نخست وزیر ایتالیا رأی اعتماد کسب کرد ، اما هفته آینده آزمایش سخت تری انجام می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته روز دوشنبه با کسب قدرت پس از خروج یک شریک خردسال از ائتلاف و گشودن بحران سیاسی در میان همه گیر شدن بیماری همه گیر COVID-19 ، رای اعتماد قاطعی در اتاق نمایندگان کسب کرد.

اگر رای را از دست می داد ، كنته مجبور به استعفا می شد.

به دنبال درخواست وی از نمایندگان مخالف و قانونگذاران غیر وابسته برای حمایت از وی پس از خروج ماتئو رنزی نخست وزیر پیشین از حزب ایتالیا ویوا در هفته گذشته ، دولت کونته با کسب 321 رای موافق و 259 رای در مجلس عوام پیروز شد.

این حاشیه بیش از حد انتظار بود و به دولت اکثریت مطلق در اتاق 629 کرسی را داد.

کونته روز سه شنبه با آزمایش سخت تری در مجلس بالا سنا روبرو خواهد شد ، جایی که دولت فقط اکثریت کمی داشت ، حتی زمانی که ایتالیا ویوا هنوز بخشی از ائتلاف بود.

کانته که انتظار فریب قانونگذاران میانه رو و لیبرال را داشت ، قول داد که در دستور کار سیاست خود تجدید نظر کند و کابینه خود را متزلزل کند و گفت که او می خواهد ایتالیا را مدرن کند و اجرای طرح بازسازی اقتصاد رکود زده را تسریع کند.

“كنته” در سالن صحبت كرد و بحث در مورد اعتماد را آغاز كرد و حزب كوچك مركز رنزی را به خاطر ترك ائتلاف 17 ماهه محكوم كرد و گفت: “من خواهان حمایت شفاف و شفاف بر اساس قدرت و وضوح پیشنهاد هستم.”

“بیایید صادق باشیم ، ما نمی توانیم آنچه را که اتفاق افتاده خنثی کنیم ، نمی توانیم اعتماد و اطمینان را بدست آوریم که شرایط اساسی کار مشترک است. اکنون ما باید ورق بزنیم. »وی گفت ، ظاهراً در هر آشتی با رنزسی را بسته است.

نخست وزیر ایتالیا رای اعتماد راحتی را در مجلس عوام کسب کرد


ایتالیا ویوا گفته است که به دلیل مخالفت با نخست وزیر در مورد ویروس کرونا و بحران های اقتصادی ، استعفا داده است.

بدون نام بردن از رنزی ، كنته گفت كه “توجیه قابل قبولی” برای عزیمت وی ​​وجود ندارد ، و این باعث می شود ایتالیا در زمان ریاست جمهوری در گروه G20 از اقتصادهای بزرگ جهان صدمه ببیند.

روز دوشنبه با قرار گرفتن در بازارهای مالی در یک بحران سیاسی ، هزینه های استقراض ایتالیا افزایش یافت ، اما با خرید گسترده دارایی های ایتالیا توسط بانک مرکزی اروپا از فروش گسترده جلوگیری شد.

دولت اقلیت

اکنون توجه به رأی روز سه شنبه در سنا با 321 کرسی متمرکز شده است ، جایی که نتیجه بعد از 18:00 (1700 به وقت گرینویچ) انتظار می رود.

نتیجه بسیار نامشخص است ، اما بیشتر ناظران انتظار دارند که کونته به دلیل غیبت و ممتنع ، اما در حالی که به اکثریت مطلق نرسیده است ، برنده شود.

این امر به وی امکان می دهد تا در حال حاضر به عنوان رئیس دولت اقلیت در دفتر باقی بماند ، اما اگر و هنگامی که سعی در تصویب هرگونه قانون مناقشه برانگیز داشت ، در موقعیت بسیار مبهم قرار دارد.

خوش بینانه ترین ارزیابی اخیر تحلیل گران سیاسی ، کونته را با 157 رأی ، 4 رأی با اکثریت مطلق ، اعلام کرد ، اگرچه اختلاف پیروزی بیش از حد انتظار در روز دوشنبه ، می تواند امیدهای نخست وزیر را تقویت کند.

وی افزود: اگرچه دولت های اقلیت در ایتالیا چیز جدیدی نیستند ، اما آنچه كه بی سابقه خواهد بود این است كه یك دولت اقلیت (با حمایت یك ائتلاف ناشیانه) تلاش می كند این كشور را از عمیق ترین بحران اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم در اواسط جنگ خارج كند. یک بیماری همه گیر است ، “گفت Wolfango Piccoli از Teneo ، یک شرکت مشاوره ریسک سیاسی.

با این حال ، لوئیجی دی مایو ، وزیر امور خارجه ، یکی از رهبران برجسته حزب بزرگ ائتلاف ، جنبش 5 ستاره علیه تأسیس ، اصرار داشت که اکثریت نسبی این کار را انجام دهند.

“این اکثریت است. اکثریت مطلق فقط برای (رأی دادن) به تغییرات بودجه و اقدامات بسیار کمی دیگر لازم است. و هنگامی که به آن احتیاج داشته باشیم ، آن را پیدا خواهیم کرد “. او روزانه به کوریره دلا سرا گفت.

کنته امیدوار است که اگر موفق شود تهدید روز سه شنبه را پشت سر بگذارد ، نمایندگان پارلمانتراست بیشتری سرانجام به اردوگاه او وارد شده و موقعیت او را تقویت می کنند.

ایتالیا ویوا گفت اگر خواسته های سیاسی آن برآورده شود به ائتلاف باز خواهد گشت ، اما هم ستاره 5 ستاره و هم ائتلاف اصلی آن ، حزب دموکرات چپ میانه (PD) ، گفتند که آنها کاری بیشتر با رنززی نمی خواهند ، او را به خیانت.

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *