کلیسای کاتولیک ایرلند از قربانیان خانه های تحت مدیریت کلیسا عذرخواهی می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

رئیس کلیسای کاتولیک ایرلند پس از انتشار تحقیقات نفرین شده در روز سه شنبه ، بدون قربانی از قربانیان خانه های تحت کنترل کلیسا عذرخواهی کرد و آنها را به خاطر افشای “سر تاریک زندگی کلیسا و جامعه” ستود.

اسقف اعظم ایمون مارتین در بیانیه ای پس از این گزارش اعلام کرد که هزاران نوزاد در خانه های مادران مجرد و آنها جان داده اند ، “من می پذیرم که کلیسا به وضوح بخشی از این فرهنگ بود که در آن مردم اغلب انگ ، محکوم و رد می شدند.” فرزندان دهه 20 تا 90.

مارتین گفت: “به همین دلیل و به دلیل آسیب دیدگی طولانی مدت و استرس عاطفی که به وجود آمده است ، من بدون هیچ زحمتی از بازماندگان و از همه کسانی که شخصاً تحت تأثیر واقعیتی قرار می گیرند عذرخواهی می کنم.”

در این گزارش آمده است که خانه های اداره شده توسط کلیسای کاتولیک روم میزان مرگ و میر “وحشتناکی” دارند که نشان دهنده شرایط بی رحمانه زندگی است.

تحقیقاتی که شامل 18 خانه به اصطلاح مادر و نوزاد که در آن زنان باردار جوان برای دهه ها از مردم پنهان مانده بودند ، آخرین تحقیق از یک سری تحقیقات به سفارش دولت است که برخی از تیره ترین سرهای کلیسای کاتولیک را کشف کرده است.

طبق گزارشی در روز سه شنبه ، در مجموع حدود 9000 کودک جان خود را از دست داده اند – نرخ مرگ و میر 15٪ است. نسبت کودکانی که قبل از اولین تولدشان در خانه ای در بسبورو ، چوب پنبه کشته شدند ، در سال 1943 به 75 درصد رسید.

این نوزادان را از مادران خود گرفته و برای فرزندخواندگی به خارج از کشور فرستادند. کودکان بدون رضایت واکسینه شدند.

>> بازدید شده: ایرلند: فرشتگان فراموش شده توام

ساکنان به طور ناشناس م institutionsسسات را با زندانهایی مقایسه می کردند که توسط راهبه ها به عنوان “گناهکار” و “خاویار شیطان” مورد سوally استفاده لفظی قرار می گرفتند. زنان از زایمان ضربه ای بدون تسکین درد رنج می بردند.

یکی به یاد می آورد “زنان جیغ می کشند ، زنی که عقل خود را از دست داده است و اتاقی با تابوت های سفید کوچک”.

نزدیکان ادعا می کنند که این نوزادان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند زیرا آنها از مادران مجردی متولد شده اند که مانند فرزندانشان لکه ای بر چهره جمهوری ایرلند به عنوان یک کشور کاتولیک متعبد دیده می شود. این نظرسنجی می گوید پذیرفته شدگان شامل دختران 12 ساله هستند.

داده های دولت نشان می دهد که مرگ و میر کودکان در خانه هایی که 56000 زن و دختر ، از جمله قربانیان تجاوز جنسی و محارم ، برای زایمان فرستاده شده اند ، اغلب بیش از پنج برابر کسانی است که از پدر و مادر متاهل متولد شده اند.

وی گفت: “این گزارش روشن می سازد كه دهه ها ایرلند دارای فرهنگ خفقان آور ، ستمگرانه و زن ستیزانه ای بوده است كه در آن انگ انگاری گسترده مادران مجرد و فرزندان آنها نمایندگی این افراد و بعضاً آینده آنها را ربوده است.” فرزندان رودریک اوگورمن.

نخست وزیر مایکل مارتین به دلیل آنچه وی “فصلی تاریک ، دشوار و شرم آور در تاریخ معاصر ایرلند” توصیف کرد ، رسماً از کسانی که تحت رسوایی پارلمان قرار گرفته اند عذرخواهی خواهد کرد.

دولت گفته است كه خسارت مالي را فراهم خواهد كرد و قوانين قول داده شده براي كشف برخي از بقايا را فراهم خواهد كرد و به ساكنان ، از جمله بسياري از آنها كه تصويب شده اند ، دسترسي بيشتري به اطلاعات شخصي كه مدتهاست از دسترس آنها خارج شده ، مي دهد.

(فرانسه 24 با رویترز)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *