کامیون های سبک بین انگلستان و فرانسه به عنوان قوانین پس از Brexit اعمال می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

انگلیس روز جمعه پس از خروج از قوانین بازار واحد اتحادیه اروپا برای اولین بار پس از نزدیک به نیم قرن ، سال جدید و زندگی خود را در خارج از اروپا آغاز کرد.

Brexit که از سال 2016 بر سیاست های دو طرف کانال تسلط دارد ، ساعتی قبل از نیمه شب به واقعیت تبدیل شد و به تعهد 48 ساله انگلیس برای رعایت قوانین بروکسل پایان داد.

رفت و آمد آزادانه بیش از 500 میلیون نفر بین انگلیس و 27 کشور اتحادیه اروپا به پایان رسیده است.

علی رغم افزایش میانجیگری در معاملات گمرکی و سهمیه بندی ، کنترل دقیق تر گمرکی برای اولین بار در دهه های گذشته بازگشت.

روزنامه های سال نو تحول تاریخی اما هنوز عمیقاً تفرقه انگیزی را که می تواند عواقبی برای نسل های آینده داشته باشد ، پوشش می دادند.

عکس در صفحه اول طرفدار Brexit Daily Express ، سنگهای سفید داور – نمادی ماندگار از انگلیس – را با نوشته “آزادی” بر روی پرچم اتحادیه نشان می دهد.

در این تیتر آمده است: “آینده ما. انگلیس ما. سرنوشت ما”.

وی با بیان عدم اطمینان گسترده در مسیری که اکنون کشور طی کرده است ، استقلال مستقل اتحادیه اروپا اطمینان کمتری داشت: “آیا شمع را می بری یا می بری؟”

با خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا ، Brexit در حال تبدیل شدن به واقعیت است


در سپیده دم سال 2021 ، توجه به مرزهای انگلیس ، به ویژه بنادر اصلی انگلیس کانال مانش ، متوجه شد که آیا پایان تجارت بی نقص و سفر منجر به تاخیر و اختلال می شود.

اما با تعطیلات رسمی روز سال نو ، تعطیلات آخر هفته و به دنبال آن آخر هفته ، و دولت از معرفی مرحله ای بازرسی ها خبر داد ، چند مشکل فوری پیش بینی نشده بود.

جان کیف ، سخنگوی یوروتونل که کالا ، ماشین و اتوبوس را زیر کانال حمل می کند ، گفت: “پیش بینی ترافیک برای چند روز آینده بسیار ضعیف است.”

تغییرات عملی

با خروج اولین کشتی از بندر دوور در اوایل جمعه ، کامیون داران در کاله برای اولین بار مجبور شدند با قوانین جدید حمل و نقل کالا به اروپا قاره و یا از آن برخورد کنند.

انجمن حمل و نقل جاده ای ، سازمانی در صنعت ، تخمین می زند که حدود 220 میلیون فرم جدید اکنون باید هر ساله تکمیل شود تا تجارت با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله مجوز ، حتی برای رانندگی در جاده های منتهی به بندرهایی مانند دوور ، مجاز باشد.

رود مکنزی ، مدیر عامل سیاست های عمومی در RHA ، این هفته به تایمز گفت: “این یک تغییر انقلابی است.”

سایر تغییرات عملی شامل مدت زمان بازدید انگلیس از خانه های تعطیلات خود در این قاره ، سفر با حیوانات خانگی و خاتمه مشارکت انگلیس در برنامه دانشجویی اراسموس اتحادیه اروپا است.

مسافران تعطیلات و مسافران تجاری که به سفرهای بدون دردسر در اتحادیه اروپا عادت کرده اند ممکن است با تأخیر روبرو شوند ، هرچند ترس از این که انگلیسی ها مجبور به دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی در اروپا شوند ، با پیمان جداگانه ای برطرف شد.

ماهیگیران انگلیس از سازش در توافق نامه تجارت آزاد که به قایق های اتحادیه اروپا امکان دسترسی مداوم به آبهای انگلیس را دارد ، ناراضی هستند و ترس از برخورد در دریا را افزایش می دهد.

بخش اصلی خدمات مالی همچنین مشتاقانه منتظر است تا یاد بگیرد که بر چه اساسی می تواند با اروپا معامله کند ، زیرا تجارت تجاری با خدمات به طور کلی ، که 80 درصد اقتصاد انگلیس را تشکیل می دهد ، از دست داد.

در ایرلند شمالی ، مرز با ایرلند از نزدیک کنترل خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که حرکت بدون محدودیت است – کلید توافق صلح 1998 ، که به 30 سال خشونت علیه حاکمیت انگلیس پایان داد.

و در اسکاتلند حامی اروپا ، نخست وزیر نیکولا استورجن سیگنال روشنی از نبرد قریب الوقوع برای رای گیری برای استقلال جدید داده است.

وی گفت: “اسكاتلند به زودی اروپا برمی گردد. چراغ را روشن كن.” توییت.

“بیشترین بهره را از آن ببرید”

علی رغم عدم اطمینان ، نخست وزیر بوریس جانسون خوشبین است و روز جمعه در روزنامه دیلی تلگراف نوشت که Brexit “فرصت های ناشناخته برای حافظه مدرن” را ارائه می دهد.

وی گفت انگلیس از زمان پیوستن به بازار مشترک آن زمان در سال 1973 “خانه امن اروپا” را دریافت کرده است ، اما افزود که “جهان با هر شناخت ، انگلستان نیز تغییر کرده است”.

وی افزود: “ما باید همگام با توسعه سواحل غربی آمریکا و دلتا رودخانه مروارید حرکت کنیم”.

“ما به فرصت ارائه شده توسط Brexit برای شارژ بخشهایی که در آنها برتر هستیم نیاز داریم.

اختلافات پیرامون Brexit ، چه سیاسی و چه اجتماعی ، عمیق باقی مانده و احتمالاً سال ها ادامه خواهد یافت ، علی رغم پایان بی صدا حماسه تحت الشعاع بحران جهانی بهداشت.

نظرسنجی ها نشان می دهد که بیشتر بریتانیایی ها خواهان حرکت به جلو هستند و نگرانی آنها در مورد وخیم شدن بیماری همه گیر ویروس کرونا که بیش از 73 هزار و 500 کشته فقط در انگلیس برجای گذاشته است ، بسیار نگران است.

جانسون ، که در آوریل گذشته چند روز در مراقبتهای ویژه با كوید زنده ماند ، نسبت به روزهای سخت پیش رو هشدار داد ، اما اظهار داشت كه این واكسن كه توسط انگلیس ساخته شده ، جای امیدواری دارد.

اما آرزوی او برای داشتن یک انگلیس مرفه ، متمرکزتر در جهان ، همچنان می تواند شاهد جنجال مجدد بحث درباره Brexit باشد ، زیرا این کشور معنای واقعی شرایط تجارت را می فهمد.

(خبرگزاری فرانسه)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *