پس از نامزد شدن دبی برای ششمین دوره ، پلیس چاد با معترضان درگیر شد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

در حالی که روز شنبه صدها نفر به نامزدی رئیس جمهور ادریس دبی برای نامزدی برای ششمین دوره در آوریل اعتراض کردند ، پلیس در چاد اقدام به شلیک گاز اشک آور و دستگیری های متعددی کرد.

دبی ، 68 ساله ، که در یک شورش در سال 1990 به قدرت رسید ، در سال 2018 قانون اساسی جدیدی را تصویب کرد که محدودیت های مأموریت را بازگرداند ، اما او را تا سال 2033 در قدرت نگه داشت. مخالفان وی او را به فلج کردن نهادهای کشور در یک کشور متهم می کنند سعی کنید به قدرت بچسبید.

در پایتخت نودامنا ، صدها معترض لاستیک را به آتش کشیدند و شعارهای “نه به دوره ششم نه” را سر دادند. و به گفته شاهدان ، “برو ، دبی!”

پلیس با شلیک گاز اشک آور و دستگیری چندین نفر از جمله مهامات نور ایبدو ، فعال برجسته حقوق بشر ، از جمله آنها است. شاهدان گفتند همچنین در شهرهای مووندو ، دوبا ، سرح و ابچه نیز اعتراضات صورت گرفت.

این اعتراضات در پی اعلام حمایت حزب حاکم جنبش نجات میهنی (MPS) از نامزدی دبی برای ششمین دوره حمایت کرده است.

دبی با پذیرش نامزدی گفت: “اعتماد مردم برای من مقدس است.”

دبی ، که در اوت سال گذشته عنوان مارشال را به خود اختصاص داد ، گفت پس از “درون نگری بالغ و عمیق” به “پاسخ مثبت مردم” پاسخ مثبت داده است.

فقر ، فساد و پیروزی های قانع کننده در انتخابات

چاد متحد ملت های غربی در مبارزه با شبه نظامیان اسلام گرا در آفریقای غربی و مرکزی و یکی از بزرگترین شرکت کنندگان در مأموریت صلح سازمان ملل در مالی است.

در سالهای اخیر ، دبی با اعتصاب و اعتراض به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از پایین بودن قیمت نفت و شورش های مسلحانه در صحرای شمال ، جایی که قدرت استعمار سابق فرانسه در حمایت از دولت مداخله کرده است.

پس از سرنگونی رهبر مستبد هیسن هابره در سال 1990 ، دبی با پیروزی های قانع کننده در انتخابات هر 5 سال دوباره انتخاب می شد. اما وی برای حفظ سلطه سیاسی به کنترل موثر خود بر رسانه ها و نهادهای دولتی اعتماد می کند.

دبی در دوران حکومت خود به انتصاب خویشاوندان و دوستان خود در سمت های اصلی و عدم مقابله با فقری که بسیاری از جمعیت 13 میلیون نفری چاد را با وجود ثروت نفتی تحت تأثیر قرار داده ، متهم شد.

این کشور در شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد از 189 در رتبه 187 قرار دارد.

تظاهرات ممنوع مخالفت ، دستگیری های خودسرانه و قطع دسترسی به شبکه های اجتماعی اعتراض های منظم گروه های حقوق بشری را برانگیخته است ، آنها همچنین طبقه حاکم را به فساد بومی متهم می کنند.

مخالفان اتحاد تشکیل می دهند

پیش از انتخابات آوریل ، 12 حزب مخالف هفته گذشته اعلام کردند که یک نامزد واحد را معرفی می کنند. آنها همچنین توافق نامه ای را برای تشکیل ائتلاف انتخاباتی به نام Alliance Victoire امضا کردند.

در میان امضاکنندگان ، دو چهره برجسته مخالف وجود دارد – صالح کبزابو که در انتخابات 2016 با حدود 13 درصد آرا شرکت کرد و مهامت احمت آلابو.

مانیفست مخالفت می گوید سایر احزاب مخالف می توانند به عضویت خود درآیند ، اگرچه تاریخی برای معرفی نامزد واحد مشخص نمی کند.

هماهنگ کننده اتحاد ، Aladumngar Tedengarti ، گفت که “از درس 30 ساله که” دبی “یک اپوزیسیون پراکنده را تجربه کرده بود ،” درس آموخته شد “.

از جمله دیگر رهبرانی که هنوز به عضویت آنها درنظر گرفته شده است ، می توان به لائوکائین قورایو مدار ، که در سال 2016 سوم شد ، و ساسس ماسرا ، که گروه مبارزات انتخاباتی ترانسفورمرها به NGO ها پیوست تا خواستار اعتراض شود.

(فرانسه 24 با AFP و REUTERS)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *