نخست وزیر گفت: فرانسوی ها به طور فزاینده ای واکسن Covid-19 را می پذیرند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس روز پنجشنبه گفت که خوشحال است که می بیند برنامه واکسیناسیون Covid-19 با استقبال گسترده شهروندان فرانسه که از بدبین ترین واکسیناسیون در جهان هستند ، پذیرفته می شود.

کاستکس هنگام بازدید از مرکز واکسیناسیون در قسمت شرقی کشور گفت: “خوشحالم که می بینم برنامه واکسیناسیون با استقبال گسترده تری روبرو شده است – این خبر خوبی برای کشور ما است.”

فرانسه قول داده است که پس از اینکه مورد انتقاد قرار گرفت به دلیل کندی گسترش ، برنامه واکسیناسیون خود را تسریع و گسترش دهد. واکسیناسیون از اواخر دسامبر آغاز شد و کارکنان و ساکنان خانه های سالمندان و افرادی که احتمال خطر ابتلا به علائم شدید ویروس وجود دارد ، شروع می شوند.

اما بر خلاف همسایگان اروپایی ، شیوع فرانسه کند است و تنها 0.38 واکسن Covid-19 در هر میلیون نفر در مقایسه با حداقل 4.52 واکسن در انگلیس است ، بر اساس دنیای ما در داده های دانشگاه آکسفورد تعقیب کننده

وزیر بهداشت اولیویه وران پیشنهادی در اواخر دسامبر ، دولت به آهستگی به مردم ادامه داد تا از مزایای واکسن اطمینان حاصل کنند.

احساسات واکسن در فرانسه نسبتاً گسترده است. نظرسنجی ایپسوس در ماه نوامبر منتشر شد پیدا شد که 46 درصد افراد مسن فرانسه گفتند که واکسن Covid-19 را رد می کنند – در حالی که 21 درصد در انگلیس و 30 درصد در آلمان است. یک نظرسنجی گالوپ در سال 2019 نشان داد که از هر سه فرانسوی یک نفر فکر می کند همه واکسن ها خطرناک هستند – بالاترین درصد پاسخ دهندگان در 144 کشور مورد بررسی گفتند.

واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna در حال حاضر در فرانسه تجویز می شوند. انتظار می رود اتحادیه اروپا واکسن Oxford-AstraZeneca را تا پایان ژانویه تصویب کند.

فرانسه احتمالاً مجبور است اقدامات سختگیرانه تری را به دلیل انواع ویروس انجام دهد


وب سایتی را برای قرارهای واکسن راه اندازی کرد

فرانسه روز چهارشنبه 23،852 مورد جدید Covid-19 را ثبت کرد ، در حالی که در روز گذشته 19،752 مورد بود. اطلاعات وزارت بهداشت همچنین نشان می دهد که 229 نفر در بیمارستان در اثر ویروس جان خود را از دست داده اند ، در حالی که در روز سه شنبه 355 نفر بودند.

تعداد افراد تحت مراقبت های ویژه برای چهارمین روز متوالی با دو رقمی افزایش از 23 به 2711 نفر.

Castex اقدامات جدیدی را برای كنترل همه گیری در فرانسه اواخر روز پنجشنبه ارائه می دهد ، رسانه های فرانسوی گزارش می دهند كه محتمل ترین حالت منع رفت و آمد ملی از ساعت 18:00 است.

فیلیپ تورل ، سردبیر روابط بین الملل FRANCE 24 ، گفت: “سوال این است كه آیا تعطیلی جدیدی وجود خواهد داشت؟” “من فکر می کنم این آخرین اقدام دولت باشد ؛ من فکر می کنم آنها بیشتر به سمت معرفی عصر زودتر حرکت می کنند.”

روز پنجشنبه ، دولت قرار بود وب سایتی برای تعیین واکسن Covid-19 راه اندازی کند ، اما وزارت بهداشت گفت که این سایت دارای مشکلات اتصال است.

سخنگوی وزارتخانه گفت: “وب سایت خراب است.” پیامی از وب سایت می گوید که در حال حفظ است.

(فرانسه 24 با رویترز)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *