مکنزی اسکات با ثروت آمازون بشریت را لرزاند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

بانک های مواد غذایی ، گروه های حقوق مهاجر و کالج های مشکل دار در ایالات متحده در سال گذشته هنگامی که میلیاردها دلار به سازمان های تحت تأثیر همه گیری توسط مکنزی اسکات ، همسر سابق بنیانگذار آمازون جف بزوس ریخت ، یک خیرخواه شگفت آور کشف کردند.

اسکات سال گذشته مبلغ 6 میلیارد دلار هدایای خیرخواهانه را باز کرد و برخلاف بسیاری دیگر از اهدا کنندگان بزرگ ، هیچ محدودیتی و حتی الزامی برای نامگذاری حقوق اعمال نکرد.

این رویکرد نه تنها با اندازه هدایای او ، بلکه بدون محدودیت و نیازهای حسابداری بنیادهای بسیار بزرگ یا اهداکنندگان ، دنیای خیرخواهانه را متزلزل کرد.

لورا مک دونالد ، رئیس هیئت مدیره بنیاد Givinging ایالات متحده ، یک سازمان غیرانتفاعی که تحقیقات خود را اهدا می کند ، گفت که رویکرد اسکات بخشی از یک جنبش “خیریه مبتنی بر اعتماد” است که برخی از بوروکراسی های تحمیل شده توسط بسیاری از اهدا کنندگان را حذف می کند.

مک دونالد گفت که رویکرد اسکات فراتر از رویکرد بزرگ برادر برخی از اهداکنندگان و تفکر سرمایه گذاری خطرناک است که در بیشتر دنیای تجارت رخنه می کند.

مک دونالد گفت: “خیرخواهی مبتنی بر اعتماد در نتیجه ابتکار عمل اسکات در راس لیست نقاط داوطلب جهان بشردوستانه قرار گرفته است.”

“این ممکن است اهدا کنندگان دیگر را ترغیب کند که چیزی را امتحان کنند و بیشتر ریسک کنند.”

در ماه دسامبر ، آخرین دور بودجه اسکات شامل 384 سازمان بود ، از کالج Blackfeet Community در مونتانا گرفته تا بانک غذایی آرکانزاس تا صندوق خانواده های مهاجر.

اسکات در یک پست وبلاگ نوشت: “این همه گیری یک توپ ویرانگر در زندگی آمریکایی هایی است که قبلاً دست و پنجه نرم می کنند.”

“خسارات اقتصادی و نتایج بهداشتی برای زنان ، افراد رنگین پوست و افرادی که در فقر زندگی می کنند ، بدتر بوده است. در این میان ، این به طور قابل توجهی ثروت میلیاردرها را افزایش داده است.”

بیایید خیلی جشن بگیریم

فعالان خیرخواهی می گویند اقدامات اسكات احتمالاً باعث توجه سایر میلیاردرها – از جمله شوهر سابق وی – می شود.

فیل بوکانان ، رئیس مرکز خیرخواهی م ،ثر ، که داده های تحقیقاتی را به بنیادها و دیگر خیرات ارائه می دهد ، گفت: “چیزهای زیادی برای جشن نیکوکاری او وجود دارد.”

“من امیدوارم که مبلغ هنگفتی که او از در بیرون می آورد و قصد او برای ادامه کار ، لگد زدن به شلوار همه کسانی است که در یک لحظه چالش و نیاز باورنکردنی روی ثروت هنگفت می نشینند.”

اسکات ، که سهام او در خرید آمازون در حدود 58 میلیارد دلار تخمین زده شده است ، متعهد شده است که بیشتر ثروت خود را برای مبارزه با نابرابری اجتماعی اهدا کند.

این سازمان در ژوئیه سال گذشته حدود 1.7 میلیارد دلار و در ماه دسامبر 4.2 میلیارد دلار کمک مالی دیگر اعلام کرد.

وی تیمی از مشاوران را برای کمک به شناسایی سازمان هایی برای کمک به آسیب دیدگان اقتصادی از قربانیان اقتصادی همه گیر منصوب کرد ، و این افراد با تمرکز بر روی کسانی که برای مبارزه با گرسنگی ، فقر و نابرابری نژادی تلاش می کنند ، کمک می کنند.

در حالی که همسر سابق او بزوس 10 میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی – بزرگترین هدیه خیرخواهانه برای سال 2020 – و پول اضافی برای اهداف دیگر کمک مالی کرده است ، اما اهدای وی کندتر و به نسبت نسبتاً کوچکتر بوده است ، با توجه به اینکه شرایط زندگی او بیش از سه برابر او است .

این زوج سابق می توانند کمک قابل توجهی در امور خیرخواهانه ایالات متحده ارائه دهند که حدود 450 میلیارد دلار کمک مالی از آمریکایی ها در سال 2019 بود.

سرعت و مقیاس

بنجامین سوسکیس ، یکی از اعضای ارشد مرکز غیرانتفاعی و امور خیرخواهانه در انستیتوی اوربان ، گفت که اقدامات اسکات نه تنها به دلیل مقیاس بلکه همچنین به دلیل سرعت تأمین اعتبار قابل توجه است.

ساسکیس گفت: “بیماری همه گیر ، ضرورت دریافت سریع پول را تقویت می کند.”

علاوه بر این ، اسکات با برداشتن محدودیت های سختگیرانه و محدودکننده ، بسیاری از سنت های بشردوستانه را نقض کرد ، که این امر می تواند امور را برای سازمان هایی که برای کنار آمدن با بیماری همه گیر مبارزه می کنند ، پیچیده کند.

ساسکیس گفت: “او بر دادن پول و برداشتن آن تأکید کرد.”

“نیکوکاران اغلب با بررسی ها و ارزیابی های متعدد و شاخص هایی که می توانند واقعاً سنگین باشند ، به عنوان بخشی از این فرایند دیده می شود.”

سوسکیس گفت ، یک انتقاد احتمالی از رویکرد اسکات روند “مات” وی است که در آن وی دریافت کنندگان کمک هزینه را انتخاب کرده است.

وی گفت: “او در یک قلمرو اختیار مطلق کار می کند که برای هیچ کس قابل پاسخگویی نیست.”

هنوز هم ، سوسکیس گفت که اقدامات او یک پیشینه مهم است که می تواند یک نیروی مثبت برای انسان دوستی باشد.

ساسکیس گفت: “ما نباید نقشی را که مکنزی اسکات در تعیین هنجار جدید برای امور خیریه ایفا می کند دست کم بگیریم.”

“هر انسان خیر مهم باید با الگویی که ارائه داده مقابله کند.”

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.