چگونه گسترش Covid-19 در اتحادیه اروپا به “تبلیغات Brexit” تبدیل شده است

[ad_1]

در حالی که کشورهای اتحادیه اروپا از اثر اعتصاب بی حال کوید -19 رنج می برند ، تحلیلگران روند خرید عمومی در بروکسل را محکوم می کنند که فاقد فوریت و تجربه است زیرا واکسیناسیون در عضو اتحادیه سابق ادامه دارد.

به لطف یک برنامه تدارکات عمومی مشکل ساز ، میزان واکسیناسیون در اتحادیه اروپا است حدود یک پنجم بریتانیا انگلیس بیش از 10 میلیون نفر را واکسینه کرده است – سومین نرخ بالاترین پشت اسرائیل و امارات متحده عربی – پس از جمع آوری بیشترین ذخیره سرانه واکسن در سال گذشته.

واکسن در پرتغال – هم اکنون در جهان – فوری مورد نیاز است بدترین کانون Covid-19 – اما رئیس واکسن های کشور روز چهارشنبه هشدار داد که کشور “نمی تواند کارهای بیشتری انجام دهد” زیرا اتحادیه اروپا نمونه کافی را تهیه نکرده است.

مقامات اسپانیایی ، از 27 ژانویه ، به دلیل عدم وجود خارش ، واکسیناسیون در منطقه مادرید را به مدت ده روز به حالت تعلیق درآورده اند. روز بعد ، سه منطقه فرانسه ، از جمله منطقه پاریس ، با چنان کمبودی روبرو شدند که مجبور شدند تزریق دوزهای اول را متوقف کنند تا اطمینان حاصل شود که واکسینه شده دوزهای دوم خود را دریافت کرده است.

“بدون فوریت”

این در حالی بود که کمیسیون اتحادیه اروپا با AstraZeneca ، اعتصاب خود را با دانشگاه آکسفورد توسعه داد. اتحادیه اروپا تخمین می زند که حدود 80 میلیون دوز تا مارس وارد شود. اما این شرکت انگلیسی-سوئدی در تاریخ 22 ژانویه به اتحادیه اروپا اطلاع داد که به دلیل مشکلات کارخانه ای در بلژیک ، فقط می تواند 31 میلیون دوز را در آن دوره تحویل دهد.

این شرکت گفت ، انگلیس این قرارداد را سه ماه زودتر از اتحادیه اروپا امضا کرد و به AstraZeneca فرصت داد تا مشکلات لجستیکی را برطرف کند. بروکسل از شرکت آنگلو-سوئد خواسته است تا منابع خود را از انگلستان منحرف کند ، اما این شرکت گفت توافقنامه خود با انگلیس مانع این امر می شود.

آدریان والدریج ، سردبیر سیاسی اکونومیست و از نویسندگان کتاب The Wake-Up Call ، کتابی در مورد بیماری همه گیر Covid-19 ، گفت: انگلیس درباره “یک معامله بسیار سخت تر” مذاکره کرده است.

AstraZeneca در تاریخ 1 فوریه موافقت کرد که 9 میلیون دوز دیگر به اتحادیه اروپا برساند ، در مجموع 40 میلیون دوز تا پایان ماه مارس – نیمی از آنچه در ابتدا اتحادیه اروپا انتظار داشت.

اتحادیه اروپا همچنین در خریدهای عمومی با Moderna jab مشکل داشت. شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده در تاریخ 29 ژانویه به دولت ایتالیا گفت که 20 درصد واکسن کمتر از برنامه ریزی شده در اوایل فوریه خواهد داد. در همین حال ، دولت فرانسه گفته است که 25 درصد کمتر از آنچه در ماه فوریه انتظار می رود ، مدرن است.

به طور مشابه با واکسن Pfizer-BioNTech. پس از آنکه بروکسل اولین سفارش خود را در ماه نوامبر انجام داد ، غول دارویی ایالات متحده در 15 ژانویه تأخیرهای عمده ای در توزیع نیش در اتحادیه اروپا اعلام کرد – که باعث شد شش کشور با شکایت از یک وضعیت “غیر قابل قبول” به کمیسیون نامه بنویسند.

باز هم ، انگلیس با خرید دوزهای Pfizer-BioNTech در ماه جولای ، سریعتر عمل می کند. در همان ماه ، فایزر 500 میلیون دوز به اتحادیه اروپا پیشنهاد داد – اما بر اساس یک سند داخلی اتحادیه اروپا که رویترز مشاهده کرد ، بروکسل این پیشنهاد را رد کرد و گفت این پیشنهاد بسیار گران است.

“سفارشات دیر آمد و بر قیمت متمرکز بودند. نیکلاس بووزو ، رئیس شرکت مشاوره Asterès در پاریس گفت: “به نظر می رسد اتحادیه اروپا فکر می کند که واکسن ها در اولویت نیستند.”

در تابستان گذشته هیچ “فوریتی” از سوی اتحادیه اروپا وجود نداشت زیرا “تضاد با فاجعه بهداشتی ایالات متحده باعث شده است كه مقامات اروپایی فراموش كنند كه همه گیری در واقع یك وضعیت اضطراری است كه نیاز به یك رویكرد قاطع برای واكسیناسیون دارد.” در موسسه هادسون در واشنگتن وزیر اروپا ، در مجله خبری انگلیس می نویسد بی صدا.

قبل از Covid-19 ، اتحادیه اروپا سیاست بهداشت را به دولت های ملی واگذار کرد. با این حال ، بروکسل به عنوان بخشی از آنچه فون دن لاین ، واکسن ها را در تابستان سال 2020 تهیه کرده است نامیده می شود اتحادیه بهداشت اروپا در ایالت خود در اتحادیه در ماه سپتامبر.

کشورهای عضو آزاد بودند که این طرح فوق ملی را کنار بگذارند ، اما هیچ کدام این کار را نکردند. بوزو گفت ، Brexit کار انگلیس را در مورد واکسن آسان تر کرده است.

والدریج گفت: “کمیسیون اتحادیه اروپا در مذاکره در مورد مواردی مانند معاملات تجاری بسیار ماهر است ، اما به طور سنتی در مواردی مانند واکسن ها و قراردادهای مذاکره که به کشورهای عضو سپرده شده است صلاحیت ندارد.”

وی ادامه داد: “این کمیسیون تصمیم گرفت که صلاحیت خود را افزایش دهد و این به عهده شغل نبود – از افراد مناسب و یا مهارت های مناسب برخوردار نبود.

در مقابل ، انگلیس یک سرمایه دار ریسک موفق در علوم زیستی ، کیت بینگهام ، مسئول برنامه تأمین واکسن ، ایجاد کرده است.

ولریج گفت: “کار او خرید واکسن و تنظیم قرارداد است و این وظیفه اورسولا فون در لاین یا هیچ یک از کارکنان وی نیست.”

مرز سخت نزدیک خانم

اتحادیه اروپا به عنوان نمونه ای از چنین صلاحیت هایی در حفاظت از منافع کشورهای عضو در طلاق تشنجی انگلیس از اتحادیه ، مورد استقبال قرار گرفت. اما در تاریخ 29 ژانویه ، نامزد واکسن تهدید به تضعیف آن شد. در آنچه بسیاری نشانه ناامیدی می دانند ، بروکسل مقررات فوری در قرارداد Brexit را برای اعمال کنترل در صادرات واکسن های ارسال شده به ایرلند شمالی آغاز کرده است.

این یک مرز سخت بین استان انگلیس و جمهوری ایرلند را تحمیل می کند – پس از سالها جنگ با Brexit برای باز نگه داشتن مرز از طریق یک راه حل ، لندن ، دوبلین و بروکسل می توانند توافق کنند. توافقنامه جمعه خوب 1998 – که به مشکلات پایان داد – انگلستان و جمهوری ایرلند را ملزم به اطمینان از باز بودن مرز می کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا چند ساعت پس از اعلامیه خود خم شد و از خشم بلفاست ، لندن و دوبلین خم شد.

با وجود تسلیم ایرلند شمالی ، کمیسیون اتحادیه اروپا مقرراتی را در همان روز صادر کرد که مانع صادرات واکسن به حدود 100 کشور می شود ، مگر اینکه صادرکنندگان توسط دولت ملی خود رد شوند. این ملامت دستیار مدیر کل WHO ماریانژلا سیمائو را برانگیخت ، وی به خبرنگاران گفت که ممنوعیت صادرات “یک روند نگران کننده” است.

“بهترین تبلیغات برای Brexit”

اشتباهات اتحادیه اروپا در مورد واکسن ها حتی انتقادات شدیدی را در آلمان ، این قاره به دنبال داشته است بیشتر طرفدار اروپا کشور. معاون اول وزیر آلمان و وزیر دارایی ، اولاف شولز ، رسیدگی کمیسیون به تهیه واکسن “گند” است. او گفت بقیه اعضای کابینه در روز پنجشنبه.

این “بهترین تبلیغ برای Brexit” است ، زمان، ستونی از یوروفیلی آلمان ، آخر هفته گذشته در سرمقاله ای نوشت.

روزنامه آلمانی ادامه داد: “تندروها در انگلیس هدف خود فون در لاین برای Brexit را فراموش نمی كنند” در نزدیكی ایجاد یك مرز سخت با ایرلند شمالی ، در حالی كه اروپایی های انگلیس “به طور فزاینده ای تعجب می كنند كه آیا ترك بروکسل خیلی بد بوده است؟” .

همانطور که کارشناسان پیش بینی کردند ، Brexit اصطکاک پرهزینه ای را بر تجارت تحمیل کرد – تا زمانی که معامله بوریس جانسون خطر مرز آشفته بین انگلیس و ایرلند را با واقعیت موانع مشکل ساز بین انگلیس و ایرلند شمالی جایگزین کرد ، و باعث نگرانی و عصبانیت بسیاری از اتحادیه ها در حومه کشور شد. ولدریج گفت: “جزئیات Brexit خوب پیش نرفت.”

با این حال ، ادامه اعلامیه واکسن اتحادیه اروپا “نمی توانست برای Brexiteers بهتر طراحی شود ، این ایده آنها را نشان می دهد که خروج از اتحادیه اروپا به معنای ترک یک موسسه اسکلروتیک است.”

بوزو افزود: “این یک اثر ژئوپلیتیکی است.” “اتحادیه اروپا مانند یک بازنده به نظر می رسد ، در حالی که انگلیس ، ایالات متحده ، اسرائیل و حتی روسیه مانند رهبران به نظر می رسند.”

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *