منتخب کامالا هریس است.

ترامپ روز چهارشنبه در یک سخنرانی در کاخ سفید از جمعیت طرفداران خواست تا به پایتخت نشین بروند ، جایی که حمله آنها منجر به پنج کشته و خسارت گسترده شد و نمایندگان مجلس را مجبور به فرار از ساختمان کرد.

>> در تصاویر: صحنه های تکان دهنده ای از حمله طرفداران ترامپ به پایتخت آمریکا

این حمله در حالی صورت گرفت که کنگره برای تأیید معمول آرا elect انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری گردهم آمد و ترامپ ادعا کرد با تقلب گسترده روبرو شده است. ادعاهای بی اساس وی توسط مقامات دولت دموکرات و جمهوری خواه در سراسر کشور و تعدادی از ایالت ها رد شد و دادگاه های فدرال ، از جمله دادگاه عالی تحت سلطه محافظه کاران.

مورکوفسکی بارها با ترامپ درگیر شده و به کشته شدن تلاش های سال 2017 او برای لغو قانون مراقبت های بهداشتی باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق کمک کرده است. هنگامی که وی در سال 2010 کرسی مقدماتی جمهوری خواهان خود را در مجلس سنا از دست داد ، علی رغم مخالفت سناتور میچ مک کانل ، آر-کی ، رهبر اکثریت سنای فعلی ، که در آن زمان رهبر سنا بود ، مجدداً به عنوان نامزد در انتخابات عمومی انتخاب شد. اقلیت

وی از سال 2002 در مجلس سنا حضور داشت و جایگزین پدرش ، فرانک مورکوفسکی شد که در سال 1981 کار خود را آغاز کرد.

(AP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *