پرخواننده ترین داستانهای FRANCE 24 از سال 2020

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

در سالی که عناوین جهانی تحت سیطره همه گیر Covid-19 قرار گرفتند ، جای تعجب نیست که بیشترین داستان های خوانده شده سال 2020 درباره ویروس کرونا بود ، از استراتژی های انسداد ملی گرفته تا عوارض طولانی مدت تا امید به درمان.

استراتژی Covid-19 سوئد “تشدید اپیدمی” را ایجاد می کند

شناخته شده است که سوئد یکی از معدود کشورهایی است که برای جلوگیری از ویروس کرونا ، انسداد را انتخاب کرده است. اما با توجه به اینکه میزان مرگ و میر این کشور در هر میلیون نفر بسیار بیشتر از همسایگان شمالی است ، بسیاری از ناظران معتقدند که رویکرد سوئدی شکست خورده است.

ویروس کرونا چگونه با آنفولانزای اسپانیایی مقایسه می شود؟

بحران ویروس کرونا به طور حتم منجر به مقایسه با آخرین اپیدمی که جهان را لرزاند ، یعنی آنفولانزای اسپانیایی است. اگرچه جنگ بزرگ آن را در اذهان عمومی تحت الشعاع قرار داد ، اما این شیوع حداقل 30 میلیون نفر را در سراسر جهان كشته است – با برخی تخمین ها حتی رقم 100 میلیون نفر از سال 1918 تا 1919 را نقل می كنند. اما آیا این دو بیماری همه گیر واقعا قابل مقایسه هستند؟

قفل کردن ویروس کرونا در فرانسه: کاری که می توانید انجام دهید و نمی توانید انجام دهید

محاصره شدید 15 روزه که مردم فرانسه را ملزم به خانه ماندن می کند ، از اواسط ماه مارس آغاز شد و در تلاش برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ، خارج از کشور را ممنوع کرد.

آیا ویروس کرونا می تواند کسی را دو بار آلوده کند؟

بنابر گزارش South China Morning Post ، به نظر می رسد که حداکثر 10 درصد از بیماران ویروسی کرونا پس از آزمایش منفی Covid-19 ، از بیمارستانهای Wuhan خارج می شوند. این اولین بار نیست که عفونت مجدد گزارش می شود.

برای برخی از بازماندگان ، عوارض ویروس کرونا می تواند یک عمر ادامه داشته باشد

با افزایش تعداد موارد ویروس کرونا در سراسر جهان ، تعداد بهبودی بیش از چهار برابر بیشتر از تعداد مرگ است. اما متخصصان پزشکی به FRANCE 24 گفته اند كه Covid-19 می تواند در طولانی مدت به ریه ها ، قلب ، مغز و سایر اندام ها آسیب جدی برساند – و این برای برخی بیماران این عوارض می تواند دائمی باشد.

از “کلاهبرداری” به بیماری همه گیر: اظهار نظر در حال تغییر ترامپ در مورد ویروس کرونا (ویدیو)

از انتقاد از “هیستری” درباره شیوع Covid-19 ، تقلب دموکراتیک گرفته تا اعلام وضعیت اضطراری ملی و فراخواندن همه آمریکایی ها برای کار در خانه و جلوگیری از فضاهای عمومی ، سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است. هر چند هفته

آیا داروی قدیمی ضد مالاریا به مبارزه با ویروس کرونا کمک می کند؟

هیدروکسی کلروکین حدود 70 سال است که برای درمان مالاریا ، بیماری های روماتیسمی و سایر بیماری ها استفاده می شود. به دنبال نتایج دلگرم کننده از یک آزمایش بالینی در فرانسه ، استفاده بالقوه آن در مبارزه با ویروس کرونا اکنون برای بسیاری منبع امید است. اما کارشناسان هشدار داده اند که هنوز در مورد اثر بخشی آن اطمینان وجود ندارد.

آب تمیزتر ، هوای تمیزتر: اثرات ویروس کرونا بر محیط (ویدئو)

از آبهای زلال و شفاف موجود در کانال های ونیز گرفته تا کاهش شدید میزان آلودگی در شهرهای بزرگ ، همه گیر ویروس کرونا اثرات مثبتی بر محیط زیست دارد ، زیرا میلیون ها نفر در سراسر جهان مسدود شده اند.

مودی می گوید: “دست های ما را بزنید” ، اما هند برای مقابله با بحران ویروس کرونا به موارد بیشتری نیاز دارد.

در تاریخ 20 مارس ، هند 206 مورد ویروس کرونا و پنج مورد مرگ گزارش کرد. اما با داشتن جمعیت زیاد ، فقر زیاد و بهداشت عمومی ضعیف ، بزرگترین دموکراسی جهان می تواند یک بمب ساعتی Covid-19 باشد. بنابراین وقتی نخست وزیر نارندرا مودی خطاب به ملت گفت ، هندی ها به دنبال تدابیری برای مقابله با بحران بودند. در عوض ، آنها نمادگرایی پوپولیستی دریافت کردند.

فرانسه مسدود کردن Covid-19 را آسان تر می کند: آنچه شما باید بدانید

فرانسه “اقدامات خود را برای جلوگیری از Covid-19 در 11 مه” به تدریج “آغاز کرد. در اینجا همه مواردی که باید درباره محدودیت های جدید بدانید آورده شده است.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *