نمادهای عالی سفید که شورشیان به پایتخت حمله می کنند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

گروهی از افراط گرایان طرفدار ترامپ در تاریخ 6 ژانویه هنگامی که اعضای کنگره ایالات متحده برای اثبات پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات نوامبر گذشته ، که معمولاً روال عادی است ، به ساختمان کاپیتول حمله کردند. در حالی که بسیاری از شورشیان پیراهن و پلاکاردهایی آراسته با شعار Trump 2020 داشتند ، برخی دیگر آشکارا از نمادهای Suprematist نازی و سفید استفاده می کردند که به راحتی در تصاویر آماتوری که در اینترنت منتشر می کنند قابل تشخیص است.

صدها نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده ، متقاعد شده بودند که انتخابات ریاست جمهوری با تقلب کوره در رفته همراه است و ترامپ برنده واقعی آن است ، با حمله به ساختمان کاپیتول در 6 ژانویه تلاش کردند مانع تأیید نتایج انتخابات توسط کنگره شود.

آنها در اوایل بعد از ظهر به ساختمان حمله کردند و دفاتر کارمندان چند منتخب را ویران کردند. مقامات گفتند در جریان این حادثه حداقل یک نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سه نفر دیگر نیز در جریان اعتراضات کشته شدند. پلیس 52 شورشی را دستگیر کرد.

در فیلم هایی که شورشیان به طور زنده پخش می کنند ، می توانید مردم را فریاد بزنید که می گویند برای ترامپ می جنگند. بیشتر آنها از کلاه ، تی شرت یا روسری که روی آن شعار تبلیغات انتخاباتی ترامپ 2020 نقش بسته بود استفاده می کردند. گرچه دیگران با نمادهای متناقض تری تزئین شده بودند.

ارجاعات به آشویتس و نخبگان سفیدپوست

دو شرکت کننده در مقابل دوربین با نمادهای به خصوص رادیکال و توهین آمیز گرفتار شدند.

این مرد پیراهنی را می پوشد که روی آن می گوید:
این مرد پیراهنی را می پوشد که روی آن می گوید: “اردوگاه آشویتس” ، اشاره به اردوگاه بدنامی مرگ است که نازی ها یهودیان را کشتند و وعده دروغی که روی دروازه اردوگاه نوشته شده بود: “کار آزادی می آورد”. © توییتر

یک مرد پیراهنی با جمجمه و استخوان پوشیده بود و به انگلیسی عبارت “کمپ آشویتس ، کار آزادی می آورد” بود. این اشاره صریح به اردوگاه مرگ است که نازی ها تعداد زیادی از یهودیان را از بین بردند. “کار آزادی را به ارمغان می آورد” قول دروغی بود که در دروازه ورودی اردوگاه به آلمانی نوشته شده بود. بسیاری از مردم وقتی این تصویر به صورت آنلاین پخش شد ، شوکه و وحشت زده شدند.


این کاربر شبکه های اجتماعی نوشت: “این متن بالای دروازه اردوگاه کار اجباری نازی آشویتس-بیرکناو بود.” © توییتر

یک مرد دیگر به دلیل ظهور وحشی خود بسیار مورد توجه قرار گرفت. جیک آنجلی ، فعال ترامپ و طرفدار جنبش QAnon ، سینه برهنه بود و کلاه خز و شاخ به سر داشت.

جیک آنجلی که می گذرد
جیک آنجلی ، با عبور از Q Shaman ، یک پرچم آمریکایی و یک مگافون در ورودی پایتخت در واشنگتن حمل می کند. © توییتر

اما هیچ چیز طنزآمیزی در خال کوبی آنجلی وجود ندارد. دستان او با آجر پوشانده شده است ، که به گفته چندین رسانه ها، نمایانگر دیواری است که ترامپ روزگاری قول داده بود بین ایالات متحده و مکزیک ایجاد کند.

این خال کوبی های ورزشی افراطی از نمادهای مختلف وایکینگ ها است.  اگرچه این نمادها در اصل با برتری سفیدها ارتباط نداشتند ، اما به ویژه در محافل راست افراطی آمریکا نمایانگر این اعتقادات بودند.
این خال کوبی های ورزشی افراطی از نمادهای مختلف وایکینگ ها است. اگرچه این نمادها در اصل با برتری سفید پوستان ارتباط نداشتند ، اما به ویژه در محافل راست افراطی آمریکا نمایانگر این اعتقادات بودند. © توییتر / فرانسه 24

در بالای سینه آنجلی او یک نماد وایکینگ مثلثی به نام دارد رول، که امروزه با نژادپرستی و برتری طلبی سفیدپوستان و جنبش Wotansvolk همراه است ، که نوعی بت پرستی مدرن ملی گرای سفید است که با جنبش های نئونازی مرتبط است.

او خال کوبی های دیگری نیز دارد که از نمادهای وایکینگ ها گرفته شده است – درخت زندگی و چکش ثور. این دو نماد ، مانند بسیاری از جنبه های اساطیر وایکینگ ها ، توسط گروه های برتری طلب سفیدپوست پذیرفته شده اند من معتقدم که این تمدن باستانی نمونه ای از “پاکی نژادی” است

آنجلی در حوادث مختلف طی چند ماه گذشته با عنوان “Q send me” (علامت Q) برای شما عکاسی شده است آنون، یک نظریه توطئه راست افراطی که باعث ایجاد یک جنبش شد. آنجلی در محافل طرفدار ترامپ به “شمن Q” ملقب شده است.

آنجلی علامتی به همراه داشت
آنجلی در تظاهرات در آریزونا در سال 2020 عنوان “Q send me” را بر سر داشت. © YouTube

پیوندها به جنبش QAnon

تعدادی از معترضان درگیر در حمله به پایتخت با پوشیدن لباس یا علائم مربوط به QAnon ، یک تئوری توطئه گرایانه راست افراطی که ادعا می کند ترامپ به طور مخفیانه برای مبارزه با یک شبکه عظیم از کودکان دوست تلاش می کند. و توسط شخصی ناشناس به نام Q توزیع شد.

این مرد پیراهنی به تن دارد که روی آن می نویسد
این مرد پیراهنی پوشیده است که روی آن نوشته شده است: “به نقشه اعتماد کن”. © توییتر

این معترض پیراهنی پوشیده است که می گوید “به طرح اعتماد کن” ، یکی از شعارهای اصلی جنبش. Q سالهاست به مومنان وعده داده است كه ترامپ دستگيري ناگهاني و همزمان صدها نفر از نخبگان را كه شيطان را به خاطر كودك سالاري و خيانت پرستش مي كنند ، انجام خواهد داد. معتقدان معتقدند “برنامه” پنهانی وجود دارد که به ترامپ اجازه می دهد برای انجام این دستگیری ها در قدرت باقی بماند.

این حامی ترامپ نشانه ای به همراه دارد که به تئوری توطئه QAnon در ورودی ساختمان کاپیتول اشاره دارد.
این حامی ترامپ علامتی را به همراه دارد که به تئوری توطئه QAnon در ورودی ساختمان کاپیتول اشاره دارد. © توییتر

این تصویر از صفحه خانمی را نشان می دهد که نشانه ای از کودک سالاری است ، موضوعی اصلی در تئوری توطئه QAnon. فقط بخشی از شخصیت در تصویر قابل مشاهده است. روی آن نوشته شده است “کودکان برای … فریاد می زنند”.

فیلم های ارسال شده توسط شورشیان به صورت آنلاین حاوی ارجاعات زیادی به Q و به اصطلاح “طرح” است. در یک تصویر شورشی با علامت Q در سالن های پایتخت نشان داده شده است.

عکس پخش مستقیم ویدئویی آشوبهای کاپیتول در 6 ژانویه 2020.
عکس پخش مستقیم ویدئویی آشوبهای کاپیتول در 6 ژانویه 2020. © DLive / BakedAlaska

پرچم Kekistan ، دولت خیالی ایجاد شده توسط Alt Right در 4chan

QAnon اولین بار در سال 2017 در انجمن آمریکایی 4chan ظاهر شد. نماد دیگری که متولد این مجمع است نیز در پایتخت نمایش داده شد – پرچم یک کشور خیالی به نام Kekistan ، که به راحتی با رنگ سبز و تمام حروف K روی آن قابل تشخیص است.

این شورش پرچمی را برای ملت خیالی Keqistan حمل می کند که می خواهد در 6 ژانویه 2020 به کاپیتول وارد شود. در گوشه بالا سمت چپ می توانید پرچم اصلی را به عنوان مرجع مشاهده کنید.
این شورش پرچمی را برای ملت خیالی Keqistan حمل می کند که می خواهد در 6 ژانویه 2020 به کاپیتول وارد شود. در گوشه بالا سمت چپ می توانید پرچم اصلی را به عنوان مرجع مشاهده کنید. © توییتر / فرانسه 24

ککستان یک ملت خیالی است که طلسم او قورباغه پپه است ، قهرمانی که اغلب در الگوهای رفتاری و پست های طرفداران راست افراطی رئیس جمهور ترامپ ظاهر می شود.

نمادهای قدیمی راست افراطی آمریکا

شورشها با افتخار نمادهای دیگری از خشونتهای راست افراطی مانند پرچم کنفدراسیون را به اهتزاز درآورند.

مردی در 6 ژانویه 2020 پرچم کنفدراسیون را در کاپیتول به اهتزاز درآورد.
مردی در 6 ژانویه 2020 پرچم کنفدراسیون را در کاپیتول به اهتزاز درآورد. © توییتر

این پرچم نشان دهنده کنفدراسیون جنوب ، بردگان نگه دارنده برده است که در طول جنگ داخلی آمریکا علیه شمال جنگیدند. امروز ، پرچم به عنوان یک نماد نژادپرست ، تفکیک طلب دیده می شود.

همچنین با استفاده از کابل های دوربین دزدیده شده توسط روزنامه نگاران ، شورش ها جلوی پایتخت را به دام انداختند. این نصب خشونت آمیز به لینچ وحشتناک و آزار و اذیت سیاه پوستان آمریکایی در طول تاریخ این کشور اشاره دارد.

دو پرچم دیگر ، که اغلب با راست افراطی آمریکا در ارتباط بودند ، نیز در سالن های پایتخت برگزار شد. گادسدن استعمارگران آمریکایی که در اوایل انقلاب آمریکا علیه حاکمان انگلیسی خود می جنگند ، پرچم را به تصویب رساندند. در پرچم “Join or Die” طرحی طراحی شده است که توسط بنجامین فرانکلین طراحی شده است تا نشان دهد اهمیت جمع شدن مستعمرات (ایالت های بعدی) چقدر است.

شورش حامل کاپیتول است
Rebellion در 6 ژانویه 2020 با حمل پرچم “Join or Die” از پایتخت نشین خارج شد. © توییتر

راست افراطی این نمادهای استقلال آمریکا را به خود اختصاص داده است. امروز ، پرچم “پیوستن یا مرگ” با جنبش های عالی سفید ، به ویژه شبه نظامیان “سه درصد” همراه است. این مرکز شبه نظامی از نظر مرکز فقر در جنوب یک جنبش ضد دولتی محسوب می شود. آنها از حق اسلحه دفاع می کنند.

بسیاری از شورشیان هنگام حمله به ساختمان کاپیتول ، با فریاد “1776” به جنگ انقلابی متوسل شدند. این اشاره به اعلامیه استقلال است که در آن تاریخ امضا شده است.[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *