چگونه معامله Brexit به حرکت آزادانه بین انگلیس و اتحادیه اروپا پایان می دهد

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

اگرچه لندن و بروکسل برای محدود کردن تأثیرات Brexit به توافق تجاری رسیده اند ، اما جریان مردم و کالاها از طریق کانال مانش در تاریخ 1 ژانویه ، زمانی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کامل شود ، به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد.

انگلیس در تاریخ 31 دسامبر ساعت 23:00 (23:00 به وقت گرینویچ) که نیمه شب در بروکسل است ، بازار واحد و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا را ترک می کند.

با پایان یافتن جابجایی آزاد کالا و مردم در مرزهای انگلیس با همسایگان ، خبرگزاری فرانسه در حال بررسی تأثیر سفر و تجارت با فرانسه است.

لطفا پاسپورت کنید

روزانه حدود 60،000 مسافر و 12،000 کامیون از کانال بین انگلیس و فرانسه عبور می کنند.

از اول ژانویه ، اتباع انگلیس که از طریق کانال تونل یا کشتی به فرانسه می رسند باید گذرنامه ارائه دهند که مهر می شود. آنها می توانند به مدت 90 روز و برای مدت 180 روز در اتحادیه اروپا بمانند و پس از آن به ویزا نیاز دارند.

در هنگام کریسمس ، هنگامی که هزاران کامیون به دلیل ترس از ویروس کرونا موقتاً مرزها را بسته بودند ، هزاران کامیون در جاده های منتهی به دوور مانده بودند ، احتمال بروز هرج و مرج جاده ای در صورت تاخیر مرزی در خانه مسافران دو طرف افزایش یافت.

مقامات تخمین می زنند که از حدود 20 ثانیه به ازای هر نفر در حال حاضر در بندر دوور انگلیس – نقطه اصلی عبور از این قاره – مسافران می توانند به طور متوسط ​​تا یک دقیقه با تاخیر مواجه شوند.

انگلیس همچنین ممکن است در بدو ورود به فرانسه تحت بررسی مهاجرتی قرار گیرد ، اما مقامات فرانسوی می گویند که انگلیس را یک کشور سوم امن می دانند و تلاش خواهند کرد تا حد امکان ترافیک را روان نگه دارند.

بنادر فرانسه نیز مشتاق ادامه حرکت هستند ، با توجه به اینکه مسافران و شرکت های حمل و نقل انگلیسی در صورت تاخیر طولانی در فرانسه می توانند گمرک خود را به بلژیک یا هلند منتقل کنند.

کنترل گمرکی “هوشمند”

از آنجا که انگلیس همچنین اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا را ترک می کند ، صادرکنندگان و واردکنندگان دو طرف مرز باید کالاهای خود را قبل از اینکه محموله هایشان از کارخانه خارج شوند ، به صورت آنلاین به گمرک فرانسه اعلام کنند.

فرانسه “مرز هوشمند” جدید با فناوری پیشرفته را ابداع کرده است که برای حرکت روان کالاها در شلوغ ترین جاده جهان طراحی شده است.

کامیون هایی که از انگلیس خارج می شوند باید اسناد گمرکی حاوی بارکدی را که نمایندگان اسکن می کنند و همراه با شماره ثبت کامیون ، به مقامات آن طرف کانال به مقامات گمرکی ارائه دهند.

این بارکد به مقامات فرانسوی اجازه می دهد تا محتویات کامیون را شناسایی کرده و قبل از ورود راننده به فرانسه ، سریعاً تشخیص دهند که آیا باید هنگام ورود خودرو مورد بازرسی قرار گیرد.

کسانی که محصولات حیوانی یا گیاهانی را که نیاز به بررسی های بهداشتی اتحادیه اروپا دارند حمل می کنند ، پس از ورود به خدمات دامپزشکی هدایت می شوند.

بقیه موج می زند ، مشروط بر اینکه فرم های تکمیل شده توسط صادر کننده بصورت آنلاین مرتب باشد.

کنترل کیفیت

حدود 230 پرسنل دامپزشکی محصولات حیوانی ، خوراک دام و گیاهان را در بندرهای کاله ، دانکرک و بولون-سور-مر بازرسی می کنند.

بازرسان ممکن است علاوه بر بررسی اسناد شرکت حمل و نقل در برابر بار ، بررسی های بهداشتی بر روی یک نمونه از کالاها را نیز انجام دهند.

مقامات فرانسه تخمین می زنند که 10-12 درصد از کامیون هایی که به بنادر شمال فرانسه می رسند برای جلوگیری از شیوع بیماری های گیاهی مورد بازرسی قرار می گیرند.

کامیون های حامل محصولات حیوانی مانند گوشت بره از عضو اتحادیه اروپا ایرلند در پل زمینی به اصطلاح انگلیس از بازرسی ها معاف خواهند شد.

زیرساخت های چند میلیون

فرانسه حدود 40 میلیون یورو (54 میلیون دلار) هزینه كرده و 700 كارمند گمرکی ، مهاجرتی و دامپزشكی اضافی استخدام كرده تا آماده بازگشت مرز با انگلیس شود.

به رانندگان کامیون هایی که محموله های آنها مستندات ناقص است و یا تحت بازرسی های طولانی قرار دارند ، به آنها اجازه داده می شود در یکی از 6000 سایت جدید ساخته شده برای جلوگیری از ازدحام در بنادر کانال فرانسه و اطراف آن پارک کنند.

از طرف انگلیس ، دولت 200 میلیون پوند (222 میلیون یورو ، 271 میلیون دلار) وعده داده است تا به بنادر پس از Brexit در توسعه زیرساخت ها كمك كند.

وی همچنین پارک های بزرگ تری را در جنوب شرقی انگلیس احداث کرد. اما وی حاضر نشد 33 میلیون پوند مورد درخواست بندر دوور را برای افزایش دو برابر غرفه های بازرسی گذرنامه فرانسوی آزاد کند.

داگ بانیستر مدیر بندر دوور در مورد “اصطکاک و تأخیر” در بندر هشدار داد.

در تاریخ 31 دسامبر ادامه دهید

کامیون های بارگیری شده در کشور عزیمت قبل از ساعت 2259 GMT در تاریخ 31 دسامبر تحت کنترل جدید نخواهند بود ، حتی اگر بعد از نیمه شب از مرز عبور کنند.

بسیاری از واردکنندگان انگلیسی برای جلوگیری از بازداشت در مرز در ژانویه در ماه دسامبر اقدام به ذخیره سازی کردند.

در نتیجه ، مقامات فرانسه انتظار دارند ژانویه نسبتاً آرام باشد.

Brexit روز پنجشنبه با خروج انگلیس از اتحادیه گمرکی اروپا و بازار واحد به واقعیت تبدیل شد و تقریباً نیم قرن از روابط پر سر و صدا با نزدیکترین همسایگان خود قطع شد.
Brexit روز پنجشنبه با خروج انگلیس از اتحادیه گمرکی اروپا و بازار واحد به واقعیت تبدیل شد و تقریباً نیم قرن از روابط پر سر و صدا با نزدیکترین همسایگان خود قطع شد. © استودیو گرافیک

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.