یک مطالعه جدید در مورد تغییرات آب و هوا می گوید ، جنوب فرانسه شروع به جیغ زدن می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

براساس پیش بینی های جدید اداره هواشناسی ملی این کشور ، این خانه رویایی در جنوب فرانسه که این همه خیال پردازی دارد ، در دهه های آینده داغ خواهد شد.

وی گفت ، حتی اگر بشریت بتواند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را به میزان متوسط ​​كاهش دهد – كه تاكنون فقط در یك بیماری همه گیر یا ركود جهانی اتفاق افتاده است – به طور كلی فرانسه قرار است تا حدود 2070 تقریباً سه درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعت را گرم كند. فرانسه در گزارشی.

و اگر آلودگی کربن به طور مداوم ادامه یابد ، میانگین دما در سال در سراسر کشور تا پایان قرن 4.5 درجه سانتیگراد بالاتر می رود.

مطالعات متعدد اقلیمی نشان داده است که در مرز یک جهان بی جان است.

با گرم شدن بیش از 1 درجه سانتیگراد تاکنون ، این سیاره در آب و هوای بسیار مهیبی از جمله امواج گرما و مگا طوفانی که مخرب تر از طغیان دریا هستند ، یک هلال صعودی شدید دیده است.

معاهده آب و هوای پاریس 2015 قصد دارد در صورت امکان ، گرمایش جهانی را در زیر 2 و 1.5 درجه سانتیگراد محدود کند.

مدلهای قبلی آب و هوایی پیش بینی می كردند كه فرانسه و مدیترانه به ویژه همراه با كاهش باران به ویژه تحت تأثیر امواج گرما قرار خواهند گرفت و واقعیت شروع به گاز گرفتن می كند.

در تابستان سال 2019 ، درجه حرارت در کشور زیبا و شرابی شمال شهر ساحلی مون پلیه به 46 درجه سانتی گراد رسید که یک رکورد ملی است. پاریس فقط چند درجه خنک تر بود.

موج گرما بیشتر ، برف کمتر

ویرجینیا شوارتز ، مدیر عامل شرکت Meteo France ، در بیانیه ای گفت این و دیگر امواج گرما “نتیجه مستقیم تغییر آب و هوا بود.

“تمام مشاهدات انجام شده در سراسر کره زمین شتاب بی سابقه تغییر آب و هوا را تأیید می کند.”

این گزارش 100 صفحه ای بررسی می کند که چگونه سه سناریوی مختلف آلودگی کربن می توانند آینده آب و هوایی فرانسه را شکل دهند: کاهش شدید آلودگی کربن همراه با حذف گسترده CO2 از هوا. افزایش بی پروا در استفاده از سوختهای فسیلی ، که باعث شروع مشکل شده است. و راهی در جایی بین این افراط فزاینده بعید است.

اقلیم شناسان Meteo France ، در خط مقدم علوم آب و هوایی جهان ، نیز با وضوح بی سابقه 10 کیلومتر مربع به این روش نزدیک شدند و امکان ایجاد تمایز بین مناطق خرد آب و هوایی را فراهم کردند.

در مقابل ، پیش بینی های جهانی ، این سیاره را به قطعات 10 تا 15 برابر بزرگتر از این اندازه تقسیم می کنند.

سناریوی انتشار گازهای گلخانه ای در میانه راه که به RCP4.5 معروف است ، تا پایان قرن 10 تا 15 روز گرمای شدید در سال را شاهد خواهیم بود. دوره های خشکسالی حدود 30 درصد افزایش می یابد.

در بدترین حالت – که دانشمندان نمی توانند آن را رد کنند – جنوب فرانسه می تواند یک یا دو ماه موج گرمای مداوم را تا سال 2100 تجربه کند.

هشت روز متوالی بالاتر از 40 درجه سانتیگراد در سال 2003 باعث حداقل 15000 مرگ در فرانسه ، به ویژه در میان افراد مسن شد.

گزارش جدید می گوید که چشمگیرترین افزایش دما در 6 درجه سانتیگراد یا 7 درجه سانتیگراد بالاتر از سطح ابتدای قرن حاضر در مناطق کوهستانی مشاهده خواهد شد.

حتی با پیش بینی کمتر وحشتناک برای RCP4.5 ، تعداد روزهای حداقل نیم متر برف تازه در پیرنه و کوه های آلپ جنوبی به نصف کاهش می یابد و فصل های اسکی در هر دو رشته کوه کوتاه می شود.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *