نگرانی های هفته انتخابات ایالات متحده برای قدرتمندترین دموکراسی جهان

[ad_1]

با نزدیک شدن به سال 2020 ، فرانسوا پیکارد از FRANCE 24 در دفتر گزارشگر خود فرو می رود تا نگرانی های اصلی خود را در حالی که اخبار انتخابات 3 نوامبر ایالات متحده را پوشش می دهد ، در حالی که جهان آزمایش دموکراسی را تماشا می کند ، به اشتراک بگذارد.

این احساس غرق شدن دوباره بازگشت.

این شب انتخابات سال 2020 آمریكاست و وقتی اولین بازگشت سقوط می كند ، خدمه ما FRANCE 24 بلافاصله متوجه می شوند كه یك بار دیگر نظرسنجی ها اشتباه كرده اند. همانطور که کارشناسان در بدترین حالت هشدار داده اند ، آیا در قدرتمندترین کشور جهان دموکراسی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت؟

یک تابلوی راهنما برای زمان انتخابات در واشنگتن همه چیز را می گوید.
یک تابلوی راهنما برای زمان انتخابات در واشنگتن همه چیز را می گوید. © فرانسوا پیكارد / فرانسه 24

اگرچه ما به یک باغ آبجو در هوای آزاد در واشنگتن دی سی اعزام می شویم ، اما جو خوبی است زیرا مشتریان در خوشه های دورافتاده اجتماعی می نشینند تا در تماشای تماشای بازگشت هایی که از سراسر کشور می آید شرکت کنند. جمعیت چریکی در پایتخت پایتخت دموکراتیک با سلام و احترامات محدود ، از تشویق بازگشت زودهنگام استقبال کردند.

ناگفته احساس حیرت انگیزی است که ما چهار سال قبل شاهد آن بودیم وقتی یک مهمانی در اسکندریه ، ویرجینیا به محض از دست دادن هیلاری کلینتون ، فلوریدا را به دونالد ترامپ ، نامزدی که نظریه تولد را گسترش داد و مکزیکی ها را متجاوز به قانون خواند ، تخلیه کرد.

در ساعت 22:00 به وقت ET ، جو بایدن نیز ایالت Sunshine را از دست داده بود. علیرغم رکورد مشارکت مردم ، دموکراتها می دانستند که امیدشان به نوعی “قتل پاک” که برای جلب رضایت نظریه پردازان توطئه لازم است ، از بین رفته است. انتخابات باریک ، عقب نشینی و دادگاه ها به دست خواهد آمد.

فرانسوا پیكارد میزبان انتخابات سال 2020 آمریكا در واشنگتن است.
فرانسوا پیكارد میزبان انتخابات سال 2020 آمریكا در واشنگتن است. © آنتونی جیمز داودسول / فرانسه 24

صبح بعد از بلوز

بعد از چند ساعت خواب بی قرار ، با ترس غبغب بازگشت ارواح 2016 بیدار می شویم. با غیبت طولانی مدت در برخی از ایالت ها ، ترامپ هنوز در میشیگان ، پنسیلوانیا و جورجیا رهبری می کند ، در حالی که بایدن در ویسکانسین ، آریزونا و نوادا یک برتری مطمئن دارد.

اصلاً چرا رقابتی است؟ ترامپ با مشارکت بسیار بیشتر از سال 2016 ، چگونه این بار می تواند رأی دهندگان خود را گسترش دهد؟ وی سپس در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه را متحیر کرد و به شهروندانی که به طور معمول رای نمی دهند انرژی داد. آیا او واقعاً می تواند رای بیشتری کسب کند؟

“مردم ناامید هستند ، مردم می ترسند” ارزیابی ناامیدکننده از یک عضو دموکرات بود که در انتخابات مقدماتی به برنی سندرز رأی داد. وی افزود: “نظرسنجی های اولیه زمانی درست بود كه شهروندان Covid را به عنوان مشكل شماره یك ذکر كردند ، اما ما آن را اشتباه تعبیر كردیم.”

در محل کار ، منعکس کننده انتخابات در قدرتمندترین دموکراسی در جهان است.
در محل کار ، منعکس کننده انتخابات در قدرتمندترین دموکراسی در جهان است. © آنتونی جیمز داودسول / فرانسه 24

در کشوری که پوشش بهداشتی اغلب به برنامه کارفرما بستگی دارد ، به نظر می رسد مقاومت ترامپ در برابر ماسک و فاصله اجتماعی با این پیام همراه است که دموکرات ها حزبی برای متوقف کردن اقتصاد هستند.

اما این فقط اقتصاد نیست.

روز خورشید ، شب اضطراب

بیش از 74 میلیون آمریکایی به رئیس فعلی رای دادند و نظرسنجی ها نشان می دهد که 77 درصد معتقدند ادعاهای بی اساس وی در مورد تقلب در رای دهندگان است.

همه گیری شکاف فزاینده بین مالکان و افراد ضعیف ، بین مخاط شهری و مردم استان را برجسته کرده است. این سیستم احساس جعلی می کرد و همانطور که یکی از اعضای اردوگاه بایدن اذعان داشت ، “برای تبعیدی ها ، حزب دموکرات به یک حزب تاسیس تبدیل شده است.”

در پایتخت این کشور ، جایی که دموکرات ها و جمهوری خواهان معمولاً از نوع استقرار هستند ، شمارش آرا بیانگر یک زمان عجیب و غریب است.

در روزی که بازگشت از کشورهای مهم به نفع بایدن و واشنگتن متبلور شد ، در محاصره آفتاب با شکوه ، مقامات و عوامل هر دو اردوگاه با آرامش پیش بینی کردند که یک به یک جمهوری خواهان بی سر و صدا ترامپ را به سمت شناخت خواست مردم سوق می دهند. .

فرانسوا پیكارد و كیتوان گورجستانی از FRANCE 24 گزارش خود را از كاپیتول هیل در تاریخ 2 نوامبر سال 2020 گزارش می دهند.
فرانسوا پیكارد و كیتوان گورجستانی از FRANCE 24 از كاپیتول هیل در 2 نوامبر سال 2020 گزارش می دهند. © آنتونی جیمز داودسول / فرانسه 24

شب بهترین زمان برای کانال های خبری کابلی است ، جایی که اضطراب شیدایی مدل کسب و کار است ، به ویژه در هنگام شیوع بیماری همه گیر. اگر جمهوری خواهان ، در بیشتر موارد ، هنوز طرفداران سرسخت ترامپ بودند که قصد دارند روند انتقال را پیش ببرند ، آنها تا کجا پیش می روند؟ در مورد احتمال رد یک سنا تحت کنترل رئیس جمهوری توسط رئیس جمهور بایدن از رها کردن ترامپ چگونه است؟

مهمانی عمومی شنبه در میدان

روز شنبه بعد از روز انتخابات ، زمانی که پنسیلوانیا تأخیر در تعداد آرا را پیش بینی می کند ، خدمه ما FRANCE 24 شروع به آماده سازی سفر می کند تا نمایش حقوقی رودی جولیانی در فیلادلفیا را پوشش دهد.

اواخر صبح بود که CNN و سپس آسوشیتدپرس برای پسرشان جو بایدن کیستون استیت را صدا کردند. هواداران ماسک صورت ، علائم و آلات موسیقی خود را می گیرند تا به آنچه که به نام Black Lives Matter Plaza در مقابل دسترسی حصارکشی شده به کاخ سفید تغییر نام داده است ، نزدیک شوند.

آزادی شادی حفظ شده برای کسانی که به خیابان شانزدهم می روند حماسی است ، لحظه ای نادر از همنشینی در میان یک بیماری همه گیر وحشتناک.

https://www.youtube.com/watch؟v=MeJNwIKBce8

در راه خود ، طرفداران بایدن از کنار همه ویترین ها عبور می کنند. تخته سه لا بیشتر قبل از روز انتخابات افزایش یافت ، و به جنبش های قبلی ناآرامی در تابستان گرم و گرم Black Lives Matter Matter در سال 2020 اشاره کرد و یادآور تنش هایی است که هنوز در آمریکا ادامه دارد.

فرانسوا پیكارد از FRANCE 24 در 8 نوامبر سال 2020 در Black Lives Matter Plaza در نزدیکی پارک لافایت واشنگتن گزارش داد.
فرانسوا پیكارد از FRANCE 24 در 8 نوامبر سال 2020 در Black Lives Matter Plaza در نزدیکی پارک لافایت واشنگتن گزارش داد. © آنتونی جیمز داودسول / فرانسه 24

“آیا ترامپ در حال حاضر واقعاً گلف بازی می کند؟” از مروج بی اعتماد در خیابان می پرسد. جواب مثبت بود. رئیس جمهور ایالات متحده در یکی از دوره های خصوصی خود در استرلینگ ، ویرجینیا بود که هنوز در توییتر اصرار داشت که “بسیار” در انتخابات پیروز شده است. بازی قدرت خیلی دور است.

سرخوشی در Black Lives Matter Plaza در واشنگتن.
سرخوشی در Black Lives Matter Plaza در واشنگتن. © فرانسوا پیكارد / فرانسه 24

سخنرانی های پیروزی و استقامت نظام

بایدن ، 78 ساله ، برنده آشکار با اختلاف آرا vote مردمی بود که از آن زمان به هفت میلیون نفر رسیده است ، اما چگونه او می تواند 77 درصد از رای دهندگان ترامپ را که مخالف هستند ، کنترل کند؟

تعجب آورترین چیز برای یک بازدید کننده اروپایی این است که آمریکایی ها هنوز ایمان دارند. جنگ فرهنگی طولانی مدت ناشی از گره گشایی طولانی از بافت اجتماعی که روزنامه نگار جورج پکر به انقلاب پس از واترگیت ریگان برمی گردد ، می تواند در زمان ترامپ به یک آتش سوزی چهار زنگ خطر تبدیل شود ، اما آمریکایی ها هنوز به انحصار قانون اساسی 240 ساله خود اعتقاد دارند.

بازیکنان و ناظران دو طرف بخش ، یکی یکی از من می خواهند که کنار سیستم و نهادهای آن باشم.

یک شبه ، اضطراب شیدایی کانال های خبری کابلی جای خود را به تسکین و سرخوشی داد.

قبل از اینکه رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای پیروزی در سال 2020 سخنرانی کند ، در مرکز همایش های Delaware Chase نوبت به نامزد وی می رسد. کامالا هریس چالش کشوری را که قبیله ای تر و سیاسی تر از گذشته در حافظه زنده است ، توصیف می کند.

وی گفت: “دموکراسی آمریکا تضمین نشده است.” “این به اندازه تمایل ما برای مبارزه برای آن قدرتمند است.”

یک خط مطرح ، اما آیا سهوا این امتیاز را می دهد که شاید انحصار آمریکا ابدی نباشد ، هیچ قانون اساسی مقدس نیست و دموکراسی تضمین نمی شود؟

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *