کارشناسان بهداشت فرانسه می گویند ، محدودیت های جدید Covid-19 “فقط موارد اجتناب ناپذیر را به تعویق می اندازد”

[ad_1]

نخست وزیر فرانسه ژان كاستكس روز جمعه اعلام كرد كه فرانسه برای جلوگیری از محاصره سوم Covid-19 سفر به خارج از اتحادیه اروپا و تعطیل كردن مراكز خرید عمده را ممنوع می كند. برای برخی از اپیدمیولوژیست های فرانسه ، محدودیت های جدید برای تراز کردن منحنی کافی نیست.

Castex در یک سخنرانی تلویزیونی با تشریح اقدامات جدید برای متوقف کردن آخرین موج پرونده های Covid-19 فرانسه گفت: “این وظیفه ما است که هر کاری از دست ما بر می آید تا از محاصره جدید جلوگیری کنیم.” اما تصمیم غافلگیرکننده دولت برای به نتیجه نرسیدن کشور انتقاد برخی از متخصصان بهداشت در این کشور را به دنبال داشته است.

این اقدامات جدید از نیمه شب یکشنبه سفر به خارج از اتحادیه اروپا را ممنوع می کند. افرادی که از اتحادیه اروپا می آیند باید آزمایش PCR Covid-19 منفی را طی 72 ساعت سفر انجام دهند. مراکز خرید با مساحت بیش از 20،000 متر مربع که مواد غذایی را نمی فروشند باید تعطیل شوند و تعداد کمتری از مشتریان اجازه ورود همزمان به سوپرمارکت را دارند.

فرانسه روز شنبه تعداد 24393 مورد جدید عفونت کوید -19 را گزارش کرد که این رقم در روز قبل از 22858 مورد بود ، در حالی که بیش از 27000 بیمار برای پنجمین روز متوالی در بیمارستان بستری بودند.

میزان بروز عفونت های روزانه جدید کمتر از زمانی است که دولت آخرین قفل را در ماه اکتبر دستور داد ، اما اکنون میزان بستری در بیمارستان قابل مقایسه است.

“همه چیز نشان می دهد که ممکن است یک موج جدید به علت ایجاد شود [more contagious British] وزیر بهداشت ، اولیویه وران به هفته نامه فرانسوی گفت: “گزینه ای وجود دارد ، اما شاید بتوانیم به لطف اقداماتی که اوایل انجام دادیم و فرانسوی ها از آن استفاده می کنند ، از آن جلوگیری کنیم.” لو ژورنال دو دیمانچه روز یکشنبه

وی گفت: تعداد موارد جدید ویروس کرونا هفته گذشته به سختی افزایش یافته است ، در حالی که سایر شاخص ها – مانند آثار ویروسی که در فاضلاب یافت می شود – نیز اطمینان بخش هستند.

رئیس جمهور امانوئل مکرون در جلسه روز جمعه به وزرا گفت: “حتی وقتی جاده باریک است ، شما باید آن را طی کنید.”

اما برخی از متخصصان بهداشت فرانسه تحت تأثیر محدودیت های جدید قرار نگرفتند.

گیلبرت درای ، رئیس نفرولوژی بیمارستان Pitié-Salpêtrière در پاریس ، روز شنبه به شبکه تلویزیونی BFMTV فرانسه گفت: “اقدامات درمانی تقریباً بی معنی است.”

Deray با استفاده از اصطلاحات فرانسوی برای یک پرش موفقیت آمیز ، گفت: “شما یک قدم عقب نمی روید تا یک جهش بهتر به جلو داشته باشید. شما یک قدم عقب می روید تا یک جهش بدتر به جلو داشته باشید. در حال گسترش است – و گسترش خواهد یافت. و آن را سخت تر و طولانی تر خواهد کرد. ”

هنگامی که از دومینیک کوستالیولا ، اپیدمیولوژیستی که برنده جایزه بزرگ انستیتوی بهداشت عمومی فرانسه در سال 2020 برای کار در تحقیقات Covid-19 شد ، در مورد تأثیر احتمالی اقدامات اعلام شده توسط Castex س askedال شد ، او این سوال را به مصاحبه کننده خود داد.

“شما فکر می کنید پیام هایی وجود داشته است؟”

“هیچ چیز نمی تواند پویایی فعلی را مختل کند”

“اینها [measures] “کاترین هیل” متخصص اپیدمیولوژیست و متخصص زیست شناسی به فرانسه 24 گفت: “این نمی تواند پویایی فعلی را برهم بزند.” ویروس در حال حاضر در کشور در حال گردش است ، بنابراین برای بستن مرزها خیلی دیر است. ”

نسخه انگلیسی Covid-19 اکنون 10 درصد موارد یافت شده در فرانسه را تشکیل می دهد.

“من فکر می کنم دولت می خواهد محاصره را با تعطیلات مدرسه هماهنگ کند [starting February 6]. احتمالاً همین بود [Friday] منطق شب ، “هیل گفت.

برونو مگاربان ، رئیس بخش مراقبت های ویژه پزشکی و سم شناسی در بیمارستان لاریبوئیزر پاریس ، نظریه مشابهی داشت. “واضح است که تمایل به انتظار وجود دارد ، احتمالاً برای اعمال محدودیت های اضافی با تعطیلات فوریه. این حداقل برای یک ماه محاصره خواهد بود ، بنابراین ما باید میزان مورد نیاز خود را ارزیابی کنیم “، او به تلویزیون LCI گفت.

هیل معتقد است که فرانسه باید فوراً قفل جدیدی اعمال کند. وی با استفاده از نمودار برای توضیح پویایی فعلی اپیدمی ، داده های ژانویه را با دوره های قبل از دو محاصره اول مقایسه می کند.

پویایی اپیدمی فرانسه Covid-19.
پویایی اپیدمی فرانسه Covid-19. © کاترین هیل

وی گفت: “تعداد افراد بستری در بیمارستان (با رنگ قرمز) و پذیرش در ICU (با رنگ آبی) معمولاً از زمان ابتلا به بیماری همه گیر همزمان بوده است.” “اکنون آنها دوباره به سطح نگران کننده ای رسیده اند.” با تعطیل نکردن مردم ، ما فقط سرعت اجتناب ناپذیر را کاهش می دهیم. بیمارستان ها دچار آبگرفتگی خواهند شد. “

فرانسه 27،242 بیمار مبتلا به Covid-19 را در بیمارستان در روز شنبه گزارش داد ، درست زیر مقادیر اوج در طول موج اول (32،000) و دوم (33،000). در روز جمعه ، 3120 بیمار تحت مراقبت های ویژه بودند ، اگرچه این زیر قله 7000 در بهار و 4900 در پاییز است.

هیل گفت: “ما قفل دوم را خیلی زود برداشتیم. همانطور كه ​​نمودار نشان می دهد ، از ژوئن تا ژوئیه به سطح آن نرسیده ایم.”

وی افزود: “قفل کردن یک راه حل تسکینی است.” – من این نقل قول را از یک متخصص سازمان بهداشت جهانی دوست دارم در گاردین خواندم: “نتیجه گیری هایی که بر کل جمعیت تأثیر می گذارد ، قیمتی است که کشورها بابت عدم تضمین این که افراد مبتلا به ویروس کرونا و مخاطبین آنها خود را منزوی می کنند ، می پردازند … کلید کنترل همه گیری ها … آزمایش افراد ، پیگیری تماس ها و اطمینان از مثبت بودن افراد است یا نزدیک به افراد آلوده قرنطینه شده اند. “

هیل همچنین گفت که تقریباً با تمرکز بر موارد علامت دار ، رویکرد فرانسه برای آزمایش نادرست بود. “بیش از نیمی از موارد از افراد بدون علائم ناشی می شود. ویروس به طور مخفیانه از طریق آنها گردش می کند. ما به دنبال آنها نیستیم و بنابراین آنها را پیدا نمی کنیم. ” مطالعه اخیر در مجله شبکه باز انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است.

“آزمایش های مری ، آزمایش های مری ، در حال حاضر آزمایش های ترجیحی هستند ، اما بسیار دردناک و محدود هستند. می توانیم سراغ آزمایش بزاق برویم. هیل گفت: “تف دادن در لوله به هیچ كسی آسیب نمی رساند. برای بهبود سرعت آزمایشات ، می توانیم آنها را” تركیب كنیم. ” به جای اینکه نمونه ها را یک به یک آزمایش کنید ، نمونه ها در گروه های 10 یا 15 نفری ترکیب می شوند. در صورت منفی بودن نتیجه آزمایش ، می توانیم بلافاصله این افراد را کنار بگذاریم. ”

هیل گفت: “ما باید از محاصره جدید برای آزمایش دسته جمعی و بررسی استراتژی خود بهره ببریم.” “در غیر این صورت ، ممکن است انسداد بیشتری وجود داشته باشد تا زمانی که افراد کافی واکسینه شوند.”

این مقاله از اصل به زبان فرانسه ترجمه شده است.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.