یک جهش جدید در یک نوع واگیر بیشتر در انگلیس باعث نگرانی می شود

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

انگلستان که قبلاً مهد ویروس شناخته شده و مسری تر ویروس عامل Covid-19 بوده است ، جهش جدیدی را در برخی از سویه های بیماری که همان آفریقای جنوبی و برزیل است ، کشف کرده و این مسئله را پیچیده تر کرده است. چشم انداز اپیدمیولوژیک اروپا.

انگار که به اندازه کافی بد نبود ، نسخه مسری تر انگلیس از Covid-19 فقط بدتر شد. مقامات بهداشتی انگلیس اعلام کرد در 2 فوریه که آنها در حومه لیورپول و بریستول پیدا کردند ، “تعداد محدودی” از سویه های نشان دهنده جهش E484K در یک نوع انگلستان. در کل برخی 40 مورد گزارش شده است.

جولیان تانگ ، متخصص ویروس در دانشگاه لستر ، به فرانس 24 گفت: “این همان جهش پروتئین S E484K در نوع انگلستان است که سایر انواع آفریقای جنوبی ، برزیل و ژاپن است.”

به گفته جاناتان استوی ، ویروس شناس و رئیس تحقیقات در موسسه فرانسیس کریک در لندن ، اما این بار پرونده ها توسط یکی از این سه کشور مطرح نشده است. استو به فرانسه 24 گفت: “آنچه در لیورپول اتفاق افتاد این است که گزینه UK به طور مستقل جهش E484K را ایجاد کرده است.”

جهش E484K به دلیل توانایی آن در كمتر كردن درمان های فعلی با Covid-19 ، از جمله واكسن های موجود ، مورد توجه جامعه علمی قرار گرفته است. اما این لزوما به معنای گسترش سریع شکل جدید ویروس نیست.

مقاومت آنتی بادی

“تغییر 501 [in the first UK variant]، اتصال ویروس به سلول را بهبود می بخشد ، در نتیجه گسترش آن را تسهیل می کند. و 484 مقاومت آنتی بادی را افزایش می دهد. “

س thال خاردار درباره مقاومت ویروس در برابر آنتی بادی ها و علاوه بر این ، در برابر واکسن هایی که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند ، باقی می ماند و به این ترتیب یک دفاع طبیعی در برابر بیماری ایجاد می کند.

هنگامی که در اوایل ژانویه کشف شد ، جهش E484K نگران کننده ایمونولوژیست ها بود زیرا باعث تغییر شکل پروتئین سنبله (که باعث می شود ویروس به سلول ها بپیوندد و آنها را آلوده کند) شود ، که می تواند کار آنتی بادی ها را پیچیده کند.

جهش “به احتمال زیاد باعث می شود که نوع ویروس بتواند از جلوگیری از پاسخ آنتی بادی بدن جلوگیری کند. همچنین ممکن است توانایی واکسن های فعلی را برای محافظت در برابر عفونت کاهش دهد. “، لارنس یانگ ، ویروس شناس و استاد انکولوژی مولکولی در دانشکده پزشکی وارویک ، در FRANCE 24 از طریق ایمیل گفت.

“این ممکن است آخرین نتایج آزمایشات واکسن Novavax را توضیح دهد [that showed] در حالی که واکسن 95.6٪ در برابر ویروس کرونا ویروس اصلی و 85.6٪ در برابر نسخه انگلیسی موثر بود ، اما فقط 60٪ در برابر نسخه آفریقای جنوبی موثر بود “.

محققان و شرکت های دارویی در تلاشند تا اثرات جهش E484K را بهتر درک کنند. یافته های اولیه نشان می دهد که واکسن ها ممکن است کمی قوی تر باشند ، اما نکته اصلی این است که در افرادی که واکنش ایمنی خوبی دارند ، محافظت در برابر ویروس هنوز هم باید م effectiveثر باشد. “

اما وی افزود جهش “به ویژه برای افراد مسن که واکنش ایمنی کمتری دارند و آنتی بادی کمتری تولید می کنند” بسیار مهم بود.

استوی هشدار داد ، به همین دلیل بسیار مهم است که آمپول ها با هم جمع شوند. دوز دوم تولید آنتی بادی را افزایش می دهد ، که ممکن است در مبارزه با این انواع جدید بسیار مهم باشد. وی گفت: “یک شلیک کافی نیست ، مردم باید درک کنند که با این گزینه ها هنوز هم خطر وجود دارد.”

کشف سویه های حامل جهش E484K در انگلستان می تواند بر بحث داغ در اروپا در طی دوره انتظار بین دو عکس تأثیر بگذارد. Moderna و Pfizer سه هفته تا یک ماه بین دو دوز را توصیه می کنند، اما چندین کشور از جمله انگلستان و آلمان پیشنهاد کرده اند که آنها را بیشتر اختصاص دهند.

با طولانی شدن دوره می توان حداقل یک بار واکسن افراد بیشتری را گرفت بدون این که دوزهای زیادی برای تقویت کننده مصرف شود. این در یک تصمیم سیاسی خلاصه می شود ، در زمانی که فشار عمومی بر دولت های اروپایی برای سرعت بخشیدن به اقدامات واکسیناسیون وجود دارد.

اما از نظر علمی خطرناک است: BioNTech روشن کرده است که واکسن آن پس از دوز اول 52٪ موثر است. مطابق توصیه های اروپا (که به سختی کافی است) این کافی است نیاز به حداقل کارایی 50٪) – اما این فقط در مورد Sars-CoV-2 وجود دارد ، بدون جهش های قابل توجه. نسخه انگلیسی می تواند از تلاش دولتها برای اطمینان بخشیدن به رای دهندگان بی تاب و گسترش بسیار سود ببرد.

این مقاله از اصل به زبان فرانسه ترجمه شده است.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *