[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

انگلستان روز پنجشنبه از اتحادیه اروپا خارج می شود ، و به یک رابطه پر سر و صدا 48 ساله با پروژه اروپا برای آینده نامشخص Brexit ، که سرنوشت مردم را برای نسل های آینده شکل خواهد داد ، پشت کرده است.

در واقع ، Brexit در اعتصاب نیمه شب در بروکسل یا 2300 به وقت لندن (به وقت گرینویچ) ، هنگامی که انگلیس عضویت واقعی را ترک کرد ، صورت گرفت ، که پس از خروج رسمی از اتحادیه در 31 ژانویه ، ادامه یافت.

به مدت پنج سال ، پیچ و خم های ناخوشایند بحران Brexit بر امور اروپا مسلط شده ، بازارهای استرلینگ را آزار داده و شهرت انگلیس را به عنوان ستون محکم ثبات اقتصادی و سیاسی غرب شکل داده است.

Brexit که مانند طلوع یک “انگلیس جهانی” تازه وابسته از طرفداران خود خارج می شود ، روابط اقتصادی انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی را در یک اقتصاد 3 تریلیون دلاری تضعیف کرد.

جانسون 56 ساله ساعاتی قبل از تصویب توافق تجاری خود با اتحادیه اروپا به پارلمان گفت: “Brexit پایان نیست ، بلکه آغاز آن است.” با لبخند ، بعدا به خبرنگاران گفت که معامله ای را که امضا کرده را خوانده است.

نمایندگان پارلمان انگلیس معامله تجاری اتحادیه اروپا را تأیید کردند


جانسون گفت که هیچ آتش نظارتی برای ساخت “زیرزمین سودآور دیکنزیان انگلیس” وجود نخواهد داشت و به اروپا اطمینان داد که پادشاهی متحده “تمدن معمول اروپا” باقی خواهد ماند.

اما چهره مبارزات Brexit کوتاه در مورد جزئیات آنچه که می خواهد با “استقلال” جدید انگلیس ایجاد کند – یا نحوه انجام آن در حالی که مبلغ رکوردی را برای پرداخت بحران COVID-19 وام گرفته است ، است.

Brexit

در همه پرسی 23 ژوئن 2016 ، 17.4 میلیون رأی دهنده یا 52 درصد از Brexit حمایت کردند ، در حالی که 16.1 میلیون یا 48 درصد از ماندن در اتحادیه حمایت کردند. از آن زمان ، تعداد کمی از افراد تصمیم خود را تغییر داده اند. انگلیس و ولز رأی دادند ، اما اسکاتلند و ایرلند شمالی رأی دادند.

همه پرسی نشان داد که پادشاهی انگلستان بسیار شکسته تر از اتحادیه اروپا است و به جستجوی روح برای همه چیز از تجزیه و مهاجرت تا سرمایه داری ، امپراتوری و وابستگی مدرن انگلیس دامن می زند.

ترک زمانی آرزوی خدمه رنگارنگ “یوروسکپتیک ها” در آستانه سیاست انگلیس بود: انگلیس در سال 1973 به عنوان “مرد بیمار اروپا” پیوست و دو دهه پیش رهبران انگلیس درباره پیوستن به یورو بحث کردند.

جانسون گفت: “پادشاهی انگلستان اساساً روحیه خود را از دست داده بود و در آن زمان ، به دلایل دفاع از خود ، وارد بازار مشترک شدیم – ما فکر می کردیم این بهترین آینده برای ما است ، و راه دیگری برای پیشرفت نمی توانیم ببینیم.”

سریع به جلو 48 سال.

جانسون ، که در سال 2019 به قدرت رسید و بر خلاف تصادف ، توافق نامه طلاق برای Brexit و یک معامله تجاری و همچنین بزرگترین اکثریت محافظه کار مارگارت تاچر در انتخابات 2019 را امضا کرد ، گفت: “ما آینده ای جهانی برای خود می بینیم.” .

برای حامیان ، Brexit فرار از یک پروژه محکوم به شکست آلمان تحت سلطه آلمان است که بسیار عقب تر از قدرتهای برجسته جهان ، ایالات متحده و چین است.

مخالفان می گویند Brexit مزخرفاتی است که غرب را تضعیف می کند ، آنچه را که از نفوذ جهانی بریتانیا باقی مانده است اژدر می کند ، اقتصاد آن را تضعیف می کند و در نهایت با یک جزیره کمتر جهان وطنی روبرو می شود.

بریتانیای کبیر؟

پس از خروج انگلیس از بازار واحد یا اتحادیه گمرک در روز پنجشنبه ، تقریباً به طور قطع برخی از اختلالات مرزی وجود دارد. دیوان سالاری بیشتر به معنای هزینه های بیشتر برای واردکنندگان و صادرات کالا از مرزهای اتحادیه اروپا و انگلیس است.

بندر دوور پیش بینی می کند در اوایل ژانویه حجم آن کاهش یابد. وی گفت ، نگران کننده ترین دوره اواسط تا پایان ژانویه خواهد بود ، زمانی که حجم دوباره افزایش می یابد.

ترک تقریباً نیم قرن از عضویت به معنای تغییر همه چیز است ، از گذرنامه حیوانات خانگی و قوانین گواهینامه رانندگی برای انگلیسی ها در اروپا گرفته تا قوانین داده.

حمایت از استقلال اسکاتلند افزایش یافته است ، بخشی به دلیل Brexit و بخشی به دلیل COVID-19 ، اتحاد سیاسی 300 ساله بین انگلیس و اسکاتلند را تهدید می کند.

رهبر اسکاتلند نیکولاس استورجن گفته است که همه پرسی استقلال باید در اوایل دوره بعدی پارلمان که سال آینده آغاز می شود ، برگزار شود.

پس از انعقاد یک معامله تجاری برای شب کریسمس برای برطرف کردن بدترین شکست ، رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین از قول ویلیام شکسپیر و تی اس الیوت نقل کرد.

وی گفت: “جدایی چنین غم شیرینی است.” “آنچه ما آن را آغاز می نامیم غالباً پایان است. و پایان دادن به این معناست که آغاز خود را آغاز کنیم.”

Brexit روز پنجشنبه با خروج انگلیس از اتحادیه گمرکی اروپا و بازار واحد به واقعیت تبدیل شد و تقریباً نیم قرن از روابط پر سر و صدا با نزدیکترین همسایگان خود قطع شد.
Brexit روز پنجشنبه با خروج انگلیس از اتحادیه گمرکی اروپا و بازار واحد به واقعیت تبدیل شد و تقریباً نیم قرن از روابط پر سر و صدا با نزدیکترین همسایگان خود قطع شد. © استودیو گرافیک

(روترها)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.