گروه های ضد سرمایه داری و محیط زیست به گسترش آمازون در فرانسه معترض هستند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

صدها نفر در روز شنبه در چندین شهر فرانسه در اعتراض به آمازون ، که توسط گروه های ضد سرمایه داری و محیط زیست فراخوانده شده بودند ، جمع شدند ، از جمله در یک مکان که غول تجارت الکترونیکی آمریکا در حال برنامه ریزی یک انبار بزرگ است.

آمازون قصد دارد تاسیساتی به مساحت 38000 فوت مربع (400000 متر مربع) در شهر کوچک جنوبی Fournes در نزدیکی Pont du Gard ، یک پل قنات رومی که یک میراث جهانی است ، احداث کند.

اوباش اعلام كرد كه حدود 800 نفر وجود دارد و برگزاركنندگان تخمين زده اند كه 1400 نفر در محل جمع شده اند و در مقابل بنرهاي عظيمي كه “آمازون را متوقف كنيد” و “نه اينجا و نه هيچ جا” بوته هايي كاشتند.

آنها یک زنجیره انسانی برای نشان دادن اندازه پروژه تشکیل دادند ، در حالی که بالن های رنگارنگ 18 متر (60 فوت) بالاتر شناور بودند تا ارتفاع تاسیسات پنج طبقه برنامه ریزی شده را نشان دهند.

رافائل پرادو ، سخنگوی گروه فعال مدنی فرانسه Attac گفت: “به مدت دو سال ، شهروندان فورنس و اطراف آن با نصب یک انبار غول پیکر در آمازون مبارزه می کردند.”

“در ابتدا ، آنها در برابر همه کمی تنها بودند ، اما به لطف حمایت قانونی موفق شدند پروژه را متوقف کنند.”

پرادو گفت: “ما می خواهیم نشان دهیم كه این نبردهای منزوی كوچك نیستند و می توانیم صدها نفر را كه آماده بازگشت هستند برای توقف كار خود بسیج كنیم.”

“مشاغل نامشخص”

سارا لاتور 38 ساله در سن هشت و شش سالگی به همراه دو پسرش آمد و خانواده در بوته ای که زمانی باغ های انگور در آن رشد می کرد بوته ای کاشتند.

وی گفت: “این گیاهان ، این بوته هایی که امروز می کاریم ، نمادی از زندگی هستند که با بتن ریزی که آمازون انجام می دهد در تضاد است.”

“من با فرزندانم آمده ام زیرا این مدل مخرب را برای آنها نمی خواهم.”

برگزارکنندگان گفتند که حدود 200 نفر نیز در مقابل مرکز آمازون در کارکفو ، حومه شهر غربی نانت تجمع کردند.

سوفی جالییر ، سخنگوی سازمان دهندگان کارکفو گفت: “ما آمازون را به دلیل از بین بردن مشاغل بیش از آنچه ایجاد می کنند محکوم می کنیم و این مشاغل نامطلوبی است.”

در شرق شهر انشایم ، حدود 100 نفر در اعتراض به طرح ساخت یک انبار غول پیکر در 15 هکتار از زمین های کشاورزی سابق تجمع کردند.

روی این بنرها نوشته شده بود “آمازون ، خون آشام مالی” و “بدون انبار بزرگ”.

ایزابل شفر ، عضو یک گروه زیست محیطی در منطقه آلزاس جنوبی گفت: “امروز ما یک سیستم اقتصادی را که در انتهای طناب آن است و از کره زمین استفاده می کند ، محکوم می کنیم.”

اعتراضات دیگر در آگنی ، در شرق موزه و در پرپیگنان در جنوب برگزار شد.

اریک باربیر از گروه زیست محیطی Alteratiba در Perpignan گفت: آمازون “رقابت ناعادلانه ای با مشاغل مالیاتی خود را در فرانسه پرداخت می کند”.

بعلاوه ، “بیشتر کارگران با قراردادهای ناخوشایند در دوره های اوج مانند جمعه سیاه یا کریسمس استخدام می شوند و سپس از کار اخراج می شوند.”

(فرانسه 24 با AFP)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *