نیروهای سوئدی به گروه ویژه Takuba به رهبری فرانسه در مالی پیوستند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

منابع نظامی فرانسه روز جمعه گفتند که نیروهای سوئدی در یک مأموریت جدید ضد جهادی اروپایی در مالی مستقر شده اند.

فردریک باربری سخنگوی ارتش فرانسه به سوئدی ها گفت: “اولین عملیات انجام شده است” و افزود که آنها تا آخر ماه در مالی باقی خواهند ماند.

پارلمان سوئد در ژوئن سال گذشته اعزام حداکثر 150 نیرو را به گروه ویژه موسوم به “تاکوبا” و تقویت نیروهای 100 نفر دیگر تصویب کرد. این مدت در 31 دسامبر 2021 به پایان می رسد.

سوئدی ها توسط سه بالگرد آمریکایی بلک هاوک و یک واحد پزشکی پشتیبانی می شوند ، در منطقه Liptako واقع شده اند ، منطقه ای ناپایدار در نزدیکی مرز مالی با نیجر و بورکینافاسو.

معروف است که چندین گروه جهادی مرتبط با القاعده و دولت اسلامی در صحرای عالی (ISGS) در این منطقه فعال هستند.

ارتش سوئد ، که توسط خبرگزاری فرانسه مصاحبه کرد ، تأیید کرد که “در حال حاضر کارمندانی در این بخش وجود دارد”.

ورود آنها یک تقویت برای فرانسه است ، که به عنوان بخشی از تلاش ها برای ایجاد ثبات در منطقه خشک و فقیر ، 5100 سرباز مستقر در مالی ، بورکینافاسو ، نیجر و چاد دارد.

پاریس از شرکای اروپایی خود می خواهد که این بار را تقسیم کنند.

نیروهای سوئدی به نیروهای خود از استونی و جمهوری چک در نیروهای نخبه به رهبری فرانسه ، که هدف آنها آموزش و کار با سربازان مالی است ، می پیوندند.

سرهنگ باربری گفت ، سوئدی ها نقش پشتیبانی را برای کل تاکوبا بازی می کنند ، که در حال حاضر شامل بخش فرانسوی-استونیایی در گائو و قسمت فرانسه-چک در مناکا است.

سوئد در حال حاضر به یك نیروی صلح حافظ صلح سازمان ملل 13000 نفری كه از ژوئیه 2013 در مالى مستقر شده است كمك می كند ، پس از آنكه جهادگران در سال گذشته قسمتهای زیادی از شمال را تصرف كردند.

تاكوبا آخرین اقدام بین المللی ساحل است كه از زمان تلاش برای ایجاد یك نیروی منطقه ای متشكل از نیروهای آفریقایی معروف به جی 5 ساحل توسط فرانسه آغاز شده است.

جی 5 ساحل با مشکلات بودجه و آموزش روبرو بوده و فرمانده کل آن اخیراً از احتمال کاهش جای پای فرانسه که بر لجستیک و توانایی های نیروی هوایی تأثیر می گذارد ابراز نگرانی کرد.

همتایان اروپایی انگلیس و آلمان نیروهایی را به نیروهای صلح سازمان ملل MINUSMA اعزام کرده اند.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *