پتو از طوفان برفی در مرکز اسپانیا ، مدارس ، حمل و نقل را مختل می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

مدارس مادرید روز دوشنبه تعطیل شد ، در حالیکه بیشترین قطارها و پروازها از سر گرفته شد زیرا پایتخت اسپانیا پس از طوفان برف بزرگ در آخر هفته سعی در بازگشت به نوعی عادی داشت.

مقامات از مردم خواسته اند پس از اینکه طوفان فیلومنا بین 20-30 سانتی متر (7-8 اینچ) برف در مادرید ریخت ، شدیدترین بارش برف از سال 1971 در صورت امکان در خانه بماند.

طوفان هنگام عبور از اسپانیا و بازداشت کارگران اورژانس و برف روب های ارتش دست کم سه کشته به همراه داشت و 2500 راننده محبوس در وسایل نقلیه خود را آزاد کرد.

فاقد نمک و برف روب به میزان کافی ، کارمندان توانستند جاده های اصلی را از برف و شاخه های درختان افتاده تا روز دوشنبه پاک کنند ، در حالی که بیشتر پیاده روها ، جاده های کوچکتر و مناطق مسکونی هنوز تحت پوشش قرار دارند.

مقامات نگران تبدیل شدن برف به یخ هستند ، انتظار می رود دمای هوا روز دوشنبه به منفی 11 درجه سانتیگراد (12 فارنهایت) و روز سه شنبه منفی 13 (9 فارنهایت) برسد.

خوزه لوئیس آبالوس ، وزیر حمل و نقل در مادرید به خبرنگاران گفت ، فرودگاه باراخاس مادرید بعد از ظهر روز دوشنبه در دو باند فرودگاه کار خود را آغاز کرد و به تدریج در حال بازگشت به حالت عادی است.

وزیر کشور فرناندو گرانده-مارلااسکا گفت که وضعیت جاده در حال بهبود است ، اما هنوز “فوق العاده” است و بسیاری بسته هستند.

وزرا از گفتن اینکه آیا پایتخت به عنوان منطقه فاجعه اعلام می شود ، خودداری کردند و گفتند که ابتدا باید خسارت را ارزیابی کنند.

توزیع “تضمین شده” واکسن

دولت اصرار دارد كه هرج و مرج سفر تاثیری در انتشار واكسن ویروس كرونا نخواهد داشت ، زیرا 350،000 دوز روز دوشنبه در سراسر كشور منتشر می شود.

گراند مارلااسکا ، وزیر کشور ، به رادیو عمومی اسپانیا گفت: “تأخیرها – در صورت وجود هرگونه تأخیر – کم و ناچیز خواهد بود.” وی افزود ، توزیع اعتصابات در تمام مناطق “تضمین شده” بود.

در طول آخر هفته ، مردم به تماس برای کمک به پاکسازی جاده های حیاتی در محله های خود پاسخ می دادند تا امکان دسترسی به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی محله فراهم شود.

بیشتر ساکنان به درخواست دولت برای ماندن در خانه در روز دوشنبه توجه کردند و خیابان های پایتخت تقریباً خلوت و ساکت بودند ، به جز صدای بیل که برف و یخ را می خرد.

افراد معدودی که جرأت آهسته راه رفتن را داشتند ، برخی از عصا یا چوب برای حمایت از زندگی خود و جلوگیری از لغزش و افتادن آنها استفاده می کردند.

در منطقه پروسپیریداد مادرید ، زمین بازی پوشیده از برف و شاخه های کاج افتاده باقی مانده است.

خاویر برمجو ، قصابی در بازار محلی ، با بیان اینکه انتظار دارد محصولات بیشتری فقط در روز سه شنبه دریافت کند ، گفت: “مردم به خصوص افراد مسن بیرون نمی روند.” “روز ماندن در خانه است.”

خیابان های خلوت در مقابل صحنه های روز شنبه قرار گرفتند ، زمانی که ساکنان پایتخت اسپانیا از تماس برای ماندن در خانه چشم پوشی کردند و برای ساختن آدم برفی ، مبارزه با گلوله های برفی و حتی اسکی در خیابان ها آب گرفتگی کردند.

(فرانسه 24 با AFP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *